Protestna vožnja traktorima.

Da li ste verovali da ćemo uspeti ?

  • Da

    Glasovi: 248 68,9%
  • Ne

    Glasovi: 112 31,1%

  • Ukupno glasača
    360
Sta sam rekao - b92 info:'' poljoprivrednici ce OPET BLOKIRATI PUTEVE PO VOJVODINI KAO I PROSLE GODINE.'' Lazovima sa te televizije mogu samo kazem da se nose u tri ..... ......! Vojvodinu blokira beogradska policija i truje vasa beogradska televizija cistim lazima i dezinformacijama. Da su u pitanju gejevi, onda bi prenosili istinu, aaa? Ili mozda psi lutalice? Mislim da je vreme da lebac poskupi, to ce vas otrezniti, pa da vekna hleba kao u EU kosta 3 evra.
 
Krenulo 300 traktora iz kanjize mole sve koji su u mogucnosti da im se prikljuce radi sto veceg odaziva i masovnijeg protesta... BLOKADA JE POCELA...

---------- Poruka napisana u 19:50 ---------- Prethodna poruka je at 19:46 ----------

samo napred mi iz centralne srbije smo sa vama i podrzavamo vas mogu samo da kake da su jaki samo za subvencije svi smo uz vas svi zajedno do pobede i smene najnespospbnijeg ministra poljoprivrede i istoriji srbije!!!
dobro dosli u nase mase svi su dobrodosli samo upalite traktor i krenite...
 
A da lepo da gazdinstvima koji su u PIO 14000/ha odmah,a koji nisu u PIO isplati odmah subvenciju po kulturama na nivou republickog proseka,a ostatak doplata po predatom. Ovako svi ulazimo u investicioni ciklus sa kreditima koje ne mozes dobiti pre 1.5. , zavrnuo nas je da napunimo burad naftom,drzimo pod supom i sisamo crevom po potrebi, cekamo u redu za nju kao milostinju...i subvencije koje cemo dobiti kada predamo na jesen...
Strategija ministarstva za ovu godinu je: isprazniti prazne dzepove, onemoguciti bilo kakav izvor finansiranja osim prodaje robe na zalihama, bez mogucnosti cekanja bolje cene. To se iskoristi za akumulaciju robe cija ce cena kasnije da eskalira, ispraznimo se za naftu, na jesen dobijemo mrsave prinose shodno ulaganjima zahvaljujuci brizi ministarstva o nama, i kao takvi treba da pariramo na trzistu EU gde su subvencije visestruko vece,o tehnologiji proizvodnje i da ne pricam.
"Fala Vam, nemojte nam vise pomagati"
 
A da lepo da gazdinstvima koji su u PIO 14000/ha odmah,a koji nisu u PIO isplati odmah subvenciju po kulturama na nivou republickog proseka,a ostatak doplata po predatom. Ovako svi ulazimo u investicioni ciklus sa kreditima koje ne mozes dobiti pre 1.5. , zavrnuo nas je da napunimo burad naftom,drzimo pod supom i sisamo crevom po potrebi, cekamo u redu za nju kao milostinju...i subvencije koje cemo dobiti kada predamo na jesen...
Strategija ministarstva za ovu godinu je: isprazniti prazne dzepove, onemoguciti bilo kakav izvor finansiranja osim prodaje robe na zalihama, bez mogucnosti cekanja bolje cene. To se iskoristi za akumulaciju robe cija ce cena kasnije da eskalira, ispraznimo se za naftu, na jesen dobijemo mrsave prinose shodno ulaganjima zahvaljujuci brizi ministarstva o nama, i kao takvi treba da pariramo na trzistu EU gde su subvencije visestruko vece,o tehnologiji proizvodnje i da ne pricam.
"Fala Vam, nemojte nam vise pomagati"

Pre 2 godine je bio prilog iz Madjarske gde covek kaze da dobija 300 evra po hektaru. Toliko o iznosu i nasoj konkurentnosti u EU.
Dobro kazes za ovu naftu, bukvalno ljudi u sred setve drezde po pumpama i love kolicine koje stizu, lageruju sto kazes po supama hiljade litara, kao sretne '93. Eto dokle smo dogurali. I svi kao jedan se boje da nece stici da podignu svoje kolicine jer NE VERUJU DRZAVI. To je rad naseg resornog ministarstva.
 
Pre 2 godine je bio prilog iz Madjarske gde covek kaze da dobija 300 evra po hektaru. Toliko o iznosu i nasoj konkurentnosti u EU.
Pa tako je i u Hrvatskoj. Evo poruke od Bobo-a.
MOdel poticanja u Hrvatskoj.

