Protestna vožnja traktorima.

Da li ste verovali da ćemo uspeti ?

  • Da

    Glasovi: 248 68,9%
  • Ne

    Glasovi: 112 31,1%

  • Ukupno glasača
    360
Nisam ja prijatelju ljubomoran neka vozi ko sta hoce ! A sto se tice obrade zemlje neka je obradjuju i volovima i svemirskim brodvima ali neka je OBRADJUJU!!!! Moj stav je da je postenije da se plati ko koliko napravi a ne ko koliko poseduje

Ja lično to ni ne osporavam,ali NAČIN RASPODELE je katastrofalno očajan,ko se još od koleta i sličnih ovajdio???
 
Gospodine @provac,
pitanje je postavio kao kao član foruma, a ne kao super moderater (mada bi mogli da naučite malo te nazive urednika, nisu teška), drugo čitajući Vaše postove stekao sam utisak da je samo Vaše mišljenje ispravno, a da su mišljenja ostalih članova uvek pogrešna.Prema tome malo se spustite na zemlju i nastavite sa slobodnom diskusijom jer i malo proučite pravila foruma pošto kroz sve Vaše teme se protežu neka pravila, a ova niste proučili pogotovo ono o urednicima.
 
Vi se protivnici ovih protesta prepucavate koji je sistem bolji i kao bolji je po predatom kilogramu a seme nije jos ni u zemlji.Susa polako krece,nedaj boze u leto neka vremenska nepogoda ... daleko je jesen kad bude lose rodilo cesacete se onda a drzava ce vam dati koliko vam je rodilo
 
Bolje ti je 5000 od 14000?Ima ovde kod mene neki Zeljko B.,sredi mu drugar da proda dve krmace i kaze da mesar placa 120 po kili,dodje mesar i pita koliko trazi,ovaj kaze :Ispod 110 ne dam?!Ako tako razmisljas,trosis nam kiseonik bezveze!Dobro zdravlje i pazi na sive celije.
 
Koje protiv protesta NEMORA da ucestvuje u temi ja licno sam za protest ako nedobijemo kao prosle god. subvencije sledece godine necemo dobiti nista i zato se treba izboriti.
barikade-016.jpg
[/IMG]
barikade-019.jpg
[/IMG]
barikade-020.jpg
[/IMG]
barikade-015.jpg
[/IMG]
A u medjuvremenu
barikade-012.jpg
[/IMG]
Inace samnom je bio clan Mica967,a 500m dalje moderator Branko
 
Ja samo neznam kako bre mozete da pisete neke stvari,ako mislite da netreba da se odrze protesti cutite,zasto stalno neka nesloga da vlada medju nama i svadja kao da se nebavimo istim stvarima i da nemamo svi manje vise iste probleme!
Moje misljenje da subvencije po kg nisu za nikog dobre,a ko je bar malo upucen u poljoprivredu i razmisli svojom glavom shvatice!!
I cisti ratari koji ce ostvariti te subvencije izgubice ih na odkupnoj ceni skladista!
Ja licno obradjujem 30h,a prosle godine sam ostvario subv na 20h i sve koristim za ishranu svoje stoke i ne zavisi moje domacinstvo od Petrovicevih 2500 eura koje bih dobio,ali mislim da nije posteno tako da se radi ni prema nama(stocarima) ni prema ratarima!
Zato zelim da uputim POZDRAV PROESTANTIMA jer sve nas muce manje vise isti problemi!
 
Moj stav je da je postenije da se plati ko koliko napravi a ne ko koliko poseduje

upravo tako!!

to bi trebali svi poljoprivrednici shvatiti da od toga sto nam drzava da da ulozimo u zemlju (dljubrivo i gorivo) i izvucemo sto vece prinose na koje nam drzava da jos 2,3din vise po kg,i opet smo na necemu, a ne da od tih para sto drzava da da kupujemo nove mercedesove i kuce i sta ja znam kojekakve gluposti,mislim da je bilo vec krajne vreme da drzava ucini nesto ovakvo,kao sto ce biti ove godine! sad lepo sve sto dobijemo od drzave mozemo potrositi samo u zemlju i to je vec nesto.
a ne kao sto vecina poljoprivrednika radi, nauzima zemlju koje kakvu i ritove i pasenke i doline gde nikad nista ne moze da proizvede,ili proizvede jako malo,pa se pokriva sa subvencijom,ali to se moglo dokle se moglo ,sad treba da se priviknemo na nove uslove u poljoprivredi,nebojte se nije smak sveta,samo da se sve lepo rascisti i bice dobro,i nece biti potrebe za protestima!
 
Hoće-hoće,na papiru ćeš braćela dobiti 2-3din,a zapravo će to uzeti kole i ostali,onako k'o mađioničari,da nećeš ni primetiti,a kad primetiš biće jako kasno

I ja sam mislio kao ti dok nisam PAŽLJIVO proučio član 3,
 
Vidim da ovde ima i nekih paora koji razmisljaju kao i ovi sto zbog protesta ne stizu na kafu u kafice?!Pa jel vi hocete da se zemlja obradjuje konjima,smeta vam sto ljudi imaju dobre traktore?A sto ministar ima 10 firmi to vam ne smeta??Ljubomora je opasna po psihu!!!

