Protestna vožnja traktorima.

Da li ste verovali da ćemo uspeti ?

  • Da

    Glasovi: 248 68,9%
  • Ne

    Glasovi: 112 31,1%

  • Ukupno glasača
    360
nije mi jasno da asocijacija poljoprivrednika iz banata podržava predloženo premiranje po kg kad se zna da veći deo ne seje šećernu repu i po kojoj im je to računici isplativije nego predhodno. što se tiče zakupa ono se neće smanjiti bez obzira bilo subvencija ili ne tako da govor dotičnog iz alibunara nema veze sa pameću. Pod hitno treba se treba ograditi od takvih asocijacija i udruženja jer kako se meni čini oni više vode brigu o velikima nego nama zarad nekih svojih ličnih interesa.
pa njemu odgovara jel ce da kupi zemlju od babe i dede kako on kaze n.p.r. Za 120e lanac a ne za 200e
 
krlemrle@ nemas ti pojma o poljoprivredi
i prosle godine si imao tu naftu

Nisam, imao sam 30% refundirano nakon što sam platio punu cenu, a sad imam 50% i to odmah "plaćeno"(iznos na bonu) s tim da prošle godine i pretprošle nisam osim nafte ništa ni dobio. ne podržavam po kili, ali tek ono nije valjalo keš po hektaru. Treba da nam daju svima i bonove za đubrivo, pa će dobro proći onaj koji zaista tu subvenciju ulaže isključivo u poljoprivredu. Keš po hektaru je dobar samo za zloupotrebe.
 
ma svi *smo za to da svi treba da dobiju podsticaj ! samo što svako kod drugog vidi trn u oku a u svom ne BALVAN !i tvoja bol neboli mene ili ja to neću da osetim !
 
U Čenti,predpostavlja se koletovi i li njemu sličnim, plaćeni huligani,polupali stakla na dvadesetak traktora

Sunce li im kalajisano

Neko je na fejsu rekao da su farovi izvadjeni a ne polupani.Gledao sam na vestima snimke nekom SAME traktora i vidim da nema stakla i plastike izlupane samo farovi fale i lepo se vidi ko da su skinuti sta se desava neznam
 
ima matematiku kao dusan petrovic kao neko moze da se ubedi da su sunvencije ove godine bolje
po njihovoj racunici ako budem imao 14000kg po hektaru pesnice x 1 dinara onda cu dobiti subvecije kao i prosle godine ,a taj prinos neznam dali ima sorta sa tolikim genetskim potencijalom
 
Nisam, imao sam 30% refundirano nakon što sam platio punu cenu, a sad imam 50% i to odmah "plaćeno"(iznos na bonu) s tim da prošle godine i pretprošle nisam osim nafte ništa ni dobio. ne podržavam po kili, ali tek ono nije valjalo keš po hektaru. Treba da nam daju svima i bonove za đubrivo, pa će dobro proći onaj koji zaista tu subvenciju ulaže isključivo u poljoprivredu. Keš po hektaru je dobar samo za zloupotrebe.

Komšo,dodao bi još i seme i kraj priče.Sa tom varijantom treba izaći pred ministarstvo i može da pije vodu.
 
SEDI JEDAN!

A lanjska refakcija za naftu od dve hiljade din.po hektaru plus 14000,00

Ok, i opet ti dođe na isto. Koliko je bilo onda toliko je i sada, samo što sada dobijaju svi i manje je mesta za malverzacije sa kešom.

---------- Poruka napisana u 22:52 ---------- Prethodna poruka je at 22:50 ----------

ima matematiku kao dusan petrovic kao neko moze da se ubedi da su sunvencije ove godine bolje
po njihovoj racunici ako budem imao 14000kg po hektaru pesnice x 1 dinara onda cu dobiti subvecije kao i prosle godine ,a taj prinos neznam dali ima sorta sa tolikim genetskim potencijalom

E, dokaži ćoravom da je svanulo! Opet nisi dobro postavio jednačinu, a gorivo? Nije gorivo samo ovo što si sada sipao, dobićeš i na jesen...
 
