Protestna vožnja traktorima.

Da li ste verovali da ćemo uspeti ?

  • Da

    Glasovi: 248 68,9%
  • Ne

    Glasovi: 112 31,1%

  • Ukupno glasača
    360
sad je pravo vreme ,da isteramo svoje, ali nam trebaju ljudi koji ce to izgurati bez podvala i prodaje.Znam za proslu godinu i sta se desavalo 100h i kraj.Ovo drugo je mnogo vaznije i nece nas dovesti da sledece godine mislimo o subvencijama o nafti i ostalim stvarima u pet do 12 a na to nas sve tera ministarstvo ko maceha prema svojoj deci kako ja da znam sta cu sejati kad svi muljaju nacelu sa ministarstvom i kako da znam sta cu ostvariti od koje kulture , dosli smo do toga da me plodored ne zanima bolje mi je 4000 kg kukuruza nego 2t suncokreta, a 4000 ce usvakom slucaju roditi a 2ooo suncokreta sumnjam 4000 * 15 6000 a 2000 *27 54000 a ako dobijes 1000 kg suncokreta?s tim da mozes dobiti i 5000 i 6000 a suncokreta samo manje.cena inputa je ista. a prosek je 2000 kg po hektaru ne po lancu suncokreta kajmak uzimaju preradjivaci i vlada koja preko nasih ledja cuva socijalni mir, a nedaje nista za uzvrat jos nas i kinji za te subvencije cedi suvu drenovinu, samo sto je drenovinu iscedio marko u proslom veku kada je nosio gajbice, a vlada iz nas moze da iscedi jedino koju uplatnicu za ratu kredita i da je uplati moze u bilo kojoj banci.
 
Poslednja izmena:
Pa u tih 14 000 ulazi regres repromaterijala ... a ovaj buljavi je premutirao po KG imacemo po 14 000 .. nek daju onda avansno sad u prolece po proseku u Srbiji
 
cekamo da svi generalno propadnemo posto nama nece pomoci kao grckoj pa da ne probamo i krenuti ispocetka, a ako ne onda da nestanemo sa ovog podnevlja i da ga naseli neka normalnija nacija jer mi definitivno nismo u vinklu
 
I ranije sam napisao da prosle god. svi koji su izasli, ama bas svi, izasli su jer nisu prihvatili onih 10 ha koja je vlada nudila pa su trazili i dalje 100 ha. Ja ne znam sta su vama neki pricali i obecali ali znam da su vas lagali ako su vam rekli nesto drugo da se trazi. Stav asocijacije je bio iskljucivo taj da ostaju subvencije iste kao prethodne god. Nije niko ni trazio na tim protestima ni ukidanje PIO sistema a kamoli sve te tacke koje se spominjaju a bile bi odlicne za nas. Tad su samo kruzile price kako cemo im sad je...i m. i da ce i Petrovic dati ostavku i bla-bla. Dali su do 30 ha, ljudi nisu bili zadovoljni, nisu se sklanjali sa puteva i na kraju urodilo je plodom. Isto tako bi se ostvarilo i ove god. bas sve ako bi imali ljude koji podrzavaju poljoprivrednike, medjutim nesto se desilo, neko nam je okrenuo ledja.
 
potrebni su novi ljudi nova udrzenja kod nas ti mentalitet ko je kod vatre taj se greje.
samo nekolicina koja je blizu, a ostali budale ginu za ideale
 
ma sve ja svatam ja sam i bio na protesnoj voznji pre neki dan u mojoj opstini ali posle toga udruzenja se ne oglasavaju
 
najjači protest bi bio kada bi kolektivno sdbili ovakav način podele bonova pod ovakvim uslovima.Da li smo spremni da to odradimo ako nismo onda neka nam je Bog u pomoći
 
Dok se vi dogovorite pocece setva i onda nema nista od protestne voznje. A to njima (vladi) i odgovara. Oni pokusavaju da zakomplikuju stvari sto vise da Vi jednostavno dignete ruke od toga i odete na svoje njive svojim poslovima. Ovde se uveliko seje krompir i ljudi nemaju vise vremena za proteste.
 
