Protestna vožnja traktorima.

Da li ste verovali da ćemo uspeti ?

  • Da

    Glasovi: 248 68,9%
  • Ne

    Glasovi: 112 31,1%

  • Ukupno glasača
    360
Kolega Mindjusar malo sam bio odsutan sa foruma pa me sad iznenadio ovaj tvoj preokret. Tako da nesto mi nije jasno sta se desilo sa tvojim tvrdnjama da ovakav vid subvencionisanja je odlican i da tebi godi iz svake tacke gledista te si izjavio da nikako neces ucestvovati u protestima a sad vidim da si voljan za front. Aj bez ljutnje ako mozes da mi objasnis!

Objasnio sam u temi subvencije,ali ponoviću,kad su izašle uredbe,samo sam letimice pročitao u žurbi,tek sam sutradan pažljivo,pa sam zapeo kod tačke 3.,meni lično je to diskriminacija jer bi po tome vidno te pare dobili prerađivači,a oni nama da "rasporede" to me je prelomilo
 
Bacanje prasine u oci? Ja mislim da ovo sto je Dacic dozovlio da 10 traktora dodje u BG, ne da je pametno nego genijalno. Prvo zbog njega, jako dobra reklama. U ocima javnosti ce ispasti covek za saradnju. Drugo, postuje se ustav jer eto i paori mogu da dodju ispred vlade (istina njih 10 od nekoliko hiljada). I trece je najvaznije - otupeti ostricu protesta. Tih 10 traktora evo vam parking, sto se nas tice mozete i da istrunete na njima, skupstina ne radi, vlada je u rasulu, budite tu narednih 5 godina ko VAS JE..! Vas 10 ne smeta nikome.... Ministar MUPa ce popiti kafu sa paorima, slikati se s njima, izaci sa zakljuckom da je poljoprivreda KICMA ZEMLJE I NASA RAZVOJNA SANSA I TO JE TO!!! ONO STO JEDINO CUVA OVE PROTESTE SU NASI LJUDI SA TRAKTORIMA NA POLICIJSKIM BLOKADAMA. PREMA TOME PROTESTI SE MORAJU NASTAVITI BEZ ODSTUPANJA DO KRAJA ISPUNJENJA ZAHTEVA. KADA DRZAVA IMA 40 MILIONA EVRA ZA OTKUP IZRAELSKOG SATELITA, KADA IMA MILION EVRA ZA NEKOG TABADZIJU, KADA IMAJU MILIONE ZA STRANACKE REKLAME ( TO SU NASE PARE) STO NE BI I MI DOBILI ONO STO NAM PRIPADA.
JEDNOSTAVNO LJUDI, I JUCE I DANAS CITAM FORUM I VIDIM DA SE ZAMLACUJETE NE BITNIM STVARIMA, DOK VAM PETROVIC POLAKO NAMICE OMCU BANKARA I OSIGURAVAJUCIH KUCA. ZAR NE VIDITE DA COVEK RADI ZA NJIH SA JEDNE STRANE, A ZA TAJKUNE S DRUGE STRANE. ON JE PRAVNIK ZALUTAO U OVO MINISTARSTVO, BIROKRATA I U STRANCI I U VLADI, STA OCEKUJETE OD NJEGA? PRAVDU? PA VIDELI STE KOLIKO JE PRAVDE BILO U ZEMLJI DOK JE ON BIO MINISTAR PRAVDE.
 
Baš sam tako nešto i ja hteo da kažem. Dačić je ispao heroj u očima gradskog stanovništva jer je rešio problem barikada, fer igrač u očima pobunjenih poljoprivrednika jer je ipak hteo da sasluša i pusti nekolicinu sa traktorima u taj Jebograd, a od Petrovića je ovim postupkom napravio đavola u očima cele nacije i još mu udelio vruć krompir u ruke koji će morati u roku od mesec dana na neki način da reši jer je on ipak na čelu resora za poljoprivredu. Konačno, kad Petrović ne uspe da reši problem ispašće nesposoban, a u tim stižu i izbori...
 