Citam ove postove i besnim zbog jedne stvari a to je SLOGA seljaka ali definitivno od toga nema nista.Protest je trebao tako da se organizuje da policija nema vremena ni ljudstva da sve pokrije,jedino tako bi se doslo do Beograda.U redu 100 200ha ok!Ali kako neko ko je radio 50god 30ha za 2god radi 200ha i komplet nova mehanizacija koja vredi vise od tih 200ha.Eto ja npr moj otac je radio 30kj ja sad radim 50ak a za to mi je trebalo skoro 5 do 7 god da dodjem do tog zakupa,i jedini prihod koji ja ostvarujem je od poljoprivrede i od toga zivi moja porodica samo od toga!I nemoj te da mi prodajete MUDA ZA BUBREGE!
 
ma jebes gorivo imam uslovljeno do 15 a nemam para imam gorivo u dvoristu za 80 din kvalitetnije od tog belog d2 mani me goriva koliko to goriva trosis covece imao si ga i prosle godine ajd napravi 14tona psenice po hektaru pa se izjednaci stime na suvbenciju od 14000din od prosle godine i na kraju da rezimiram i nema sta vise da se ubedjujemo.
navedi mi 1 drzavu u okruzenju koja placa po kilogramu pa i u evropi
 
Skal ti se razumes u poljoprivredu kao marica u krivo drvo ,,meni treba 30 ,000eur evra da podignem vocnjak,,po h plus sva agrotehnika koja je skuplja nego sto ti samo mozes da sanjas ( atomizer 10,000 evra,, freza pipalica 5000 eur,,sistem za navodnjavanje ,ograda2000 eur,malcer ,prikolica itd itd ) a rataru treba 500evra da posadi 1h psenice ,,a moje djubrivo u jednom nanosenju kosta 13000 din po h plus hemija- i tako 3-5 puta godisnje ,,o cemu ti pricas majke ti nemoj da lupetas kad nisi upucen i ne iznosi nistine ,,ne bunim se ja sto drugi dobijaju nego sto ne dobijaju SVI ,,

Bez namere da ulazim u polemiku,mada bi se o dosta stvari dalo raspravljati,jednostavno moram da ispravim sledeće:
Pšenica se ne sadi,ona se seje...Zvuči nelogično,složićeš se,da ne upotrebim neku težu reč...
 
ma jebes gorivo imam uslovljeno do 15 a nemam para imam gorivo u dvoristu za 80 din kvalitetnije od tog belog d2 mani me goriva koliko to goriva trosis covece imao si ga i prosle godine ajd napravi 14tona psenice po hektaru pa se izjednaci stime na suvbenciju od 14000din od prosle godine i na kraju da rezimiram i nema sta vise da se ubedjujemo.
navedi mi 1 drzavu u okruzenju koja placa po kilogramu pa i u evropi

Ne valja po kilogramu, ali bolje išta nego ništa. A naravno da nije dobar ni taj tako kratak rok. Po meni bonovi i samo bonovi, ali i za đubrivo. To što zemlje okruženja daju subvencije na njihov način ne mora da znači da je to i najbolje ili primanjivo u našem konkretnom slučaju.

Generalno mislim da je bolje korigovati postojeće principe nego se vraćati u prošlu godinu.
 
izvinjavam se i slazem se kolega branko sa tobom ali
1dinx1kg psenice prosle godine 14000 da bi to ostvario treba mi prinos od 14t po hektara nepostoji genetski potencijal za tako nesto
 
ma jebes gorivo imam uslovljeno do 15 a nemam para imam gorivo u dvoristu za 80 din kvalitetnije od tog belog d2 mani me goriva koliko to goriva trosis covece imao si ga i prosle godine ajd napravi 14tona psenice po hektaru pa se izjednaci stime na suvbenciju od 14000din od prosle godine i na kraju da rezimiram i nema sta vise da se ubedjujemo.
navedi mi 1 drzavu u okruzenju koja placa po kilogramu pa i u evropi
a odakle ti računi od goriva za subvenciju po ha ?
 
Nisam, imao sam 30% refundirano nakon što sam platio punu cenu, a sad imam 50% i to odmah "plaćeno"(iznos na bonu) s tim da prošle godine i pretprošle nisam osim nafte ništa ni dobio.
Samo sto si prosle godine imao 60 litara po Ha povrat akcize, a ove godine bonove za 40 litara po Ha, stavi na papir i samo ce ti se kasti.
 
Po mom mišljenju problem subvencija nije u načinu nego u POVERENJU.Osvedočenom lažovu i lopuži se normalno neveruje.Našao bi svako svoju računicu u svakom sistemu jer ni jedan sistem nije dobar za sve,ali ovde se radi o čistoj predizbornoj prevari .Ovi bi se ne samo izbeglo plaćanje subvencija proizvođačima,nego bi došlo i do pada cena p proizvoda jer je uredbom propisano kad i kome možeš da prodaš.ali ne i po kojoj ceni!Naravno takodobija ogromne zasluge za pad cena životnih namirnica što i jeste glavni cilj ministarstva trgovine.Zato se i ponosno hvali da je on lično smislio ovaj način po kili.

sdc10909.jpg
protest Titel Krle ne samo da nemaš pojma o poljoprivredi i životu nego neznaš ni matematiku za drugi osnovne(akoje hitno odmah plaćeno pošalji mi na pp da ti i ja dam kolko i buljavi)
 
Nazad
Vrh