Protestna vožnja traktorima.

Da li ste verovali da ćemo uspeti ?

  • Da

    Glasovi: 248 68,9%
  • Ne

    Glasovi: 112 31,1%

  • Ukupno glasača
    360
Biće ista priča kao i sa malinarima.

Možda i grešim ali koliko sam upoznat malinari će se dobro ovajditi ove godine, jer se priča da im je već ugovorena cena od 120din/kg.A koliko vidim ratari još dugo neće biti u prilici da unapred znaju cenu svojih proizvoda.To je još jedan razlog zašto treba podržati proteste!
 
e kako su krenuli da nas vozaju od ministra do ministra jos malo pa ce nas ministar sporta savetovati kako se zemlja radi!
 
kako možete gledati u dobit od voća! stoim iza toga da je lakše i brže što se tiče provedenih sati na 50 hektara ratarske poljoprivrede nego 3h voćarske ili povrtarske ! a šta ko je među prvima sadio vioćnjake i radio zalivanje kada niko nij znao za to pa gradio hladnjaču , ko je tu dao podsticaj NIKO ! *zadnje tri godione se daje na mladi zasad podsticaj jedino ! a tim velikim namenjenim traktorima za oranje nemožeš u voćnjak nego sa imt 533-9 ili nekim malim voćarskim . po meni je malo za godinu 100 litara po hektaru , možda za vinograd bi se nateglo
 
ok ajde da si ti u pravu,svabe kazu "ti si u pravu, a ja imam svoj mir",i sva ta neobradiva vojvodjanska zemlja ne menja stanje onih koji su ozbiljno zagrizli u ratarsku prozvodnju,zao mi sto moram da te razocaram i pored komunistickih udzbenika ja umem da koristim i svoju glavu,a m alo sam se potrudila da upoznam svoju zemlju ,pa da ti kazem svi ti tvoji korovi se daju istrebiti,to se vabi "privodjenje zemljista kulturi",ako su uslovi za rad takvi ,da ti ne preti da traktor svakog trenutka uradi kolut unazad...svaka vasa mocvara moze da se isusi ,da se uradi melioracija,..dodji ti malo na nasu smonicu ,pa kad se plug zabije,a traktor ti se propne ko besan konj,pozeleces se svih laznih "komunistickih udzbenika"..
ti isti iz vlade ( samo rotiraju od jednog mesta do drugog ) su i napraviuli ovak cirkus osnivanja poljoprivrednih gazdinstava i subvencionisanja istih ,bez dobrog sistema kontrole,pa su i kurta i murta uzimali subvencije,a oni su sa crkavicama od privatizacije dotirali,e sad para vise nema ...a seljaci treba da ostanu na suvom,i sto rece neko ,nama trebaju normalni uslovi za rad ,smanjene marze na djubrivo i sredstva za zastitiu,subvencionisano gorivo po ha obradive zemlje,sitem zemljoradnickih zadruga,obuka i organizacija malih prozvodjaca,nasa Seljacka banka za kreditiranje a ne ove derikoze itd.to je vec neka druga tema

Kako ti nemaš pojma, pa to je strašno! Ne postoji nikakav način da se slatina privede poljoprivrednoj nameni osim eventualno ispaše ovaca. Ne kažem da se prcolj i dikica ne mogu iskoreniti nego da i ako ih iskoreniš ništa drugo na takvoj zemlji svakako neće rasti jer nema uslova za život. Tu nikakva melioracija ne može da pomogne. Oranje teške zemlje je meni jako dobro poznato jer živim u Severnom Banatu(to nije isto što i Bačka), pa i kod nas ti u oranju treba 40 ks po plužnom telu.

---------- Poruka napisana u 22:31 ---------- Prethodna poruka je at 22:28 ----------

idiot! ubedioga ministar u njegovu matematiku :) da je 5000 vece od 14000 :)....sta ce jadan nije on kriv...

Nisi računao subvencionisani dizel.

