Protestna vožnja traktorima.

Da li ste verovali da ćemo uspeti ?

  • Da

    Glasovi: 248 68,9%
  • Ne

    Glasovi: 112 31,1%

  • Ukupno glasača
    360
Ja kad citam vesti, trudim se da razumem, i razumem, svaciju muku... I prosvetara, i radnika, policije, studenata... A po netu citaam toliko negativnih komentara o protestu poljoprivrednika, da to nije zdravo... od uvreda, do poziva na linc, i pretnji raznih.
Nisam nikad prihvatao da sam gradjanin drugog reda, ali izgleda da jesam....
Pozzz, odoh na polozaj, da zamenim nocnu smenu....
nerazumu oni nas uopste juce dok sam citao na b92 komentare povodom protesta poljoprivrednika osto sam zgrozen!toliko besa i mrznja prema nama kojih ih lebom ranimo pa to ljudi moji nije moguce!od toga da nam treba dati motike i oterati nas na njivu,da prodamo zemlju sposobnijim ljudima ako nismo kadri raditi bez pomoci od 14000,da se zove komunalna inspekcija da nam pise prijave sto im zagadjujemo vazduh,da hocemo tih 14000 da se baskarimo i zidamo po jos jedne spratove,kupujemo mercedese i gipsane lavove na kapije i slag na torti je bila izjava da bi nas pre ulaska u beograd naterali na bubanj potoku da se izujemo!osto sam bez teksta ljudi najiskrenije vam kazem!pa sta smo mi majku mu!?gde mi zivimo!?Ovo je ta evropa !?pa ovo je ko u rimskom carstvu kad je cezar sa svojom svitom orgijo po palati opasanom zidinama a sirotinja za njih rimbacila u bedi!jos samo da rane lavove sa nama pa cemo biti kompletni!!!!
 
Mora se na svaki nacin objasnjavati da poljoprivrednici nisu blokirali puteve nego je policija blokirala poljoprivrednike na putu za Beograd da tamo iskazu svoju muku pred zgradom Vlade Srbije. Oni koji nisu na putu za BG neka gde stignu objasnjavaju svakome pravu istinu, ili ce ponovo biti da su poljoprivrednici blokirali puteve, i ako uspeju da obmanu narod lazima onda ce imati opravdan razlog da ih (poljoprivrednike)rasteraju silom.
 
Šta se dešava u Sremu, jel se krenulo ka Beogradu? Ovde kod mene nema ništa ne znam kakva je situacija u donjem Sremu?
 
Poslednja izmena:
Mora se na svaki nacin objasnjavati da poljoprivrednici nisu blokirali puteve nego je policija blokirala poljoprivrednike na putu za Beograd da tamo iskazu svoju muku pred zgradom Vlade Srbije. Oni koji nisu na putu za BG neka gde stignu objasnjavaju svakome pravu istinu, ili ce ponovo biti da su poljoprivrednici blokirali puteve, i ako uspeju da obmanu narod lazima onda ce imati opravdan razlog da ih (poljoprivrednike)rasteraju silom.
naravno da nismo blokirali puteve - nas su blokirali nama je oduzeto pravo slobodnog kretanja i iskazivanja svog nezadovoljstva protesnom voznjom ka BEOGRADU
 
Mora se na svaki nacin objasnjavati da poljoprivrednici nisu blokirali puteve nego je policija blokirala poljoprivrednike na putu za Beograd da tamo iskazu svoju muku pred zgradom Vlade Srbije. Oni koji nisu na putu za BG neka gde stignu objasnjavaju svakome pravu istinu, ili ce ponovo biti da su poljoprivrednici blokirali puteve, i ako uspeju da obmanu narod lazima onda ce imati opravdan razlog da ih (poljoprivrednike)rasteraju silom.
Trebali su poljoprivrednici ometati policiju kad je trazila svoja prava.Neko u ovoj drzavi izgleda ima prava na iskazivanje ne zadovoljstva,a neko ne.E braco moja napacena,da ste profesori ili barem ucitelji dobili bi vise nego sto trazite.::samo bes::
 
u velikom broju poljoprivrednici su krenulo preko letnjih puteva i njiva prema Beogradu ,tu nas ne mogu blokirati a i ne poznaju te puteve kao mi,ljudi su odlucnij nego prosle kodine a i puno je veci odziv,niko ni nemisli o setvi a u medijima se propaganda siri koja im nece pomoci
 