Prijatelju Peet,bez ljutnje,ali to uopšte nisu sitnice.Ne treba uzeti KAN,ne treba uzeti gorivo.......i kad se okreneš sve prođe pored tebe i onda je gotovo.
Meni nije malo da dobijem na 3000 litara uštedu od 228000dinara.Kod mene u mom okruženju je veoma veliko interesovanje za gorivo i nisam čuo nikog da je imao išta loše reći o tome.Meni gorivo treba i razum mi kaže da je bolje da ga platim po 65 din nego po 141din.
E sad mnoge stvari zavise kako će se razvijati subvencionisanje semena i đubriva da bih mogao da kažem da sam u globalu zadovoljan.Za jesen će opet biti nafte po ovom sistemu samo malo više.
Ja sam od onih koji nije nikom obećao deo subvencije(ili celu) za zakup i ja zemlju radim.Subvencija mi ne treba da otplaćujem kredit jer ga nemam(više).Prinosi su mi dobri i ukoliko se bude subvencionisalo po kg sve kulture ja nemam razloga da protestujem.
Slobodno me napadnite i ispljujte ali je tako.
 
Pozadinu uzazid i cuti :haha:

---------- Poruka napisana u 08:40 ---------- Prethodna poruka je at 08:38 ----------

Kad nisam mogo da ostvarim na 70 i koj hektar vise od 10% za ovo bas me briga radim 5x manje ako daju daju ako nedaju jos bolje
 
Diklofen,pa u tome i jeste problemTaj problem muči sve nas isto kao i tebe ali zarad interesa svih nas nešto se može preduzeti a nećemo jer svako ima neki svoj razlog zašto ne bi bojkotovaokupovinu nafte.I tačno je da narod ima onakvu vlast kakvu zaslužuje i nema nama spasa.Po meni ova tema više nema perspektive,jedino da se jadamo jedni drugima.Naši stari su žrtvovali živote da bi njihovoj deci bilo bolje a mi ne možemo da reskiramo 2400 din.po ha
 
ne bi trebali da se delimo nego da se udruzimo da bi u buducnosti ostvarili neke vece ciljeve za naprdak poljoprivrede,ja ne znam da li ljudi ne vide cemu ovo vodi ili se prave ali u mojoj okolini ljudi nisu zadovoljni sa donetom uredbom a kamoli da se svaki 6 meseci menja inflacija raste a pojedinci zadovoljni setva poskupila 50 posto - a obecanje ludom rado vanje ,ko te jednom zajebe zajebace te i drugi put
 
  • Like
Reagovanja: raf
Prijatelju Peet,bez ljutnje,ali to uopšte nisu sitnice.Ne treba uzeti KAN,ne treba uzeti gorivo.......i kad se okreneš sve prođe pored tebe i onda je gotovo.
Meni nije malo da dobijem na 3000 litara uštedu od 228000dinara.Kod mene u mom okruženju je veoma veliko interesovanje za gorivo i nisam čuo nikog da je imao išta loše reći o tome.Meni gorivo treba i razum mi kaže da je bolje da ga platim po 65 din nego po 141din.
E sad mnoge stvari zavise kako će se razvijati subvencionisanje semena i đubriva da bih mogao da kažem da sam u globalu zadovoljan.Za jesen će opet biti nafte po ovom sistemu samo malo više.
Ja sam od onih koji nije nikom obećao deo subvencije(ili celu) za zakup i ja zemlju radim.Subvencija mi ne treba da otplaćujem kredit jer ga nemam(više).Prinosi su mi dobri i ukoliko se bude subvencionisalo po kg sve kulture ja nemam razloga da protestujem.
Slobodno me napadnite i ispljujte ali je tako.
E moj Diklofen zavisi iz koje tacke gledista sve to posmatras, a da jesu sitnice da znas da jesu jer cu ti reci to sto i ti a i svi mi znamo a to je da taj Kan po 2800 din i da ga oni nisu delili isto bi se vatalo. Cena Kana je bila svuda 2800 din i ne vidim nikakvu pomoc tu. Sto se tice nafte do pre 2-3 nedelje mogao si kupiti loza po 90-95 din. Mnogo je to sitno ali sve zavisi ko kako iskreno zeli da izracuna to. Predpostavljam da radis 75 ha. E pa prosle godine samo na nafti povracaj + subvencije bilo ti je 457.500 din. (6100x75=457500) A tek cemo razgovarati na jesen u vezi subvencija po kg. koliko si dobio od drzave.:ppozdrav:
 
Poslednja izmena:
Diklofen i ja se ne bih baš složio sa tobom.Nije stvar kako zadovoljiti trenutnu potrebu u datoj situaciji nego kako dugoročno obezbediti povoljne pdsticaje za poljoprivredu.
Trenutno će ova nafta i meni doći odlično,nemam obaveze prema zakupodavcima,seme ,hemija ,veštak nabavljeni,zakupi su mi povoljni,nema kredita....eto ušparali su mi 1000+ eura... idem na more...jupi!!
Ali tako se ne gleda na budućnost u našem poslu!
 
Nazad
Vrh