Protestna vožnja traktorima.

Da li ste verovali da ćemo uspeti ?

  • Da

    Glasovi: 248 68,9%
  • Ne

    Glasovi: 112 31,1%

  • Ukupno glasača
    360
2 dana na Titelskom mostu . bili i do Cente ali radikalizacija pa nazad u Titel , da se okupam pa nazad .. Samo slozno !
 
Po mom mišljenju problem subvencija nije u načinu nego u POVERENJU.Osvedočenom lažovu i lopuži se normalno neveruje.Našao bi svako svoju računicu u svakom sistemu jer ni jedan sistem nije dobar za sve,ali ovde se radi o čistoj predizbornoj prevari .Ovi bi se ne samo izbeglo plaćanje subvencija proizvođačima,nego bi došlo i do pada cena p proizvoda jer je uredbom propisano kad i kome možeš da prodaš.ali ne i po kojoj ceni!Naravno takodobija ogromne zasluge za pad cena životnih namirnica što i jeste glavni cilj ministarstva trgovine.Zato se i ponosno hvali da je on lično smislio ovaj način po kili.

sdc10909.jpg
protest Titel Krle ne samo da nemaš pojma o poljoprivredi i životu nego neznaš ni matematiku za drugi osnovne(akoje hitno odmah plaćeno pošalji mi na pp da ti i ja dam kolko i buljavi)

Hvala bogu da neko prekine ove ludake u nadmudrivanju. I ne samo to. Sad je svako pametan, a to vodi samo jednom - NEUSPEHU. Ponavaljam jos jednom: najbolje je da sami ne mudrujemo jer obicno zavrsimo u corsokaku kada izmisljamo toplu vodu. PRAVILO JE DA STO SE DRZAVA VISE MESA UREDBAMA I ZAKONIMA, TO JE VECI PROSTOR ZA KORUPCIJU. Posto se pokazalo da smo dosta naivan narod, mislim da je najbolje da prekopiramo zakone zemalja u okruzenju, a to su u Evropi Hrvatska i Madjarska. Ne svirajte vise k... , kad god smo izmisljali pravila uvek ih je neko izigravao i podesavao sebi. A sto se tice fiktivnih povrsina - izvedite inspekcije na teren i za prevaru sledi gubitak subvencija narednih 10 godina, pa da vidimo ko ce smeti da se zaje.... Zasto komplikujete i ovako slozen sistem te bon za naftu, te za djubre, te za setvu, te za zetvu, to samo otvara put ka korupciji u najgorem vidu, a to je da ce bonove deliti svojim partijskim jastrebovima, rodbinsko-kumovskim vezama i sl.
 
odgovor za Olalija :Zato sto se subvencije daju samo za ratare a mi obradjujemo vodu i vazduh a ne zemlju,,mozda i svemir ,,mi nismo u toj prici ,,pogresna agrarna politika u celosti ,,ti kad posadis voce ili povrce ti si se oprostio od drzave tebi nista ne sleduje jer tvoja zemlja nije ista kao ona gde se sadi kukuruz i psenica ,repa ,soja - jednostavno si zaboravljen
Zar ti nije ni sad jasno da ova drzava ne zivi od voca vec od svih drugih ratarskih proizvoda?
Pa cim kazes da na 3 ha ulozis kao neki ratar na 30 ha onda verovatno i zaradis kao ratar na 30 ha. Al ste svi zavidni koji radite nesto manje ha pa vam je bilo tesko da platite PIO i jednostavno ta mrznja prema ljudima koji obradjuju od 20 ha na vise vas tera da napisete i da sirite gluposti u ovoj temi. Ako vam dosad nije bilo dobro (obracam se svima kojima dosad nisu odgovarale subv.) sta bre vidite vi sad u ovom nacinu subvencionisanja osim pljacke?
 