Još jednom, ne kažem, da je ovo po kilogramu dobro, ali nije pravedno ni keš po hektaru jer otvara prostora za malverzacije kojih je bilo mnogo.
 
Skal ti se razumes u poljoprivredu kao marica u krivo drvo ,,meni treba 30 ,000eur evra da podignem vocnjak,,po h plus sva agrotehnika koja je skuplja nego sto ti samo mozes da sanjas ( atomizer 10,000 evra,, freza pipalica 5000 eur,,sistem za navodnjavanje ,ograda2000 eur,malcer ,prikolica itd itd ) a rataru treba 500evra da posadi 1h psenice ,,a moje djubrivo u jednom nanosenju kosta 13000 din po h plus hemija- i tako 3-5 puta godisnje ,,o cemu ti pricas majke ti nemoj da lupetas kad nisi upucen i ne iznosi nistine ,,ne bunim se ja sto drugi dobijaju nego sto ne dobijaju SVI ,,
 
http://www.facebook.com/profile.php?id=1554940165 cista racunica drzavni prosek psenice po hektaru 4500kg x 1 din (nove suvbencije) 4500 dinara a dosada bilo 14000 din x hektaru neka prosek bude i 8000 kg x hektaru x 1 din(nove subvecije)8000 din na dosadasnjih 14000din. ko je tu lud a ko pametan, znamo i mi matematiku samo sto oni prave racunske operacije koje njima odgovaraju stvaraju matematiku za sebe
 
cista racunica drzavni prosek psenice po hektaru 4500kg x 1 din (nove suvbencije) 4500 dinara a dosada bilo 14000 din x hektaru neka prosek bude i 8000 kg x hektaru x 1 din(nove subvecije)8000 din na dosadasnjih 14000din. ko je tu lud a ko pametan, znamo i mi matematiku samo sto oni prave racunske operacije koje njima odgovaraju stvaraju matematiku za sebe

Još jedan ne zna da računa, a subvencionisna nafta? Sedi, jedan!
 
Pitanje za one koji sebe zovu poljoprivrednicima ,a podržavaju ovo po kilogramu,a nisu u PDVu :Kada vam je zadnji put neko na otkupu rekao to je cena a platio vam 5%više?Plati koliko kaže a on od države knjiži povraćaj.Niste valjda toliko naivni da mislite da će vam tajfuni platiti robu pa kad već krenete a oni ah zaboravili ste vaših 3din.subvencije od države,izvolte bite šen.Lično pažljivo pratim kod mene ko šta misli o subvencijama ,ali ako bude kao prošle godine sve koji se pojave sa zahtevom a bili su proti sada slikaću i imanovati na ovom forumu.
 
Skal ti se razumes u poljoprivredu kao marica u krivo drvo ,,meni treba 30 ,000eur evra da podignem vocnjak,,po h plus sva agrotehnika koja je skuplja nego sto ti samo mozes da sanjas ( atomizer 10,000 evra,, freza pipalica 5000 eur,,sistem za navodnjavanje ,ograda2000 eur,malcer ,prikolica itd itd ) a rataru treba 500evra da posadi 1h psenice ,,a moje djubrivo u jednom nanosenju kosta 13000 din po h plus hemija- i tako 3-5 puta godisnje ,,o cemu ti pricas majke ti nemoj da lupetas kad nisi upucen i ne iznosi nistine ,,ne bunim se ja sto drugi dobijaju nego sto ne dobijaju SVI ,,

Malo si neke cifre i preuveličao, ali si 100% u pravi da je ne pravedno što se i za voćarstvo ne dobija neka subvencija za rod.I treba napomenuti da je teže voćaru da proda svoj proizvod nego rataru, bar u mom kraju je tako.
 
Nije mi jasno da asocijacija poljoprivrednika iz Banata podržava predloženo premiranje po kg kad se zna da veći deo ne seje Šećernu repu i po kojoj im je to računici isplativije nego predhodno. Što se tiče zakupa ono se neće smanjiti bez obzira bilo subvencija ili ne tako da govor dotičnog iz Alibunara nema veze sa pameću. Pod hitno treba se treba ograditi od takvih asocijacija i udruženja jer kako se meni čini oni više vode brigu o velikima nego nama zarad nekih svojih ličnih interesa.
 