Pisao sam za nas koji nismo sa ljudima put Beograda. Mi treba da pisemo i pricamo istinu ko je koga blokirao i ko stvara nezadovoljstvo u narodu, i na taj nacin pomognemo nasim prijateljima.
Svi danas koji su bili kod mene u radnji izasli su sa informacijom da je policija blokirala poljoprivrednike.
 
Poslednja izmena:
Savest me grize i osecam sram i bes kad samo pomislim na ljude (paore) koji su na putevima. Juce iz opstine Alibunar smo krenuli za Beograd samo sa 18 traktora a prosle god. smo bili sa oko 200. Zaustavljeni smo bili od policije na pumpi na izlasku iz Vladimirovca i tu se zadrzali do kasno popodne kad smo resili da se vratimo nazad jer kolege iz opstine Plandiste nisu mogli proci most na kanalu DTD pa je nekako odluceno da se vratimo jer nas malo ima. U medju vremenu su momci iz Opstine Plandiste presli most na DTD i kolko sam upoznat doprineli su mnogo u tome sto je sad blokiran put na Tamisu koji vodi za Bg. Tako da sad nemam mira i verovatno idem kolima do Panceva jer od organizacije da se ide traktorima izgleda da nema nista.
Pozdravljam sve ljude koji se nalaze na putevima a narocito Plandistance i naj istrainije u svojim namerima i sad, a i prosle god. ljude sa kojima sam se juce video kod Almexa a to su ljudi iz Padine , Kovacice, Samosa...
 
Ma kroz Beograd svi mogu da defiluju policajci,razno razni sindikati,clanovi raznih partija pa cak i pederi,a kad dodje red na seljake onda je to"stoka koju niposto netreba pustiti" a siguran sam da bi se ta "stoka" kulturnije ponasala od svih predhodnih koji su razbijali(krali patike i ostalo).
Nazalost sad Srpskog seljaka smatraju stokom a ne kao nekad kad je to bilo olicenje postenja,rada, cestitosti,a sad smo STOKA ili kulturnije (gradjani drugog reda)sramota!!!
Plasi me da kad oni shvate ko smo mi ustvari i da nas treba postovati,biti kasno jer ce sve unistiti...
PODRSKA I POZDRAV:ppozdrav:
 
Koliko čujem (od jednog policijskog oficira) neće se policija skloniti, kažu da će se samo još pojačati kordoni ako bude potrebno da se nikako ne dozvoli ulazak traktora u Beograd.Možda bi najbolje bilo da se svi koji želimo pokupimo i svojim kolima, autobusima ili železnicom dođemo do Beograda pa pravac u Nemanjinu pred zgradu vlade da protestujemo mirno i dostojanstveno da ova Beogradska gospoda vide ko ih hrani i ko smo mi zapravo, da nismo divljaci koji blokiraju saobraćaj nego da smo ljudi kao i oni samo sa drugačijim poslom i drugačijim mukama i nevoljama!
 
Nikakva.Jedino sto znam je da je blokiran put Ruma Sabac.
Policija blokirala ???
Mislim da ce se za..bati ako se ne pridruze kao i prosle godine. Nisu bili juna na protestu, al su morali da izadju septembra zbog maline. Toliko su i iskamcili.... Nadam se da su naucili lekciju.
Ja se iskreno nadam da hoce, mada cisto sumnjam ! Ja u mojoj okolini koga god sam pozvao niko nista ne zna, svi nekog ili nesto cekaju !
 
