Protestna vožnja traktorima.

Da li ste verovali da ćemo uspeti ?

  • Da

    Glasovi: 248 68,9%
  • Ne

    Glasovi: 112 31,1%

  • Ukupno glasača
    360
Asocijacija poljoprivrednika Sonta , podrzava strajk, ukoliko sutra ne dođe do pregovora i mi izlazimo na ulice!!!!!
 
Pa kako izađe svaka subvencija ide u korist trgovaca , cena repro materijala u zadnje dve godine su dosta porasle a sada će i cena u otkupu pasti . Već je država stala na stranu otkupljivača , cena veš.suš.kukuruza u feb.2011 je bila preko 21 din a danas ...Da negrešim dušu od subvencije po ha su imali i oni koji su tu špekulisali sa kojekakvim računima a posle kupovali kola , kuće firme ... lično znam . Naravno bilo je toga i ranije .
 
odgovor za Olalija :Zato sto se subvencije daju samo za ratare a mi obradjujemo vodu i vazduh a ne zemlju,,mozda i svemir ,,mi nismo u toj prici ,,pogresna agrarna politika u celosti ,,ti kad posadis voce ili povrce ti si se oprostio od drzave tebi nista ne sleduje jer tvoja zemlja nije ista kao ona gde se sadi kukuruz i psenica ,repa ,soja - jednostavno si zaboravljen
 
Majstore,na voce i povrce si imao pravo na subvencije,a ako proizvodis organski onda i vise od 14000.
 
http://www.rtv.rs/sr_ci/drustvo/dacic-popustio:-u-protestnu-voznju-do-beograda-moze-100-traktora_309943.html
O
vaj iz udruzenja poljoprivrednika kaze da sutra kad se ode u bg sa ti 100 traktora da se preda zahtev dacicu,posle svi idu svojim kucama,pa ako ne prihvate zahteve poljoprivrednici ce ponovo izaci za mesec dana na ulice,ako se sad odustane nema vise nista.dobicemo sipak
mislim da si jako u pravu...ako se sad stane ode mast upropast!ovo sto se desava nije moguce!buljavi nece da nas primi!pa KO JE ON!!?Otamburace poljoprivredni budzet za kampanju ds i za njegove pajtase!IMA LI IKOG NA OVOM FORUMU da kaze dali ce on biti minisar poljoprivrede posle 6 maja!?ma taj je tu da napuni kofere i kaze CAO I J.... SE GLUPAVI SELJACI.Dozvolili smo da nas razjedine i da se jedemo ko kerovi izmedju nas!tako nam i treba!licno znam da je predstavnik poljoprivrede za adu clan ds i zagovara protiv protesta.njima su ljudi moji isprani mozgovi i neznaju na cemu su!ubedio ih ministar u njegovu matematiku da je 5000 vece 14000!treba isterati do kraja sada kad je vec krenulo
 
Jako, ali baš jako grešiš!

ok ajde da si ti u pravu,svabe kazu "ti si u pravu, a ja imam svoj mir",i sva ta neobradiva vojvodjanska zemlja ne menja stanje onih koji su ozbiljno zagrizli u ratarsku prozvodnju,zao mi sto moram da te razocaram i pored komunistickih udzbenika ja umem da koristim i svoju glavu,a m alo sam se potrudila da upoznam svoju zemlju ,pa da ti kazem svi ti tvoji korovi se daju istrebiti,to se vabi "privodjenje zemljista kulturi",ako su uslovi za rad takvi ,da ti ne preti da traktor svakog trenutka uradi kolut unazad...svaka vasa mocvara moze da se isusi ,da se uradi melioracija,..dodji ti malo na nasu smonicu ,pa kad se plug zabije,a traktor ti se propne ko besan konj,pozeleces se svih laznih "komunistickih udzbenika"..
ti isti iz vlade ( samo rotiraju od jednog mesta do drugog ) su i napraviuli ovak cirkus osnivanja poljoprivrednih gazdinstava i subvencionisanja istih ,bez dobrog sistema kontrole,pa su i kurta i murta uzimali subvencije,a oni su sa crkavicama od privatizacije dotirali,e sad para vise nema ...a seljaci treba da ostanu na suvom,i sto rece neko ,nama trebaju normalni uslovi za rad ,smanjene marze na djubrivo i sredstva za zastitiu,subvencionisano gorivo po ha obradive zemlje,sitem zemljoradnickih zadruga,obuka i organizacija malih prozvodjaca,nasa Seljacka banka za kreditiranje a ne ove derikoze itd.to je vec neka druga tema
 
Bravo Grunte prava ti je diskusija,,pa zar vam nije bilo jasno kad je prosle godine jedan nas kolega izjavio da nece moci da kupi novi traktor ako ne dobije subvencije-sramota a ljudi po selima idu na kazane,,ovaj covek sto su mu polupali svetla ima traktor (iskreno mi je zao ) ima traktor kjoji vredi kao svi traktori u mojoj opstini a ne u selu..Ja sam od kako se ista daje od ovog ministarstva prvi put dobio bonove za gorivo iako obradjujem 3h vocnjaja gde su ulaganja 3 puta veca nego u bilo koju ratarsku kulturu ,,a ovi su nezadovoljni jer ih predvode ljudi koji imaju na stotine i cak hiljade hektara -dokle ce jednima teci med i mleko a drugima samo obecanja ,,ajde da svi izadjemo i blokiramo celu srbiju ali pod uslovom da se zna ko i kako dolazi do te zemlje i do tih traktora - nisam zavidan ali je evidentno da je to ista klapa ljudio koji muzu ovu drxzavu na ustrb nas 90%- ,,nije dobra politika prema poljoprivrednicima lai ne prema ovima koji strajkuju vec prema onima koji cute jer nemaju cime i ni novaca cak za gorivo ,pozzz to je moje licno misljenje
E pa gospodine jer vi zivite u srbiji ili gde ja se bavim povrtarstvom i nešto sitno ratarstvom i posedujem jedan moto kultivator i starijeg belorusa pa šta tu ima čudno ako radite samo nešto voćnjaka nebitno 1ili5H vama netreba berač ili kombaj ni plug ni ostale priključne mašine dosta vam je kultivator ili neko traktorče pa vaše poredenje nekih stvari nisu uopšte realna jer svi mi jako dobro znamo kolko moze dati 1H kukuruza i kolko 1H voćnjaka pa tako isto štabi ja radio da imam dzondir samo gledo u njega isto ko i vi tako ko šta ima njegovo je a to ko deje trošio novac od subvencije je lično njegova stvar niko ni vas ni mene nepita gde trošite novac ili šta snjim kupujete tako da budimo realni najveća mafija i tajkuni su Vlada i ovi štosu snjima sklopili dil PRERADIVAČI :ppozdrav:
 
