Protestna vožnja traktorima.

Da li ste verovali da ćemo uspeti ?

  • Da

    Glasovi: 248 68,9%
  • Ne

    Glasovi: 112 31,1%

  • Ukupno glasača
    360
Ja ne znam da li ste vi, što ste za premije po kilogramu, svesni da dolaze izbori i da predizborna obećanja nisu obavezujuća?
Zar vam nije dovoljno to što je čak i Tadić potvrdio priču ministra Petrovića. Pa duvaju u istu tikvu prevarantsku.
 
stop bre!ode rasprava u pogresan pravac...ja sumnjam da u Vojvodini ima ljudi koji obradjuju ispod 10ha...i tu vec prestaje pitanje upotrebe IMT-a..pa kod mene ljudiza 5ha uzimaju Rakovicu,akamoli oni sa vise desetina,sat da zakace jednobrazni plug i odu na oranje od jedno mesec dana?ljudi budiimo realni,nema potrebe za podele ..samo nam to fali...ako ja sa primesama vlaske krvi mogu to da priznam mozete i vi...ljudi su usli u dugove kupujuci nove traktore,coek koji se bavi zemljom zna sta vredi dobar traktor,i to je osnova...posto kod nas nema nikakvih garancija za bilo sta,niti drzava ikad staje uz seljaka,normalno je da su subvencije jedina kakva takva sigurnost... ja se samo pitam kako ce upste realizovati to po kg,evo kod mene öjudi gaje kukuruz na 3-4ha najcesce i to potrose na sopstvenu stoku ,snabdeju sebe i ponesto prodaju da bi usli u novi ciklus..eto to je prava slika poljoprivrede u istocne Srbije,jadno...citav sistem osnivanja gazdinstva je postavljen na pogresne noge ,a samim tim i subvencija...oni su nesposobni mi trpimo posledice
 
Ljudi,vi ovde imate jako veliki problem,ne vidite sumu od drveca.DRZAVA NE TREBA DA DAJE SUBVENCIJE VEC MORA ZATO STO ZELI DA IMA JEFTINU HRANU I ODRZAVA SOCIJALNI MIR PREKO ISTE!!Hleb Sava od 26 dinara neko mora da plati.Za one koji su bili mali ili su bili u hibernaciji,podseticu da je vajni ministar Milosavljevic prvi uveo zabranu izvoza zitarica da bi sprecio rast cena hrane,to se ponovilo i prosle godine,pa intervencije i prodaja jeftinih kukuruza,psenice i brasna.Tu onda nema ,hocu-necu subvencije.A odluka i uredba koju ne donose na vreme da se ne spominje???Ko mi objasni kako na hektar psenice po ovom novom sistemu zaradi 14000 din,ja cu mu obradjivati svu zemlju besplatno i kako on hoce dok sam ziv(za mladje i neuke pogledati rekorde i proseke u proizvodnji)!!
 
...ja sumnjam da u Vojvodini ima ljudi koji obradjuju ispod 10ha...

Jako, ali baš jako grešiš! Većina Vojvođana(svaka druga kuća) poseduje nešto zemlje i to upravo ispod 10 hektara ali se njihov glas ovde slabo čuje jer su to u glavnom staračka domaćinstva ili su u izuzetno teškom materijalnom stanju.

Nije vojvodina baš tako jedna džinovska njiva prve klase kako su vas učili iz komunističkog izdanja udžbenika geografije(naše More je najlepše, naša obala najrazuđenija, naši ljudi najhrabriji, naša zemlja najplodnija...) Ako računaš površinu AP Vojvodine / broj stanovnika, na pogrešnom si putu. Ima i ovde neplodne zemljušine i to koliko ti duša ište. Zato i jeste problem to subvencionisanje po hektaru, jer ni ministri u vladi nisu sisali tatu, pa su uvideli da su neki na ogromne površine neplodne zemlje dizali po 14000 po hektaru, a na beloj slatini osim prcolja i dikice(narodni nazivi za neke bodljikave korovske biljke) nikada ništa roditi neće.
 