e ovako racunaju beogradjani! pa mi smo ljudi bogati a da nismo ni svesni!
"Ja mislim da nisu upravu jer su do sada dobijali 14000 dinara po hektaru,a da nisu ni radili zemlju,znači prosta računica ko ima 500 hektara,dobija 70000 hiljada evra godišnje,a ne mora da uradi ni jedan jedini hektar. Novi zakon nalaže da se dobiju pare po prinosu,za jednu tonu pšenice 50 evra,a znamo da je prosek za Srbiju 4 tone po hektaru,što znači 200 evra po hektaru,što je više nego do sada,samo što postoji razlika što moraš da radiš bato,a ne da dobiješ pare samo zato što poseduješ zemlju. Ljudi do je prava stvar,uradi pa zaradi. Nemojte da vas lažu svakojake lenčuge,kako im je teško i loše,pa vidite sa kakvim su traktorima došli,kao avioni,a za to treba pare!
[Komentar poslat iz B92 Android™ aplikacije (Android Robot by Google, CC BY 3.0)] (Poljoprivrednik, 30. mart 2012 14:30)
 
[h=1]ВАНРЕДНА ВЕСТ – 30 МАРТ 2012, 10:50 СЕЉАЧКА БУНА ЕСКАЛИРА И У ШУМАДИЈИ!!![/h]
[h=3]12:20 Марко Милојевић из одбора за организацију протеста у телефонском јављању ФБРепортеру рекао је да су четири представника пољопривредника управо отишла на разговор са председником општине Младеновац, који је дошао до блокаде, са циљем да се договоре о заједничком одласку у Министарство у Београд.
“Тренутно се налазимо у месту Марковац, код скретања за Аранђеловац, полиција нас је зауставила и не да нам да идемо даље. Заузели смо једну траку, тако да полиција, која је веома коректна према нама, регулише саобраћај који је веома отежан”, рекао је Милојевић и додао да ће, уколико реше да радикализују протесте обавестити читаоце ФБРепортера.[/h]
***********​
[h=2]Блокирана и магистрала ка Крагујевцу[/h] 30. март 2012. 08:28 – 10:54, Бета/МОНДО
Члан организационог одбора протеста пољопривредника Мирослав Ивковић изјавио је јутрос да су блокирани многи путеви у Војводини. Блокирана и магистрала код Крагујевца. Пољопривредници хоће у Београд, полиција не да.
Од јуче се полиција “бори” са пољопривредницима (Тањуг)
Ивковић је агенцији Бета рекао да су од ноћас у блокади:
  • стари пут Суботица-Нови Сад код Римских шанчева,
  • Нови Сад-Темерин на Темеринској петљи,
  • Панчево-Ковачица,
  • мостови код Титела и Жабља и Ченте,
  • прилази Инђији, Старој Пазови, Новој Пазови и Опову
  • и још неки мањи путни правци.
  • Према последњим информацијама незадовољни пољопривредници из Младеновца и околине, са тридесет трактора, блокирали су данас око 10 сати и магистрални пут ка Крагујевцу код скретања за Аранђеловац.
Пољопривредници протестују јер су незадовољни новим начином субвенционисања ратарске производње по приносу, а не по обрадивој површини, који по њиховом мишљењу фаворизује прерађивачку индустрију, на штету пољопривредних произвођача. “Од јутрос су почели да нам се прикључују и пољопривредници који јуче нису могли да учествују у протесту, како бисмо створили још јачу енергију да се пробијемо до Београда”, рекао је Ивковић. Пољопривредници из општине Ковачица успели су, са око 200 трактора ноћас да стигну, пољским путевима, до центра Панчева и излаза из града где их је заустваила полиција. “У току преподнева очекујемо да ће нам се придружити паори из Омољице, Иванова и других села у околини Панчева, што значи да би могло доћи до блокаде новог пута ка Београду”, рекао је агенцији Бета Јан Хусарик, председник Асоцијације пољопривредника Баната који је организатор протеста. Ивковић се извинио свим грађанима због новонастале ситуације и рекао да до блокада путева не би ни дошло да се полиција није испречила пред око 4.000 пољопривредника на тракторима на путу за Београд. “Ми желимо да пропустимо сва возила, али им полиција својим блокадама то не дозвољава, како би то приписала нама”, рекао је Ивковић. Уз подсећање да ће због ускраћивања права на слободу кретања упутити тужбу Уставном суду Србије, Ивковић је рекао да је упућен допис министрима полиције и правосуђа Ивици Дачићу и Снежани Маловић да одговоре чија је одлука да се пољопривредницима ускрати ово уставно право. “Сви пољопривредници су са исправним тракторима и свим законским прописима у саобраћају и не схватамо зашто овакав однос према нама. Пољопривредници ће добро запамтити ко им је онемогућио кретање по замљи, јер је то доказ да смо ми грађани другог реда”, истакао је Ивковић. Пољопривредник Илија Грујић рекао је да су његове колеге, где год су кренули у мирну вожњу, са технички исправним тракторима, дошли у ситуацију да буду заблокирани на више праваца, одакле не могу да се упуте ка Београду у легитимну протестну вожњу. “Ми имамо могућности да заобиђемо блокаде скоро на сваком месту и да се упутимо према Београду, али до сада ту могућност нисмо користили”, рекао је Грујић и додао да ратари неће имати још дуго стрпљења. Пољопривредници из свих војвођанских општина кренули су јуче тракторима ка Београду старим магистралним путевима, али их је полиција у неколико места зауставила и искључила из саобраћаја. Током јучерашњих преговора у Београду са министром пољорпивреде Душаном Петровићем није постигнут договор о промени спорних уредби о субвенционисању по оствареном приносу житарица, индустријског биља, кромпира и дувана. Пољопривредници траже да се настави регресирање репроматеријала у производњи са 14.000 динара по хектару, као и да ресорно министарство донесе Стратегију руралног развоја у Србији, јер је то услов да фармери могу да користе средства из ИПА фондова ЕУ. Пољопривредници су крајем маја и почетком јуна прошле године пет дана блокирали путеве широм Војводине, а блокаде су уклонили након што су се с Министарством пољопривреде договорили о исплати субвенција. Тада је договорено да ће исплата субвенције од 14.000 динара по хектару за посед величине до 30 хектара, бити завршена до краја 2011, а да ће субвенције за преосталих 70 хектара бити исплаћиване од 1. јануара 2012. године.
*************
[h=3]Незадовољни пољопривредници из Младеновца и околине, са тридесет трактора, блокирали су данас око 10 сати магистрални пут ка Крагујевцу код скретања за Аранђеловац.[/h]
************