Tu si donekle u pravu ako mu je voće staro onda nije dobio subvencije, što je najčešći slučaj kod nas, a ako ga je skoro sadio možda je i uzeo subvencije.

Uglavnom ko je imao stari voćnjak,sadio je tad i novi,a plus ti novokomponovani špekulanti poput oni sa lešnicima,a posle će im biti đavo kriv,kad padne cena lešnika na 200din
 
mislim da si jako u pravu...ako se sad stane ode mast upropast!ovo sto se desava nije moguce!buljavi nece da nas primi!pa ko je on!!?otamburace poljoprivredni budzet za kampanju ds i za njegove pajtase!ima li ikog na ovom forumu da kaze dali ce on biti minisar poljoprivrede posle 6 maja!?ma taj je tu da napuni kofere i kaze cao i j.... Se glupavi seljaci.dozvolili smo da nas razjedine i da se jedemo ko kerovi izmedju nas!tako nam i treba!licno znam da je predstavnik poljoprivrede za adu clan ds i zagovara protiv protesta.njima su ljudi moji isprani mozgovi i neznaju na cemu su!ubedio ih ministar u njegovu matematiku da je 5000 vece 14000!treba isterati do kraja sada kad je vec krenulo
covek je u pravu 100%
 
Sad sam stigao sa koviljske petlje i dok sam čtao postove od danas zaista sam začuđen što nas vlast(bilo koja)još više ne j... u zdrav mozak.Kada oni koji uopšta otvaraju ovaj sajt i kao bave se poljoprivredom mogu imati tako glupavo ,malodušno i zavidno viđenje ove situacije.Kakav bednik i prosjak bi reko da je ovo sa bonovima išta drugo nego uvreda dostojanstva i zdrave pameti u 21 veku.Ovaj što nije ni video proteste nego na RTS normalno da nezna ni ko ni zašto ni sa čime učestvuje u protestima ,ali zloba što neko ima je najjača.Ne pita se zašto ja nemam.Zašto se vozi jugom(jer sa takvim mišljenjem o životu sigurno ne vozi audi) što ne uzjaši magare pa da izazove oduševljenje kad ga vide.Na ovj slici je kum os ćaleta a ja sam ispred sa MCcormicom ,poneli smo i sajlu jer rajki curi voda pa da šlepamo.Na čelu nas 75traktora je dečko sa 533 bez kabine.
sdc10901.jpg
 
Uglavnom ko je imao stari voćnjak,sadio je tad i novi,a plus ti novokomponovani špekulanti poput oni sa lešnicima,a posle će im biti đavo kriv,kad padne cena lešnika na 200din
u jednoj emisiji pustio deka Zare buvu da lesnik daje 25000e po ha pa svi navalili na lesku ko necastivi.a vec prosle godine bio 350 na veliko
 
Bilo je dosta naših članova danas na blokadi i ovim putem pozivam sve koji prate ovaj forum da sutra izađemo u što većem broju i damo podršku onima koji idu za Beograd, a onima koji su za predloženi način premiranja da je mnogo više nas koji se sa time ne slažemo. Za sutra je najavljena blokada Rume a mislim da će se i Pećinčani organizovati.:ppozdrav:
 
samo citam i razmiljam sta da napisem? kome verovati?
kako sam shvatio na proteste su izasli poljoprivrednici koji obradjuju velike povrsine i u kreditima su do guse,pa sad ako drzava ne da subvencije oni ce izgubiti te traktore ili zemlju,a nisu racunali na to da drzava mozda nekad nekad nece davati subvencije po hektaru i da se ne zaduzuju toliko, i drzava je tu ucinila gresku jer kad je obecala tih 14 000 po ha jer ljudi su prijavili i i pasenke i neorana zemljista i dobijali subnvencije na sve to,a sad kad je neko nov dosao na vladu i napravio red sta se sad bunite?
reda mora biti,tako da sto se mene tice ja sam zadovoljan sa subvencionisanim bonovima za gorivo koje je drzava dala,sad ti dinari po kg po prinosima nije bas za pohvalu ili ipak bolje ista nego nista,jos kad bi drzava dala bonove ili neki oblik subvencionisanja mineralnih djubriva ,onda bi vecina poljoprivrednika bila zadovoljni,ja verujem,jer upravo nafta i djubrivo je najskuplje i to bi trebala drzava davati jeftinije poljoprivrednicima, a i 2,3din vise po kg soje i suncokreta i to je nesto,nisam veliki poljoprivrednik i ne uzimam i nemam kredite i ne izlazim na proteste!
Pametan si koliko i ta tvoja slika na profilu!
 
Nazad
Vrh