Protestna vožnja traktorima.

Da li ste verovali da ćemo uspeti ?

  • Da

    Glasovi: 248 68,9%
  • Ne

    Glasovi: 112 31,1%

  • Ukupno glasača
    360
Skal ti se razumes u poljoprivredu kao marica u krivo drvo ,,meni treba 30 ,000eur evra da podignem vocnjak,,po h plus sva agrotehnika koja je skuplja nego sto ti samo mozes da sanjas ( atomizer 10,000 evra,, freza pipalica 5000 eur,,sistem za navodnjavanje ,ograda2000 eur,malcer ,prikolica itd itd ) a rataru treba 500evra da posadi 1h psenice ,,a moje djubrivo u jednom nanosenju kosta 13000 din po h plus hemija- i tako 3-5 puta godisnje ,,o cemu ti pricas majke ti nemoj da lupetas kad nisi upucen i ne iznosi nistine ,,ne bunim se ja sto drugi dobijaju nego sto ne dobijaju SVI ,,
đ
Pa ako se "skal" i nerazume ima na stotine drugih ljudi koji se malo bolje razumeju a koje vi omalovažavate kao da ste popili svu pamet ovoga sveta.Da se lično nepoznajemo pa ajde de-ali se ja i ti lično znamo ili ja možda grešim?A-provac,sada kada su krenuli protesti ti ih nepodržavaš.Pa što ti kao jedan "ozbiljan"voćar nisi iskoristio subvencuje po tvojoj priči nikad?A pušiš marlboro light i protiv si nekoga što radi pošteno i ima recimo jedan class,belarus,john deer.Da neprimaš možda ti subvencije na drugi naćin pa ti smeta što pošteni ljudi netreba da dobijaju?Usto živiš u beeeeeogradu a u provu imaš 3ha borovnice.Nemoj ljudima prodavati jaja pod bubrege-znam te,znaš me-a možda me i neznaš i možda je bolje da me neznaš.Ja te pozdravljam i želim ti svako dobro sa tvojih 3 ha borovnice jer su tvojih 3ha veći nego nečijih 1000
 
Tako sam i mislio eeeee Srbijo i ljudi u njoj,nikad nama nece biti bolje ako ovako nastavimo da seremo jedni po drugima,i dalje vazi ono samo da je meni dobro a druge ko j...e!I nisam za ovaj vid subvencija koji daje drzava!!!po kg
 
ma kakvo gorivo sta je vama mozda nebi bilo lose ni po kilogramu mozda ja gresim ali najmanje 3 dinpo kilogramu psenice mada i to ostavlja prostora za malverzacije dovoljno da otkupljivaci skiknu taj dinar i necemo ni osetiti tako se desilo i sa teladima kada je drzava pocela da daje 100e po teletu odma brze bolje i telad su od 300 i neki evro skocila i preko 500 evra
 
@Krlemrle ma u pravu si ti, jos cemo toliko dobiti i jos nam samo ostaje da izvucemo 9 tona po hektaru prinos psenice i eto nas na nivo kao prosle godine. Samo se nesto bojim da cemo posle izbora dobiti sipak.
 
@Krlemrle ma u pravu si ti, jos cemo toliko dobiti i jos nam samo ostaje da izvucemo 9 tona po hektaru prinos psenice i eto nas na nivo kao prosle godine. Samo se nesto bojim da cemo posle izbora dobiti sipak.

Pa, zato ne radiš samo pšenicu, nego malo pšenicu, malo kukuruz(ista premija, ali veći prinos), pa malo suncokret, soju, repu, repicu... Pa se to sve uproseči i dođe ti na isto.
 
Ne da ne mogu srbi da se sloze vec ni oni sto zive u zemlji Srbiji to ne mogu. Jasno je da je dosadasnja ponuda ministarstva klasicna pljacka ali to nije razlog da se medjusobno delimo i svadjamo sto su oni i pretpostavili,vec da smislimo sta je to sto odgovara i malim i vecim poljoprivrdnicima odnosno najvecem broju i onda nema sanse da se to ne dobije kad svi izadju zajedno,znaci neophodno je menjati nesto i obostrano korigovati da bi se doslo do resenja. Po meni pomoc je potrebna svakom ko obradjuje zemlju ali srazmerno njihovom trenutnom stanju /pomoci slabima da budu jaci a ne ostetiti jake. Po kg na ovaj nacin je totalno neizvodljiva za nas,po ha je ok ali zbog malverzacija koje su se stvarno desavale treba nesto korigovati setite se samo Matijevica i njegovih gazdinstava na babe radnika i sl. TREBA VRATITI KOMUNIZAM:osmeh: ova frka i borba svako za sebe daj meni ostale ko sisa sve mi ovo deluje da ce brzo III svetski pa ajmo jovo na novo ha ha
mislim da bi realno bilo da ovi do 10h dobiju bez uslova za pio od 10 do 30 uslov pio a preko 30 pio i po kg.bar je to neko moje misljenje.i kao sto vec svi znate da tamo u registraciji stoji da se za lazne podatke naplacuje kazna(mislim oni je napisali ali je ne koriste) e pa onda lepo te sto je pozaposljavo umesto da nas savetuju KAO,odrediti da se bave tom stavkom pa koga uhvatis da je dao lazne podatke i da nije uredu a ti onda lepo lupi kaznu i brisi sa spiska.pa bi se i tu nekog reda napravilo.sve se moze kad se hoce samo sa ovakvim ministarstvom poljoprivrede koje radi protiv poljoprivrednika nemoze nikako.a to sto nas ministar kaze JA smatram da je tako dobro za sve i JA snosim odgovornost nama neznaci nista.on je danas tu a za mesec nije a mi SVI ostajemo tu gde jesmo.nije to bas tako neka velika suma od 14000 da se moze bogatiti ko god radi zelju svestan je nadam se koliko kosta od oranja pa do skidanja 1 h bilo to zito ili kukuruz ili neka druga kultura.tako da su ostalo prazne price.cinjenica je jedna da je izborna godina da se zato nisu donele obecane januarske uredbe,da se zato cekalo mesec dana pred izbore jer su oni jako dobro znali da cemo se buniti oko ovoga i trebali su im piuni.nazalost ali je tako -naivni seljak.i jos samo toliko da dodam svaka im cast -uspeli su da nas podele
 