 
e ovako racunaju beogradjani! pa mi smo ljudi bogati a da nismo ni svesni!
"Ja mislim da nisu upravu jer su do sada dobijali 14000 dinara po hektaru,a da nisu ni radili zemlju,znači prosta računica ko ima 500 hektara,dobija 70000 hiljada evra godišnje,a ne mora da uradi ni jedan jedini hektar. Novi zakon nalaže da se dobiju pare po prinosu,za jednu tonu pšenice 50 evra,a znamo da je prosek za Srbiju 4 tone po hektaru,što znači 200 evra po hektaru,što je više nego do sada,samo što postoji razlika što moraš da radiš bato,a ne da dobiješ pare samo zato što poseduješ zemlju. Ljudi do je prava stvar,uradi pa zaradi. Nemojte da vas lažu svakojake lenčuge,kako im je teško i loše,pa vidite sa kakvim su traktorima došli,kao avioni,a za to treba pare!
[Komentar poslat iz B92 Android™ aplikacije (Android Robot by Google, CC BY 3.0)] (Poljoprivrednik, 30. mart 2012 14:30)

Samo je bilo pitanje vremena kada ce DS jastrebovi krenuti da nas bombarduju svojim lazima. Prvo sta cemo sa klasom zemlje? Po kojoj matematici ti mislis da onaj sa III klasom parira nekome sa I klasom zemlje? OK, moze i ovako - porez da se placa prema klasi zemlje. Ili mislis da je zemlja ista u Banatu i Backoj? A sta cemo sa kukuruzom. KO ga baci u kotarke nece DOBITI NISTA! A ISTI TI APELUJU DA SELJAK TREBA DA LAGERUJE PROIZVOD I DA GA PRODAJE KADA DOBIJE CENU? A da ne kazem da ovo ide tajkunima u dzep. Mislim, ili ne znas ili si zuti.
 
Nazad
Vrh