Protestna vožnja traktorima.

Da li ste verovali da ćemo uspeti ?

  • Da

    Glasovi: 248 68,9%
  • Ne

    Glasovi: 112 31,1%

  • Ukupno glasača
    360
.Kafez to je centru Vojvodine. A ovi iz asocijacije su puno pričali ali im je izgleda draža jeftina državna zemlja od interesa svih poljoprivrednika.
Svaka čast pojedincima iz Južnog banata ali većina "čelnih" ljudi su mali ljudi(ne rastom nego moralom) ali i za njih ima leka ,nema Južni samo 18 sela pa da slušamo 18 udruženja.
 
sto je najgori bedak sto od tih 18 udruzenjea samo nekolicina su reci udruzenja a ostalo je farsa udruzenja koja kontrolisu jedni te isti ljudi 10 udruzenja koja imaju od 3 do 5 clanova.

ajde da mi osnujemo jedno NASE udrzenje 19
 
Po mom skromnom misljenju ove godine nema nista od protesta,uzecemo bonove za gorivo stim cemo fakticki i prihvatiti nametnute uslove.Ispraticemo njihove lazi uvezi subvencija po kg i dogodine punom parom (jeftinim dizelom ) na proteste:bravo:
 
mislim da ce protesti da pocnu posle setve a vrlo je moguce i za vreme setve - nisu svi zadovoljni kako se cini,kao sto menjaju uredbe sada zasto mislite da ih ne mogu promenuti i kasnije - mislim da je dosta bilo da se sve izvlaci na poljoprivrednim ledjima,navuku ljude da se zaduze a onda menjaju pravila
 
Uzo si mi rec iz usta ako nisu dosad znali gde zive sad ce saznati.Nemislim ja o tim ljudima nista lose ali odakle im smelosti da se zaduze pored ovakve situacij koja traje vec duze vreme. Po meni kredit je zadnja slamka DAVLJENIKA.
 
Ma u redu kredit,i ja razmisljam o jednom ali kalkulisem jako ovi sad i nisu losi sa kamatom od 6%

Kredit je nužno zlo u ovakvoj državi i u ovom trenutku.
Ali, ako nema pravih subvencija, onda bar da daju kredite. Od njih će bar neko da ima koristi. Ako koristi nemaju poljoprivrednici, onda bar da imaju jadne banke.
Stranim investitorima po 10 000 eurića po zaposlenom a domaćim poljoprivrednicima, kredit sa 6% kamate. A jel možete da zamislite obrnutu situaciju:sta:
 
Svi smo se mi mogli zaduziti spram svojih ha,mi manji smo mogli uzeti bar fergusona na kredu,veci i nekog zelenka al jbs ga ovo je zemlja Srbija i bilo je previse nerealno ocekivati da nesto ide u kontinuitetu,a da je pozitivno.
 
Malopre me zvali i još neki sa kojima se družim i sarađujem malo oko zemlje i kaže svi idu u NS.Ja dolazim sigurno i nosim NAŠ prsluk poljoinfo.
 
Danas po bonove, sutra sipanje nafte u traktore po 65 din ,i prekosutra pravac BG. ministarstvo je generalni pokrovitelj voznje i organizator prvo nam je dalo naftu upola cene a onda namerno napravila uredbe koje verovatno nikom normalnom nece odgovarati.
 
Koliko sam obavesten Kisa su razresili duznosti precednika i malko su se zavadili.Sutra ce biti sastanak ali ne u master centru,traze adekvatnu lokaciju. Asocijacija nece stijati iza organizacije protasta ovo ce diti zanimljiv skup.Mozda cu i ja doci ako ugradim vremena.Ako su mene slagali i ja vas lazem.
 
Večeras čujem da se nešto u samoj asocijaciji poljoprivrednika gadno dešava.Pritisak države je izgleda urodio plodom na pojedine funkcionere.
 
Nazad
Vrh