Protestna vožnja traktorima.

Da li ste verovali da ćemo uspeti ?

  • Da

    Glasovi: 248 68,9%
  • Ne

    Glasovi: 112 31,1%

  • Ukupno glasača
    360
Dokle god na barikadi ne vidim IMT 533 ne verujem da je ovo ispravna blokada i da nije politicka manipulacija. A sto se tice ovih feudalista sa Clasovima, Case, JD, MF, koji su 2012 godiste sve bi to voleo da policija pohapsi preko noci a traktore zapleni! A da budu pusteni uz kaznu za krsenje javnog reda i mira,a da im se traktori i masine vrate tek kada donesu uplatnice da su platili porez ! Toliko od mene! Pozdrav za sve postene ljude na ovom forumu koji rade obradjuju zemlju i zive od svog rada !!!

Slabo vidis, na protestu ima svega od najnovijih Clasova do najstarijih belarusa. Uglavnom to su masine s kojima mozes nesto da uradis,a 533 za..bi, to ni za bastu nije. Ili nas prosvetli kako moze i 20ha da se radi sa 533? I koliko dugo:)
 
Ja nisam video nijedan traktor mlađi od 10godina,neračunajući ruseve

A danas na putu do Šapca,nigde nikog

A što se slike tiče,njihova auta su iza traktora,a naši plavi su baš fruštukovali
U koliko sati si prosao ka Sapcu ? Ja sam popdne cuo da je taj put blokiran, jel zna neko gde se tacno nalazi blokada na putu Sabac- Ruma ?
 
Nisam vrac al sam pogadjac:) Evo na RTS-u vec baja prica o tome da poljoprivredni proizvodjac mora da osigura letinu!!! Oci si nam otvorio, deda! Samo ne znam ko ce to da plati po jedinici ha? Pored svih nameta ova oligarhija sa Dusanom Petrovicem oce da nam namakne i omcu BANKARA I OSIGURAVAJUCIH KUCA. Setite se samo kako od Nove godine tamnoputi ministar non-stop prica o neophodnosti nabavke zalivnih sistema i kredita za iste. Sada je poslao ovog dedu da nas ubedi u neohodnost osiguranja.
Moze, moze, kao u Madjarskoj i Hrvatskoj, ali onda i iznos od 300e/ha kao i kod njih, da mogu svi sisaci da se namire, a ne da nam prodajete muda za bubrege. Ovo vredja inteligenciju k'o da smo svi vesla sisali.
 
Bravo Grunte prava ti je diskusija,,pa zar vam nije bilo jasno kad je prosle godine jedan nas kolega izjavio da nece moci da kupi novi traktor ako ne dobije subvencije-sramota a ljudi po selima idu na kazane,,ovaj covek sto su mu polupali svetla ima traktor (iskreno mi je zao ) ima traktor kjoji vredi kao svi traktori u mojoj opstini a ne u selu..Ja sam od kako se ista daje od ovog ministarstva prvi put dobio bonove za gorivo iako obradjujem 3h vocnjaja gde su ulaganja 3 puta veca nego u bilo koju ratarsku kulturu ,,a ovi su nezadovoljni jer ih predvode ljudi koji imaju na stotine i cak hiljade hektara -dokle ce jednima teci med i mleko a drugima samo obecanja ,,ajde da svi izadjemo i blokiramo celu srbiju ali pod uslovom da se zna ko i kako dolazi do te zemlje i do tih traktora - nisam zavidan ali je evidentno da je to ista klapa ljudio koji muzu ovu drxzavu na ustrb nas 90%- ,,nije dobra politika prema poljoprivrednicima lai ne prema ovima koji strajkuju vec prema onima koji cute jer nemaju cime i ni novaca cak za gorivo ,pozzz to je moje licno misljenje
 
Vracajuci se prema St Pazovi iz pravca Rume ili Golubinaca sam u susret sreo poprilicnu kolonu traktora sa zastavama i transparentima.::super:: samo napred do cilja.:ppozdrav:
 
podrska svim ucesnicima protesta da istraju,namam korist ali nema veze ,volim akciju ,posebno kad je vode kolege paori. moze i iz smedereva da se ide za bg, i to iz vise pravaca, razmislite ,to je druga zila kucavica.ako budeta tu eto mene iz pravca pozarevca , rodnog mesta naseg voljenoga.naguto sam se suzavca od 9.marta do 5.oktobra a tek sad mi se place. aj zdravo
 
samo citam i razmiljam sta da napisem? kome verovati?
kako sam shvatio na proteste su izasli poljoprivrednici koji obradjuju velike povrsine i u kreditima su do guse,pa sad ako drzava ne da subvencije oni ce izgubiti te traktore ili zemlju,a nisu racunali na to da drzava mozda nekad nekad nece davati subvencije po hektaru i da se ne zaduzuju toliko, i drzava je tu ucinila gresku jer kad je obecala tih 14 000 po ha jer ljudi su prijavili i i pasenke i neorana zemljista i dobijali subnvencije na sve to,a sad kad je neko nov dosao na vladu i napravio red sta se sad bunite?
reda mora biti,tako da sto se mene tice ja sam zadovoljan sa subvencionisanim bonovima za gorivo koje je drzava dala,sad ti dinari po kg po prinosima nije bas za pohvalu ili ipak bolje ista nego nista,jos kad bi drzava dala bonove ili neki oblik subvencionisanja mineralnih djubriva ,onda bi vecina poljoprivrednika bila zadovoljni,ja verujem,jer upravo nafta i djubrivo je najskuplje i to bi trebala drzava davati jeftinije poljoprivrednicima, a i 2,3din vise po kg soje i suncokreta i to je nesto,nisam veliki poljoprivrednik i ne uzimam i nemam kredite i ne izlazim na proteste!
 
