Protestna vožnja traktorima.

Da li ste verovali da ćemo uspeti ?

  • Da

    Glasovi: 248 68,9%
  • Ne

    Glasovi: 112 31,1%

  • Ukupno glasača
    360
Pocele blokade puteva... Propali pregovori... Ajmooooo.... Sad ce biti ko kosi a ko vodu nosi... Idete il ce te samo da gledate.... ???????
 
"Nezadovoljni smo jer novi način subvencionisanja proizvodnje po kilogramu ide na ruku isključivo tajkunima koji imaju hiljade hektara i prerađivačima koji će za iznos subvencije sniziti svoju cenu, tako da mali proizvođači neće ni videti novac iz budžeta", izjavio je za agenciju Beta Jan Husarik, predsednik Asocijacije poljoprivrednika Banata "Banatski paori". To udruženje zastupa male proizvođače koji obrađuju od pet do sto hektara.
Ako Vlada Srbije ne prihvati zahtev da se obnovi stari sistem isplate subvencija po hektaru, Husarik je najavio radikalizaciju protesta, ali nije rekao šta bi to podrazumevalo.
 
Od pre 45 min blokirana raskrsnica na ulazu u Pancevo kod Almeksa. Upravo sam dosao sa protesta. Atmosfera medju ljudima je super, ima preko 100 traktora iz Sefkerina, Opova, Barande, Sakula, Glogonja, Kovacice, Padine...
 
@Skleka
Nemoj da se nerviras,oni pisu da bi zavadili ljude netreba nasesti na provokaciju!!!
Ne bih se iznenadio da napisu i objave neki clanak sa naslovom:"Vojvodjanski paori izasli sa traktorima iz svojih mesta i uputili se ka Beogradu da pozdrave pravednu odluku ministra Petrovica o agrearnoj politici"......20 i vise% stanovnistva bi pomislilo da je to tako...
 
Mi smo se danas okupili u centru sela,ali nismo krenuli dalje jer se nije moglo dalje od susednog sela Zmajeva(tu informaciju smo imali)
 
naravno ovde CAFEZOVA zena on je kod ALMEXA... :D :D :D ....
narode kazu da ih je oko 200 kod almexa i da ne popustaju zovu sve da izadju jer bi oni malo da dremnu da bi nastavili... bice ovo par dana blokade... ajte u odaziv... ja idem ujutru da se ovaj moj odmori par sati pa ce me zameniti uvece i tako... pozzz za sve...
 
Poslednja izmena:
samo napred mi iz centralne Srbije smo sa vama i podrzavamo vas mogu samo da kake da su jaki samo za subvencije svi smo uz vas svi zajedno do pobede i smene najnespospbnijeg ministra poljoprivrede i istoriji Srbije!!!
 
bice i na RTS-u u dnevniku sad u pola 8. Video sam kratku najavu sta sledi, pa su i to pomenuli. Ajd bas da vidim sta ce da kazu.
 
Sad je prilika da se ostvari neki pomak za poljoprivredu jer su izbori pa ce vlast morati da popusti.
 
kaze buljavi ......ja sam izmislio ovu uredbu i ja PREUZIMAM ODGOVORNOST .Sta nas boli uvo za sta tvoju odgovornost.TI SI TOTALNO NEBITAN LIK U NASIM ZIVOTIMA A TEBE DANAS IMA U VLASTI A SUTRA VEC NEMA a nama ostaju i dalje problemi i nagomilani troskovi. Nego nesto se ne oglasava njegov glavni "savetnik" i njegov zemljak koji je najglasniji i najdrcniji bio kad je Dragina trebalo skinuti sa mesta ministra.Ma treba ima sad pred izbore pomrsiti konce,je...la ih preizborna obecanja i svaka partija prvo prica i obecava poljopivredi.
TI BULJAVI nam sad pricas da je bolje da idemo na njive i iskoristimo lepo vreme ?!?!?!?! STA SI DOSAD KASNIO SA DONOSENJEM UREDBI ! ! ! ! ! DA NIJE MOZDA SLUCAJNO ? ? ? ? ?
obecavas subvencionisane kredite a od toga nema nista,potpisano sa bankama a drzava jos nije prebacila pare bankama i nema jos nista od kredita,ja hteo da uzmem novi spartac rekoh dajte mi 2500 E kaze nemoze moze samo 10000E minimalno ! ! ! Ma koga oni zajebavaju mamicu ima hostaplersku.
NJEGOVA BRIGA O POLJOPRIVREDI SE SVODI SAMO NA LEPO UPAKOVANU PRICU PRED KAMERAMA I NISTA VISE ! ! ! ! ! ! !
 
bice i na RTS-u u dnevniku sad u pola 8. Video sam kratku najavu sta sledi, pa su i to pomenuli. Ajd bas da vidim sta ce da kazu.

Ma sta ce da kazu... Evo upravo na b92 pametni minstar se busa u grudi da je novo subvencionisanje licno on smislio (pitam se na ciji nagovor), samo sto ne kaze - mozete da me trgnete za.... Jedino sto se sada baja ne unosi u kameru sa glupim smeskom, nesto je pokis'o:)
A cenzura je vec pocela, od 16h pa do 19h se na b92 izgubila vest da policija iskljucuje masu traktora iz saobracaja zbog tehnicke neispravnosti, nekih 40%!!!
 
Чекај да се појави министар у медијима изјавом :

" Влада је активно помогла протесте јер је омогућила пољопривредницима да купе гориво у пола цене, па сад имају чиме да иду у протестне вожње!! "
 
Pa hteo je covek da kaze da ti je mesto na njivi, a ne na beogradskom asfaltu. Ti svoje rintaj, a on ce da misli umesto sviju nas. A pazi tek reklama sto ide - '' kicma zemlje'' sa onim bednikom u glavnoj ulozi, cista sprdnja. Sad posle pune 4 godine ulaze u svinjce, otvaraju poslasticarnice, frizeraje, posecuju trafike.... A najvecoj fabrici - poljoprivredi sipak! Dosta je!
 
Ovo je trebalo odraditi kao onda kad su se pravile barikade zbog niske cene svinja... Svako u svom mestu veci puta da blokira i tako kolaps u celoj srbiji. I onda il dobijas batine i ides kuci sa polomljenom kicmom il isteras svoje. Ovako necemo nista postici ! A sad ne smeju da biju zbog izbora :) Moramo da budemo zdravi i sposobni da glasamo !
 
Pa hteo je covek da kaze da ti je mesto na njivi, a ne na beogradskom asfaltu. Ti svoje rintaj, a on ce da misli umesto sviju nas. A pazi tek reklama sto ide - '' kicma zemlje'' sa onim bednikom u glavnoj ulozi, cista sprdnja. Sad posle pune 4 godine ulaze u svinjce, otvaraju poslasticarnice, frizeraje, posecuju trafike.... A najvecoj fabrici - poljoprivredi sipak! Dosta je!

[video=youtube_share;82wkVcjsAqA]http://youtu.be/82wkVcjsAqA[/video]
 
Nazad
Vrh