U Hrvatskoj je poticaj u poljoprivredi organiziran na slijedeci nacin. 2250kn/ha bez obzira koju ratarsku kulturu imas posijanu. Sto ce reci oko 300€/ha. Uvjet za dobivanje poticaja u zadnjih par godina NE POSTOJI. Dakle, moras samo biti upisano gospodarstvo u "Upisnik poljoprivrednih gospodarstava" i u ovo doba godine se predaju zahtjevi za poticaj gdje se oznacava na kojoj parceli je sto posijano i kolike povrsine imamo pod kojom kulturom. Na osnovu zahtjeva za poticaj se dobiva i kartica na kojoj imamo odredjeni broj litara plavog dizela za obradu zemlje, ako si stoccar dobije se i po grlu stoke odredjena kolicina goriva.

Prijasnjih godina su postojale kvote, dakle, da bi dobio poticaj, trebalo se po prijavljenom hektaru psenice predati na silos odredjena kolicina zrna. U susnim godinama se kvota smanjivala ali je uvijek bila oko nekog prosjeka. Mi u siromasnim krajevima smo morali raditi odredjenu kolicinu zemlje koju ne prijavljujemo za poticaje, da bi u slucaju neke nepogode mogli nadomjestiti da ne bi ispustili poticaj. tako sam i ja radio 6kj bez subvencioniranog goriva i sijao 3kj psenice i 3kj soje, da mi ne pofali za kvotu. To su zbog EU ukinuli i sad samo deri.

Od ove godine su poticaji nesto smanjeni, posto drzava nema novaca, pa je to sad 2055kn/ha (275€/ha), a poticaje za proslu godinu su nam sad poceli isplacivati i to po modelu 600kn/ha (80€) u novcu a ostatak u vauceru za repromaterijal. Banke su lane mjenjale vaucere za novce ali sa 7% penala, dakle vrijednost vaucera -7% i toliko para dobijes u zamjenu. Ove godine cu vaucer najvjerovatnije mjenjati za kipericu jos jednu, da ne gubim tih 7%

Pocele su i komisije obilaziti po terenu, pa ako naidju kakvu nepravilnost (postoje odredjene tablice kako se klasiraju nepravilnosti od male popravljive stete pa do velike trajne) i ovisno o prekrsaju toliko umanjuju poticaj. Ako se prekrsaj ponavlja, jos poticaja ode dolje. Npr, ako se ne poklapa kultura koju si prijavio i koja je zasijana, to je mali penal, paljenje strnista i da uz to tvoje izgori i komsijsko, to je vec velika steta i samim time se vise umanjuje poticaja. Prskanje po losim uvjetima, izlazak u njivu kad je zemlja ili pre vlazna ili kad je smrzla to su dosta veliki penali, pogotovo prihranjivanje po smrznutom tlu... Komisije idu tako daleko da gledaju u kojem je smjeru njiva orana, te premjeravaju njive da vide da nista slucajno prijavili vece povrsine, nego sto to one u stvari i jesu. I tako ima tu svega i svacega. Samo da drzava izadje iz krize, pa da nam daju citav poticaj u kes lovi (dobra stara vremena) to bi bio slag na tortu...

To je u biti TO. Ako sam nesto pogrijesio ili izostavio, netko od HR kolega ce me, nadam se, ispraviti.
 
Ne znam šta se može izvući od njih ako imaju 22 milijarde na raspolaganju.Nema šanse da isplati 450000 gazdinstava.Zato oni i izmišljaju kojekakve marifetluke da bi smanjili broj gazdinstava koje bi subvencionisali.
 
Moguce je da bi ljudi izasli u vecem broju, ali verovatno traktori nisu ispravni, stari su, ili sta vec... Dodjite autom, kako god...Bitni su ljudi! NE STRAJKUJU TRAKTORI, VEC LJUDI!!!!!!!
 
dokle je stigao zrenjanin,gde su vas blokirali

---------- Poruka napisana u 21:15 ---------- Prethodna poruka je at 21:11 ----------

meni je stvarno zao i krivo sto moja opstina cuti i nema niko da nas povede i organizuje,pa smo svi kod svojih kuca, a prosle godine smo stigli u opovo sa oko 100 traktora,i jos da dodam da sam na jutjubu nasao dobar klip gde poljoprivrednik kaze da nas treba jeb..i e ja to kazem za nas iz opstine nova crnja da nas treba jeb.ti, svima koji su na putevima svaka vam cas i neodustajte od svojih namera
 
/Pancevo BLOKIRANO tj put za BG je blokiran probili su se.... elem apelujemo na sve koji zele da se prikljuce da smanje konzumiranje alkohola kako ovo ne bi bilo alkoholisanje umesto blokade za zaista vaznu stvar .... jos jednom hvala svima i molimo vas budite pazljivi u konzumiranju alkohola... (PORUKA SA BARIKADE IZ PANCEVA)
 
nije bitno ko kolko vrse i ko kolko ima bitno je samo to da za drzavu treba svi da budu jednaki a ne kome kap a kome puna casa stimulisite jednako.... poz od cafezice :D
 
Nazad
Vrh