Zasto ti Branko zahtevas objasnjenje kao da smo mi u skoli pa nas ti ispitujes,,ne razumem to je covekov stav i nikoga nije uvredio niti remetio pravila foruma prema tome ocigledno moramo se svi pridrzavati tvojih pravila ili nametnutih od tvoje strane ,,pa zar ovo nije slobodan forum i slobodna diskusija - ne bi bilo interensantno da svi isto mislimo .poz( poznato je vec koliko je ljudi napustilo forum zbog samovolje pojedinih adminstratora ili moderatora ili koko god da se zovu )
 
U koliko sati si prosao ka Sapcu ? Ja sam popdne cuo da je taj put blokiran, jel zna neko gde se tacno nalazi blokada na putu Sabac- Ruma ?

U pola4 sam bio u Šapcu pola sata i vraćao se,nigde nikog

Nedavno se završio sastanak Vojvodinaagrara,podržavaju protest,i daće sve da uredbe dovedu u prihvatljivo stanje,da se zaštiti naš interes,traktorima neće se priključiti,jer svi do jednog iz prošlogodišnje organizacije su pre par dana imali posete informativno-edukativnog karaktera,od strane vaših i naših organa,da ne detaljišem,situacija je veoma riskantna

---------- Poruka napisana u 20:24 ---------- Prethodna poruka je at 20:22 ----------

samo citam i razmiljam sta da napisem? Kome verovati?
Kako sam shvatio na proteste su izasli poljoprivrednici koji obradjuju velike povrsine i u kreditima su do guse,pa sad ako drzava ne da subvencije oni ce izgubiti te traktore ili zemlju,a nisu racunali na to da drzava mozda nekad nekad nece davati subvencije po hektaru i da se ne zaduzuju toliko, i drzava je tu ucinila gresku jer kad je obecala tih 14 000 po ha jer ljudi su prijavili i i pasenke i neorana zemljista i dobijali subnvencije na sve to,a sad kad je neko nov dosao na vladu i napravio red sta se sad bunite?
Reda mora biti,tako da sto se mene tice ja sam zadovoljan sa subvencionisanim bonovima za gorivo koje je drzava dala,sad ti dinari po kg po prinosima nije bas za pohvalu ili ipak bolje ista nego nista,jos kad bi drzava dala bonove ili neki oblik subvencionisanja mineralnih djubriva ,onda bi vecina poljoprivrednika bila zadovoljni,ja verujem,jer upravo nafta i djubrivo je najskuplje i to bi trebala drzava davati jeftinije poljoprivrednicima, a i 2,3din vise po kg soje i suncokreta i to je nesto,nisam veliki poljoprivrednik i ne uzimam i nemam kredite i ne izlazim na proteste!

i,dodao bih gledaš samo RTS
 
Vidim da ovde ima i nekih paora koji razmisljaju kao i ovi sto zbog protesta ne stizu na kafu u kafice?!Pa jel vi hocete da se zemlja obradjuje konjima,smeta vam sto ljudi imaju dobre traktore?A sto ministar ima 10 firmi to vam ne smeta??Ljubomora je opasna po psihu!!!
 
samo citam i razmiljam sta da napisem? kome verovati?
kako sam shvatio na proteste su izasli poljoprivrednici koji obradjuju velike povrsine i u kreditima su do guse,pa sad ako drzava ne da subvencije oni ce izgubiti te traktore ili zemlju,a nisu racunali na to da drzava mozda nekad nekad nece davati subvencije po hektaru i da se ne zaduzuju toliko, i drzava je tu ucinila gresku jer kad je obecala tih 14 000 po ha jer ljudi su prijavili i i pasenke i neorana zemljista i dobijali subnvencije na sve to,a sad kad je neko nov dosao na vladu i napravio red sta se sad bunite?
reda mora biti,tako da sto se mene tice ja sam zadovoljan sa subvencionisanim bonovima za gorivo koje je drzava dala,sad ti dinari po kg po prinosima nije bas za pohvalu ili ipak bolje ista nego nista,jos kad bi drzava dala bonove ili neki oblik subvencionisanja mineralnih djubriva ,onda bi vecina poljoprivrednika bila zadovoljni,ja verujem,jer upravo nafta i djubrivo je najskuplje i to bi trebala drzava davati jeftinije poljoprivrednicima, a i 2,3din vise po kg soje i suncokreta i to je nesto,nisam veliki poljoprivrednik i ne uzimam i nemam kredite i ne izlazim na proteste!

Ako nisi imao šta pametnije da napišeš bolje da si ćutao.
 
Po tvom misljenju ja sto imam prinose od 3.5t kukuruza po ha imam neke koristi od tog sranja od po dinar ili tri kolko vec...kad drzava ima za lopove i mafijase sto nebi imala i za poljoprivrednike..?....
 
Nazad
Vrh