Zar ti nije ni sad jasno da ova drzava ne zivi od voca vec od svih drugih ratarskih proizvoda?
Pa cim kazes da na 3 ha ulozis kao neki ratar na 30 ha onda verovatno i zaradis kao ratar na 30 ha. Al ste svi zavidni koji radite nesto manje ha pa vam je bilo tesko da platite PIO i jednostavno ta mrznja prema ljudima koji obradjuju od 20 ha na vise vas tera da napisete i da sirite gluposti u ovoj temi. Ako vam dosad nije bilo dobro (obracam se svima kojima dosad nisu odgovarale subv.) sta bre vidite vi sad u ovom nacinu subvencionisanja osim pljacke?
Osim pljačke tu se ništa drugo i nemože videti osim ako je neko toliko slep kod očiju.Prosperitet jednog društva,zajednice se nemože zasnivati na pljački velike većine te zajednice zarad prosperiteta male manjine(čitaj kapitalaca i mafijaša).
Treba svi da dobiju za svoj rad i trud ali isto tako isto i svi moraju da se za to bore i izbore a ne samo jedan deo društva.
"PEET"-svaka čast na postu
 
Hoće-hoće,na papiru ćeš braćela dobiti 2-3din,a zapravo će to uzeti kole i ostali,onako k'o mađioničari,da nećeš ni primetiti,a kad primetiš biće jako kasno
I ja sam mislio kao ti dok nisam PAŽLJIVO proučio član 3,
Kolega Mindjusar malo sam bio odsutan sa foruma pa me sad iznenadio ovaj tvoj preokret. Tako da nesto mi nije jasno sta se desilo sa tvojim tvrdnjama da ovakav vid subvencionisanja je odlican i da tebi godi iz svake tacke gledista te si izjavio da nikako neces ucestvovati u protestima a sad vidim da si voljan za front. Aj bez ljutnje ako mozes da mi objasnis!
 
Molim lepo Banatsko Novo Selo, objasni zašto je budalaština?

ja cu branko da ti kazem zasto je budalastina, pa rekao im sefkerinac...

i tu je veliki problem kod pojedinih asocijacija, sto asocijacije ne rade u korist poljoprivrednika za sta su i stvorene, nego poljoprivrednici rade zarad celnih ljudi istih, a oni dok ne ostvare ciljeve svoje licne ljude dizu u bune, i kad se namire onda je budalastina...neko dobije zemlju ostavljenu sa strane, neko mehanizaciju i tako dok se bitni ne namire, a ostali poljoprivrednici u udruzenju nemaju pravo glasa-nisu uticajni i moraju da igraju kako gazde sviraju, zato ovi ljudi nisu izasli NEMAJU ODOBRENJE...

ljudi koi su vodili prosli protest iz opstine alibunar i ove strane ovamo, sad nisu izasli zato sto su namireni, a ovde neki sviraju k...cu sto gledaju ko je kakav traktor isterao, ko god je isterao traktor sigurno se nije ugradio nigde...
 
sve mi se cini ako inedaj boze ostane subvencija po kilogramu da ce kostic i miskovic imati rekordne prinose po hektaru predate robe zahvaljjuci mehanizaciji i agrotehnici, a moguceno je svima koji se bave poljoprivredom da mogu ostvariti pravo ko li ce njima vagati i smeti da protivrecu :kisa: a mi ostali imacemo prosek kao i do sada a ako nedajboze usled suse bude jos i manji ni roda ni predatih kolicina po kilogramu tj ( manjih subvencija)
 
Drzavni batinasi sa bejzbolkama su napali poljoprivrednike koji su potpuno mirno demonstrirali policija nije ni prstom mrdnula da spreci olose da unistavaju tudju imovinu.Kad su pederi defilovali i izazivali gnevan narod citavi kordoni te iste policije su ih stitili.Eto vam cistog primera koliko je ovoj drzavi stalo do seljaka i poljoprivrede.Neka ih pederi hrane i neka njih registruju pa neka im oni uplacuju doprinose.Posle ove ujdurme i ocite lopovske kombinatorike drzave svi poljoprivrednici bi trebali da odjave svoja gazdinstva i da u drzavnu kasu ne uplate ni prebijene pare pa da vidimo ko ce da im placa policiju i da im daje plate od seljacke muke i rada.Neka ih hrane pederi i nevladine organizacije.
 