Ljudi moji da li neko cita komentare na b92.net? ja sam citao i hteo neke da prebacim ovde ali nisam znao koji bih pre. to je takva pljuvacina po seljacima da nema dalje. ima doduse i onih koji nas brane ali su u velikoj manjini. po njima mi smo ekstraprofiteri koji imaju prihod od 1000e po hektaru i izbegavamo pdv,dobijamo naftu po 65, a jedan privatnik tvrdi da dobijamo vestak po 25 din. nisam vise mogao da citam,iznerviracu se i polupati ovaj moj bedni racunar koji samo sto na kurblu ne pali. kazu ucenjuju ih seljaci na pijacama,prodaju jaja po 18 din,sir po 300,kajmak po700 a kad se ponovo vratis oni podignu cenu. hoce gospoda da podrze ove sa palicama

---------- Poruka napisana u 12:22 ---------- Prethodna poruka je at 12:14 ----------

ja se nadam da nam se na ovim izborima nece ponoviti greska. ja priznajem da sam pre 4 godine glasao za zute ali ovaj put idem da glasam protiv njih. ne favorizujem nikoga drugog ali njih ocima ne mogu da gledam. to je postalo leglo mafijasa,poltrona i placenika koji sistematski unistavaju jedino sto jos donekle funkcionise-poljoprivredu. Kao da ih je neko platiio da ovo rade narodu. imao sam 19 god kad su skinuli milosevica i mislio sam bice bolje ali bio sam mlad i glup i nisam shvatao da su ovi stvarno strani placenici. e sads vidim to. ako i posle izbora oni budu imali vise od 20% znacu da je bilo kradje glasova. Ako sam preterao banujte me ali meni je pun K.... svega. Najbolje godine mi prolaze u obecanjima o boljem zivotu. ma je.... te se vise i lomite vase kicme a ne nase
 
Sta si drugo ocekivao od B92 i ostalih medija koji su stetocinski raspolozeni prema svemu u ovoj zemlji sto vredi i sto radi nesto korisno i posteno.Morate shvatiti jedno za sva vremena u ovoj Srbiji se rad ne ceni a posebno rad seljaka jer smo mi u ocima ostalih "gradjana" oznaceni kao ljudi nize vrste to jest robovi koji postoje samo zarad njih.
Drzavna politika je smisljena tako da seljak hrani jeftino slabo placene radnike.
To je osnov socijalne politike ove drzave da uz pomoc jeftinih poljoprivrednih proizvoda odrzava socijalni mir i neki privid da se ovde moze ziveti i preziveti sa minimalnim zaradama.
Subvencije i ostale sarene laze su samo mamac da se seljak motivise( citaj navuce i prevari) da se bavi proizvodnjom od koje ce imati uvek minimalnu zaradu u najboljem slucaju a najcesce gubitak.
Sve uredbe i zakoni koji se donose imaju jedan isti cilj a to je ogranicenje mogucnosti da mi sami prodamo svoj proizvod po pravim cenama u inostranstvu.
To je van svake pameti da ti ne dozvole da ti svoj proizvod izvezes tamo gde ti zelis i po visestruko vecoj ceni nego koja je ovde u opticaju sve pod izgovorom "drzavnih interesa".
Mi placamo sve u fulu a nase je sve potcenjeno.
Prozivodnja je neisplativa jer preradjivaci masno zaradjuju na nasoj muci.
Dakle jedini nacin je da se okrenemo sebi i da sa drzavom ne "ortacimo" nego da se lepo razdruzimo odjavimo gazdinstva i taj novac koji bespotrebno bacamo u vecito busan dzep drzave ulozimo u skladista i osnujemo svoju preradu i trgovinu.
E onda lepo sacekamo one iste gradjane pljuvace koji nas ismevaju i urlaju na nas sa sirokim osmehom na licu.Izvolte molicu vas lepo "komsija"jaje 30 dinara, vekna hleba 80, kilogram mesa 1000 dinara....sta skupo vam, ta ajte molicu vas....nije skupo neg je vama mala plata a vi sad izvolte protestvovati i praviti blokade , ja odoh moje novce brojati.
 