Ne da ne mogu srbi da se sloze vec ni oni sto zive u zemlji Srbiji to ne mogu. Jasno je da je dosadasnja ponuda ministarstva klasicna pljacka ali to nije razlog da se medjusobno delimo i svadjamo sto su oni i pretpostavili,vec da smislimo sta je to sto odgovara i malim i vecim poljoprivrdnicima odnosno najvecem broju i onda nema sanse da se to ne dobije kad svi izadju zajedno,znaci neophodno je menjati nesto i obostrano korigovati da bi se doslo do resenja. Po meni pomoc je potrebna svakom ko obradjuje zemlju ali srazmerno njihovom trenutnom stanju /pomoci slabima da budu jaci a ne ostetiti jake. Po kg na ovaj nacin je totalno neizvodljiva za nas,po ha je ok ali zbog malverzacija koje su se stvarno desavale treba nesto korigovati setite se samo Matijevica i njegovih gazdinstava na babe radnika i sl. TREBA VRATITI KOMUNIZAM:osmeh: ova frka i borba svako za sebe daj meni ostale ko sisa sve mi ovo deluje da ce brzo III svetski pa ajmo jovo na novo ha ha
 
Skal ti se razumes u poljoprivredu kao marica u krivo drvo ,,meni treba 30 ,000eur evra da podignem vocnjak,,po h plus sva agrotehnika koja je skuplja nego sto ti samo mozes da sanjas ( atomizer 10,000 evra,, freza pipalica 5000 eur,,sistem za navodnjavanje ,ograda2000 eur,malcer ,prikolica itd itd ) a rataru treba 500evra da posadi 1h psenice ,,a moje djubrivo u jednom nanosenju kosta 13000 din po h plus hemija- i tako 3-5 puta godisnje ,,o cemu ti pricas majke ti nemoj da lupetas kad nisi upucen i ne iznosi nistine ,,ne bunim se ja sto drugi dobijaju nego sto ne dobijaju SVI ,,

A rataru netreba prskalica,sejalica,tanjirača,plug,setvospremač,valjak,prikolica,tarup,kombajn i traktor i štošta još??? 30000eura koje ti država dala?

Ovo je čisto omalovažavanje svih RATARA!!!
 
Skal ti se razumes u poljoprivredu kao marica u krivo drvo ,,meni treba 30 ,000eur evra da podignem vocnjak,,po h plus sva agrotehnika koja je skuplja nego sto ti samo mozes da sanjas ( atomizer 10,000 evra,, freza pipalica 5000 eur,,sistem za navodnjavanje ,ograda2000 eur,malcer ,prikolica itd itd ) a rataru treba 500evra da posadi 1h psenice ,,a moje djubrivo u jednom nanosenju kosta 13000 din po h plus hemija- i tako 3-5 puta godisnje ,,o cemu ti pricas majke ti nemoj da lupetas kad nisi upucen i ne iznosi nistine ,,ne bunim se ja sto drugi dobijaju nego sto ne dobijaju SVI ,,
pa mozda se nerazumem u neke stvari kao i ti al štaće ti atomizer od 10000eu za 3H to tije isto ko ja da kupujem traktor od 150ks za 1H povrtarstva znači promašena investicija ,sistem za navodnjavanje i nije neka stavka,i dosad si mogo dobijati od 30-50%povraćaj na većinu stvari koje si naveo samo ako si hteo da iskoristiš tj ako si platio PIO a u šta se razumem a u šta ne toje druga stvar svako je pametan u svojim očima al dal i u tudim toje veliko pitanje..i naravno slazem se da bi trebali svi da dobijaju subvencije koji se bave poljoprivredom i od nje zive.:ppozdrav:
 
Nazad
Vrh