Živeli su ljudi i kad se zemlja konjima obrađivala i to ista ova zemlja. Nije u pitanju ljubomora, ja bih to na šta ciljaš ipak nazvao zavist, ali nije ni to. Problem je što se misli samo o sopstvenom interesu, a ponajviše je u pitanju razočarenje malih gazdinstava ishodom prošlogodišnjih protesta jer nisu dobili ništa, a izašli su traktorima na protest. Nekada smo bili jedinstveni, a sad je kako mi se čini svako za sebe. Nama malima ovo sada više odgovara nego što je bilo ranije. Sad smo dobili išta(bonove), a ranijih godina ništa.

Mudar ti je ovaj potpis. Šteta što pobunjenici nisu to imali na umu pa da su sazvali predstavnike svih staleža i interesnih grupa među poljoprivrednicima, pa da smo se dogovorili oko neke zajedničke platforme koju bi smo svi zastupali, pa bi i protesti bili daleko masovniji, pa bi bilo i tih 533-ojki u kolonama.
 
upravo tako!!

to bi trebali svi poljoprivrednici shvatiti da od toga sto nam drzava da da ulozimo u zemlju (dljubrivo i gorivo) i izvucemo sto vece prinose na koje nam drzava da jos 2,3din vise po kg,i opet smo na necemu, a ne da od tih para sto drzava da da kupujemo nove mercedesove i kuce i sta ja znam kojekakve gluposti,mislim da je bilo vec krajne vreme da drzava ucini nesto ovakvo,kao sto ce biti ove godine! sad lepo sve sto dobijemo od drzave mozemo potrositi samo u zemlju i to je vec nesto.
a ne kao sto vecina poljoprivrednika radi, nauzima zemlju koje kakvu i ritove i pasenke i doline gde nikad nista ne moze da proizvede,ili proizvede jako malo,pa se pokriva sa subvencijom,ali to se moglo dokle se moglo ,sad treba da se priviknemo na nove uslove u poljoprivredi,nebojte se nije smak sveta,samo da se sve lepo rascisti i bice dobro,i nece biti potrebe za protestima!

Po kilogramu nije dobro i tu su pobunjenici u pravu da će ti za iznos subvencije otkupljivač umanjiti cenu proizvoda. Problem nenamenskog trošenja bi bio rešen bonovima i za dizel, ali i za đubrivo, samo da ne daju rokove tako kratke, pa da imamo problem sa skladištenjem, nego sipaš u traktor kad ti treba.
Kome bi takav sistem sa bonovima smetao, taj onda jasno je da ima želju da troši nenamenski, što garantujem da dobar deo pobunjenika i radi.

Subvencija nije dohodak ili zarada pa da može da se troši od volje. Subvencija je podsticaj za proizvodnju strateških dobara.
 
ako ne budu dali subvencije po ha vec po kili pa neka bude i 5din po kili....bicemo prinudjeni da prodajemo robu "priznatim"otkupljivacima,koji ce nam verovatno dati neku potvrdu koliko cega smo predali,gde,kada,kojeg kvaliteta,kolikog prinosa po ha,koliko odbitaka i stosta jos...iako nikada nismo ni bili u situaciji da mi biramo cenu naseg rada tj nase robe,vec je to toliko,ono onoliko...ali si ga barem mogao sacuvati i prodati na crno preprodavcima i koje kakvim ljudima za vecu lovu...toga vise nece biti i ti ces tako biti primoran da prodas.iako imas rod i vagon po ha da sve crno na belo prikazes a kada budes sve prikazao pojesce te kroz druge stvari kao sto su vec poceli polako osiguravajuce kuce,krediti,porezi,porezi na dobit zdrvstv,itddddd.i tako kroz nekoliko god.VISE NISI U TRCI ZA POLJOPRIVREDNOM GRANOM...jer ces raditi kod tajkuna koji jeste....

a kada vidim da poredite ljude iz Kikinde,Srbobrana i Cacka,Kragujevca,Kraljeva...----to bi isto bilo ko kad bi se mi bavili u Vojvodini secom suma kao vi malo nize od nas...pozzz za sve a za Otporase velika podrska :bravo:
 
Činjenica je da uredbe ne idu u prilog poljoprivredi.Ali recimo boranija ni jednim gestom nije ni pozvana da izađe na proteste.Sva dešavanja su poznata samo sa foruma.Većina učesnika ovakvih protesta se dobrano nafatirala u zadnji par godina i sada im se to oduzima i sada su nezadovoljni.

Zašto su zahtevi zasnovani kontinuitet subvencija iz prethodne 2 godine.Zašto nije zahtevano regresiranje veštaka i semena kao dizela.Onda bi svi koji rade zemlju bili zadovoljni.
Ukinut je PIO i uskraćeni su za 50% od svakog gazdinstva kome su "učinili" i uzeli polovinu subvencija onima koji nisu u PIO sistemu.Na 10ha zarada je 70000 i navodno svi zadovoljni.
Ovo je samo još jedna velika farsa sa političkom pozadinom koliko god mi mislili da nije tako.
 
Nazad
Vrh