postovani forumasi javljam vam da kod hotela tamis i dalje stoje traktori mole se svi koji znaju kako da dodju do tamisa to i urade jer ovakav protest moramo omasovniti i postovati do kraja... kazu sledece svi koji su uzeli gorivo na bonove bice im odbijeno od onih 14000 a svi oni koji nisu zadrzace bonove i plus ce im biti vracen deo novca kao prosle godine... ma nemoj opet oni po svom e nedajmo tako ko smo mi ovce za sisanje???? APELUJEMO NA SVE IZADJIMO U STO VECEM BROJU I SA STO VECIM TRAKTORIMA I POLJO MASINAMA... UZGRED POLICIJA SE BOJI NAS JER ONI IMAJU PENDREKE A MI METALNE SIPKE :D SALU NA STRANU PA I TA POLICIJA JE POLA SELJAK KOJI SE BORI ZA OPSTANAK.... MOLIMO VAS IZADJITE I PRIDRUZITE NAM SE... (CAFEZ JE TAMO JA SAMO PRENOSIM NJIHOVE MOLBE SA PUNKTA, cafezica :*)
 
Zar ti nije ni sad jasno da ova drzava ne zivi od voca vec od svih drugih ratarskih proizvoda?
:riba: Pa valjda drzava zivi od svega onoga sto u izvozu moze da ostvari suficit, a voce sigurno to moze i sigurno to i radi. Naravno da se vocarstvo mora subvencionist. Ja nisam vocar, sem za svoje potrabe, rakija i pekmez, ali da voce treba suvcencionisti, treba.
 
Ljudi moji da li neko cita komentare na b92.net? ja sam citao i hteo neke da prebacim ovde ali nisam znao koji bih pre. to je takva pljuvacina po seljacima da nema dalje. ima doduse i onih koji nas brane ali su u velikoj manjini. po njima mi smo ekstraprofiteri koji imaju prihod od 1000e po hektaru i izbegavamo pdv,dobijamo naftu po 65, a jedan privatnik tvrdi da dobijamo vestak po 25 din. nisam vise mogao da citam,iznerviracu se i polupati ovaj moj bedni racunar koji samo sto na kurblu ne pali. kazu ucenjuju ih seljaci na pijacama,prodaju jaja po 18 din,sir po 300,kajmak po700 a kad se ponovo vratis oni podignu cenu. hoce gospoda da podrze ove sa palicama

---------- Poruka napisana u 12:22 ---------- Prethodna poruka je at 12:14 ----------

ja se nadam da nam se na ovim izborima nece ponoviti greska. ja priznajem da sam pre 4 godine glasao za zute ali ovaj put idem da glasam protiv njih. ne favorizujem nikoga drugog ali njih ocima ne mogu da gledam. to je postalo leglo mafijasa,poltrona i placenika koji sistematski unistavaju jedino sto jos donekle funkcionise-poljoprivredu. Kao da ih je neko platiio da ovo rade narodu. imao sam 19 god kad su skinuli milosevica i mislio sam bice bolje ali bio sam mlad i glup i nisam shvatao da su ovi stvarno strani placenici. e sads vidim to. ako i posle izbora oni budu imali vise od 20% znacu da je bilo kradje glasova. Ako sam preterao banujte me ali meni je pun K.... svega. Najbolje godine mi prolaze u obecanjima o boljem zivotu. ma je.... te se vise i lomite vase kicme a ne nase
Druze nenerviraj se to su sve studenti,srednjoskolci i ostali koji nemaju nikakvih obaveza po naredbi partije posto studiram u BG i u par navrata sam cuo kako to i funkcionise ukljucen im je i fejs i blic i pres i kurir...
Par puta sam pisao u nekoliko on-line novina i lepo su mi izbrisali komentar navodeci kako i jeste u poljoprivredi za probu sam posle odvalio neku glupost protiv seljaka i lepo objave od tada nezelim da ostavim komentar jer je to medijski mrak a ne neki tamo u beogradu lepo pljuju koji nema ni u saksiji zemlje.
Sad samo lajkujem :)
 