Poslednja izmena:
sada tvrde da je agrarni budzetveci od proslogodisnjeg za 8 milijardi svava im cast nama to netreba samo neka nam podele po hektaru to ih kosta 1o milijardi kao i prosle godine a nek preostalih 8 milijardipotrose na sluzbene audije i dnevnice
najbitnija vest u sinocnjem dnevniku je bila da su u Spaniji nemiri i protesti sindikata
Ustace ugnjeteene narodne mase i uskoro ce mo kusati pomije slobode
ovoga iz alibunara treba obesiti za primar jer je zloupotrebljavao subvencije i polovinu davao babama i dedama za sporete i frizidere
 
Moze li neko malo detaljnije objasniti STA DALJE?tih 100tinak traktora ce otici sutra za Bg.predace taj nas ugovor i kuci?dokle je rok da se to ispostuje?ili ce biti ono eto bili su u Beograd,pustili smo ih i aj sad lepo nazad u atare :osmeh:
 
Ljudi,vi ovde imate jako veliki problem,ne vidite sumu od drveca.DRZAVA NE TREBA DA DAJE SUBVENCIJE VEC MORA ZATO STO ZELI DA IMA JEFTINU HRANU I ODRZAVA SOCIJALNI MIR PREKO ISTE!!Hleb Sava od 26 dinara neko mora da plati.Za one koji su bili mali ili su bili u hibernaciji,podseticu da je vajni ministar Milosavljevic prvi uveo zabranu izvoza zitarica da bi sprecio rast cena hrane,to se ponovilo i prosle godine,pa intervencije i prodaja jeftinih kukuruza,psenice i brasna.Tu onda nema ,hocu-necu subvencije.A odluka i uredba koju ne donose na vreme da se ne spominje???Ko mi objasni kako na hektar psenice po ovom novom sistemu zaradi 14000 din,ja cu mu obradjivati svu zemlju besplatno i kako on hoce dok sam ziv(za mladje i neuke pogledati rekorde i proseke u proizvodnji)!!


40l bonova=2400 din,u najavi je još 80l za jesenje radove=4800=7200???ako bude,a rodi i pšenica (negde) 6800 kg/ha,ali nebitno je to sve,nego opet podvlačim NAČIN RASPODELE tih para(preko koleta,mišketaviktorije,itd) ima jedna lepa prikladna Mađarska poslovica koja u prevodu kaže kao keru mast dati na čuvanje,i tako bi i nama ostalo para od njih,kao i masti od kerinog čuvanja
 
Panonstib ako ti nije jasno vrati se na pocetak ove teme pa ce ti sve biti jasnije! i koje poceo proteste! i koje pokrenuo srpskog paora i koje smo zahteve mi imali a koje vi imate? pa prema tome ako se vec razumes u forum onda ste trebali da napravite temu ,,PROTESTI ZBOG SUBVENCIJA ,, a ne da koristite temu ,,protestna voznja traktorima,, koja je bila vezna za proteste izazvane niskom otkupnom, cenom psenice i jos 8 zahteva za poboljsanje stanja u poljioprivredi a ne samo subvencije pa subvencije pa subvencije ..dosta mi je tih jednolicnih zahteva i ja obradjujem zemlju a ne vazduh prema tome u istom smo blatu a neko dobija subvencije a neko nista i tako godinama ,, nije poljoprivreda samo ratarstvo treba i mi drugi da zivimo-sta sam ja dobio za ovih dvanaest godina demokratije ..-ni dinar a obradjujem u ulazem u 3h kao neko u 30 psenice premas tome -ako protestvujemo ajde da svima bude dobro a ne samo jednima te istima .pozzz
 
ban.novo selo
Nisam ja prijatelju ljubomoran neka vozi ko sta hoce ! A sto se tice obrade zemlje neka je obradjuju i volovima i svemirskim brodvima ali neka je OBRADJUJU!!!! Moj stav je da je postenije da se plati ko koliko napravi a ne ko koliko poseduje​





Pa druze taj sto poseduje isto ce napraviti sto i ti samo mnogo vise ali zar tebi i jos nekima na ovom forumu jos uvek nije jasno da ove Petroviceve subvencije po kili nece ici seljacima vec preradjivackoj industriji (seceranama i uljarama) oni ce za toliko spustiti svoju cenu plus sbvencije i gde smo mi onda tu
 
Poslednja izmena:
Nema razlaza,samo neće biti putevi blokirani,traktori,će stajati sa strane,AKO tih 100traktora ode u Beograd,a oni kako je Dačić rekao mogu ostati dok god se ne postigne neki dogovor,a pregovorima će i Dačić prisustvovati
 
Oni su cene već spustili i više od planiranih subvencija po kilogramu.
Tako se recimo suncokret ugovara po 27000din/tona.Ko god ima iole znanja ili bar zna brojeve neka uzme i sam izračuna hoće li dobiti ili izgubiti u odnosu na prošlu godinu.
 
Nazad
Vrh