Panonstib ako ti nije jasno vrati se na pocetak ove teme pa ce ti sve biti jasnije! i koje poceo proteste! i koje pokrenuo srpskog paora i koje smo zahteve mi imali a koje vi imate? pa prema tome ako se vec razumes u forum onda ste trebali da napravite temu ,,PROTESTI ZBOG SUBVENCIJA ,, a ne da koristite temu ,,protestna voznja traktorima,, koja je bila vezna za proteste izazvane niskom otkupnom, cenom psenice i jos 8 zahteva za poboljsanje stanja u poljioprivredi a ne samo subvencije pa subvencije pa subvencije ..dosta mi je tih jednolicnih zahteva i ja obradjujem zemlju a ne vazduh prema tome u istom smo blatu a neko dobija subvencije a neko nista i tako godinama ,, nije poljoprivreda samo ratarstvo treba i mi drugi da zivimo-sta sam ja dobio za ovih dvanaest godina demokratije ..-ni dinar a obradjujem u ulazem u 3h kao neko u 30 psenice premas tome -ako protestvujemo ajde da svima bude dobro a ne samo jednima te istima .pozzz
Ko je počeo proteste,da te čujem?Odgovori
Šta je bilo sa pšenicom od 8 dinara kad je trebala da bude?Odgovori-ili hoćeš da ti ja kažem?
 
Kako ti nemaš pojma, pa to je strašno!
---------- Poruka napisana u 22:31 ---------- Prethodna poruka je at 22:28 ---------
Ala si ti kratko pripet.Pa slatine su u osnovi alkalna zemljista ,sto znaci puna soli ,narocito NaCl,znaci bez melioracije recimo lekovito bilje (kamilica,kokotac).Ja ne kazem da se svaka melioracija isplati ,samo da nije neizvodiva.Nego to nema blage veze sa temom .Ocigledno si nabijen negativnom energijom,samo ja sam pogresna osoba da se na meni iskalis.
Nema potrebe za prepucavanjem ratari - vocari.Vocari imaju velika pocetna ulaganja i cekanje na pun rod,onda dolazi otplacivanje ulozenog pa tek zarada.E to treba izdrzati.Ulozis u obradu ,sadnice ,zasadis cekas komisiju,povracaj samo za ono sto je primljeno...ako si imao peh da naletis na sarlatanskog rasadnicara,pitaj se koliki ce ti povracaj biti,ulaganje za navodnjavanje ( povracaj koliko znam 30%,sistem kosta oko 10000EUR po ha),znaci tvojih 7000...zastita,cene da ne pricam ...obrada zemljista ,djubrenje,rezidba i cekas godinama dok ne krene prinos.Ako ides na gustu sadnju jabuke i kruske ,cekaju te i nasloni,e to je tek stavka.I na sve to dodje neizvestan plasman,ako ne naidje bacuska Rus i ne prodas, primoran si da das hladnjacarima budzasto jer ne mozes da ga skladistis.Sistem zadruga je jedino sto moze da odrzi vocare ,a ko je za to kriv ...pa isti oni koji zakidaju ratare...prema tome nemoj da se grizemo medjusobno...samo zajedno
 
Možda i grešim ali koliko sam upoznat malinari će se dobro ovajditi ove godine, jer se priča da im je već ugovorena cena od 120din/kg.
Unija malinara ima direktan ugovor sa austrijskom kompanijom i zato dobijaju tu cenu.Ovog puta ce paraziti hladnjacari da izvise , a i njihova sabraca u ministarstvu ,para se namlatise na razlici ,prosle godine otkup za svezu malinu 84 din/kg a u Nemackoj ta malina 8EUR po kg.
 
U pravu si bio sam na jednom takvom sastanku kad je dotični pretio predsedniku udruženja iz Kovina(Jadranu)! To je sramota za sve nas da nam takav čovek bude predsednik UO Banatski paori!
 
Nazad
Vrh