Normalno da je genijalan potez.Ako mislite da nije i planiran mnogo se varate.Kupovina vrenmena u kojima je ova vlast maher.
Koji su zahtevi i da li ima šanse da ih Petrović prihvati.Zahtevi su takvi da ih sigurno neće prihvatiti i sa takvim zahtevima je protest osuđen na propast.
Nema ništa dok sitna boranija ne krene,jer u vlasništvu ima traktore iz 70-ih i 80-ih godina pa mogu lako proći atarskim putevima do bilo kog mesta i bez bojazni da će se ukaljati.
Sad se postavlja činjenično pitanje koja je asocijacija za a koja protiv protesta.Koja zastupa interese određene grupe poljoprivrednika a koja zastupa sve poljoprivrednike.
Postavlja se i pitanje i kome su stvarno sada potrebne subvencije a po meni postoje tri grupe:
-onima kojima su potrebne da bi opstali u ovakvim uslovima
-one koji bi na ovaj način pokušali da mrdnu sa mrtve tačke tj,da malo napreduju
-oni kojima nikad nije dosta i koji mole boga da ovi iz prve 2 grupe zglajznu i da otkupe zemlju od njih i to po mogućnosti što jeftinije.
Sada prosudite realno kome trebaju subvencije.Po meni prvoj i drugoj grupi i za njih sigurno ima dovoljno para a ovi treći neka se malo strpe jer neće ostati gladni jer su se do sada nafatirali poprilično.
 
  • Like
Reagovanja: zis
Druze nenerviraj se to su sve studenti,srednjoskolci i ostali koji nemaju nikakvih obaveza po naredbi partije posto studiram u BG i u par navrata sam cuo kako to i funkcionise ukljucen im je i fejs i blic i pres i kurir...
Par puta sam pisao u nekoliko on-line novina i lepo su mi izbrisali komentar navodeci kako i jeste u poljoprivredi za probu sam posle odvalio neku glupost protiv seljaka i lepo objave od tada nezelim da ostavim komentar jer je to medijski mrak a ne neki tamo u beogradu lepo pljuju koji nema ni u saksiji zemlje.
Sad samo lajkujem :)

ma znam i ja da je to sto ti pricas ali znam i da sam u drugom delu poruke u pravu 200%
 
525246_256578414436727_102072923220611_534818_1631778548_n.jpg


Nadam se da moderatori nece shvatiti ovo kao reklamu :
https://www.facebook.com/pages/Podržimo-TRAKTOR-REVOLUCIJU/102072923220611
 
Sta si drugo ocekivao od B92 i ostalih medija koji su stetocinski raspolozeni prema svemu u ovoj zemlji sto vredi i sto radi nesto korisno i posteno.Morate shvatiti jedno za sva vremena u ovoj Srbiji se rad ne ceni a posebno rad seljaka jer smo mi u ocima ostalih "gradjana" oznaceni kao ljudi nize vrste to jest robovi koji postoje samo zarad njih.
Drzavna politika je smisljena tako da seljak hrani jeftino slabo placene radnike.
To je osnov socijalne politike ove drzave da uz pomoc jeftinih poljoprivrednih proizvoda odrzava socijalni mir i neki privid da se ovde moze ziveti i preziveti sa minimalnim zaradama.
Subvencije i ostale sarene laze su samo mamac da se seljak motivise( citaj navuce i prevari) da se bavi proizvodnjom od koje ce imati uvek minimalnu zaradu u najboljem slucaju a najcesce gubitak.
Sve uredbe i zakoni koji se donose imaju jedan isti cilj a to je ogranicenje mogucnosti da mi sami prodamo svoj proizvod po pravim cenama u inostranstvu.
To je van svake pameti da ti ne dozvole da ti svoj proizvod izvezes tamo gde ti zelis i po visestruko vecoj ceni nego koja je ovde u opticaju sve pod izgovorom "drzavnih interesa".
Mi placamo sve u fulu a nase je sve potcenjeno.
Prozivodnja je neisplativa jer preradjivaci masno zaradjuju na nasoj muci.
Dakle jedini nacin je da se okrenemo sebi i da sa drzavom ne "ortacimo" nego da se lepo razdruzimo odjavimo gazdinstva i taj novac koji bespotrebno bacamo u vecito busan dzep drzave ulozimo u skladista i osnujemo svoju preradu i trgovinu.
E onda lepo sacekamo one iste gradjane pljuvace koji nas ismevaju i urlaju na nas sa sirokim osmehom na licu.Izvolte molicu vas lepo "komsija"jaje 30 dinara, vekna hleba 80, kilogram mesa 1000 dinara....sta skupo vam, ta ajte molicu vas....nije skupo neg je vama mala plata a vi sad izvolte protestvovati i praviti blokade , ja odoh moje novce brojati.