Poslednja izmena:
Nisam, imao sam 30% refundirano nakon što sam platio punu cenu, a sad imam 50% i to odmah "plaćeno"(iznos na bonu) s tim da prošle godine i pretprošle nisam osim nafte ništa ni dobio. ne podržavam po kili, ali tek ono nije valjalo keš po hektaru. Treba da nam daju svima i bonove za đubrivo, pa će dobro proći onaj koji zaista tu subvenciju ulaže isključivo u poljoprivredu. Keš po hektaru je dobar samo za zloupotrebe.

ako ne moze po hektaru onda bi subvencija u vidu bonova za seme i djubre kao sto je bio za dizel bila fer. nek nam daju kan po 800din, san po 900, npk po 1100 i ureu po 1200 i seme upola cene i da vidis kad nadjubrim koliki cu prinos imati. garantujem da cu sa mog proseka psenice od 4500kg i kukuruza od 6000kg imati 50% vise.
inace trgovacke marze na djubrivu idu i di 60%,zato je i ovoliko skupo a drzava stiti i trgovce
 
Poslednja izmena:
pa nek uzme on 40 ha u zakup i nek poseje kukuruz a posto je strucnjak imace i 10000kg prinos pa ce imati 9000000din i plus subvencija pola miliona pa ce mu se isplati
ti. lako je palamudioti iz fotelje. imam i ja u komsiluku pun k...takvih koji su puni srece sto ove godine nema para po hektaru. kazu mi da drzava nema korisri od mojih zitarica jer ih pojedu bikovi i tovljenici a ne robne rezerve i da me oni subvencionisu od doprinosa na plate jer se tako puni budzet a ja dobijam 14000 ni za sta. a kad dodju da kupe jaje za decu skupo im 15 din a ja im lupim 20 pa se onda smej p..... ti materina. pitaju jel sam snizio cenu presica i junadi kad sam dobio subvenciju a ja kazem nisam ali nisam je ni povecao a sad cu da povecavam i ima da se puse. kad ja celo leto dovlacim bale sena na 50 stepeni oni sede na terasama pod suncobranom i samo sto mi se ne smeju kako sam lud a kad dodje kamioniz klanice za svinje i junad oni sabiraju sami koliko sam ja to naplatio. e zato smu tu gde smo
 
Nemam vremena da procitam sve sto ste sinoc napisali , iz onoga sto sam procitao vidim da mnogi treba da se stide svoji stavova i neznanja.
Subvencije za puteve se uveliko trose i planirano je da se potrose do 1 maja protiv toga se mora HITNO reagovati , a u mojoj opstini se rade putevi koji su potrebni politicarima a ne putevi koji su potrebni ratarima , gde ratari nemogu da prodju mehanizacijom sirine preko 2 metra Pamet u glavu mololimvas .
U znak protesta sam sabotirao izgradnju jednog puta na 3 dana (toliko je u mojoj moci jer sam potpuno sam)
 
Predlazem da zbog ovolike medijske blokade, koja ocigledno postoji, da se na FB-u na forumskom profilu pokace svi video materijali i slike. Ovo je sramota koliko se lose izvestava o protestima. Ispade pobunilo se 5 ratara!!! Strasno sam besan zbog toga!!! Imate moju punu podrsku makar ja u okolini Novog Sada nemao leba da jedem za koji dan.
 
Ne valja po kilogramu, ali bolje išta nego ništa. A naravno da nije dobar ni taj tako kratak rok. Po meni bonovi i samo bonovi, ali i za đubrivo. To što zemlje okruženja daju subvencije na njihov način ne mora da znači da je to i najbolje ili primanjivo u našem konkretnom slučaju.

Generalno mislim da je bolje korigovati postojeće principe nego se vraćati u prošlu godinu.
A sta sa onima koji ne mogu da prikazu zemlju koju rade ?(Iz ovih ili onih razloga;npr. nesredjeni papiri)
 
Nazad
Vrh