Sta vekna hleba 80? je si ti normalan! VEKNA HLEBA JE 3 EVRA ODNOSNO 300 DINARA U NEMACKOJ! NEMOJ DA VREDJAS NASU PSENICU I BRASNO. A ISTO I JA NISAM MOGAO DA CITAM B92 JER NAS TAMO NAZIVAJU STOKOM, TRAZE LINC, STRASNO. DA SAM NA VLASTI SVIMA VAMA IZ GRADOVA BIH UKINUO SOCIJALNU POMOC OD 15000 DINARA I POSLAO VAS DA TE ISTE PARE ZARADITE JULA MESECA NA UTOVARU BALA SLAME. SAMO UJUTRU OD 05H DO 17H. NISTA VISE.
SAMO NAPRED I NE ODUSTAJTE, SA DRUGE STRANE SU OBICNE BITANGE I NERADNICI.

---------- Poruka napisana u 13:36 ---------- Prethodna poruka je at 13:33 ----------



haaa, haaa, haaaaaaa! E ovo je dobro....:) mogu samo da dodam : Gedo gluperdo svu si zemlju rasprodo!
 
Fantastiko
Tako je komšo,ali u Mačvi nema ko da organizuje... većini su zamazane oči bonovima
a veoma mali procenat je i dobijao prethodni vid subvencije,tako da većini odgovara ova slepačka udela...
u mom selu možda samo nas 5-6 je dobijalo prethodnih godina subvencije
do sad sam obaveze prema državi izmirivao redovno e sad će dobiti šipak...
platiću samo zdravstveno jer moram zbog overe dečijih knjižica a ostalo ništa
 
Ne vredi sada ništa, izborna je godina! Nego, hajde da se okupimo jednom svi mi mali i srednji(u velike spadaju oni, znate...) odnosno da se okupe predstavnici svih naših udruženja svih grana i staleža u poljoprivredi i da sami napravimo jednu fer agrarnu strategiju dobru i za državu i za nas pa da nakon formiranja nove vlade to predstavimo budućim ministrima. Ne tiče se to sve ni samo ministra poljoprivrede, tiče se i ekonomije, rada, zapošljavanja, socijalnih pitanja, lokalne samouprave i regionalnog razvoja.

Ako se u buduće budemo organizovali tako i eventualni budući protesti će biti daleko masovniji. Prvo mi moramo da znamo šta hoćemo i da svima među nama odgovara, a takvo je rešenje moguće pronaći. Ja sam lično ovde imao najveći sukob mišljenja sa na primer @Minđušar, ali čitajući njegove dalje komentare vidim da ima toga oko čega bismo se mogli i te kako složiti. u ostalom, iz sukoba mišljenja i nastaju ideje koje vode ka progresu.
 
Fantastiko
Tako je komšo,ali u Mačvi nema ko da organizuje... većini su zamazane oči bonovima
a veoma mali procenat je i dobijao prethodni vid subvencije,tako da većini odgovara ova slepačka udela...
u mom selu možda samo nas 5-6 je dobijalo prethodnih godina subvencije
do sad sam obaveze prema državi izmirivao redovno e sad će dobiti šipak...
platiću samo zdravstveno jer moram zbog overe dečijih knjižica a ostalo ništa
Jos crnje je kod nas u posavo tamnavi, mada ja macvu smatram isto svojom :) Ja sam nekom ovde odg, da znam da ce dva traktora iz mog sela krenuti da blokiraju put ili da krenu za bg ja bih bio treci. Al zlo je sto nema :(
 
Nazad
Vrh