Protestna vožnja traktorima.

Da li ste verovali da ćemo uspeti ?

  • Da

    Glasovi: 248 68,9%
  • Ne

    Glasovi: 112 31,1%

  • Ukupno glasača
    360
Diklofen i ja se ne bih baš složio sa tobom.Nije stvar kako zadovoljiti trenutnu potrebu u datoj situaciji nego kako dugoročno obezbediti povoljne pdsticaje za poljoprivredu.
Trenutno će ova nafta i meni doći odlično,nemam obaveze prema zakupodavcima,seme ,hemija ,veštak nabavljeni,zakupi su mi povoljni,nema kredita....eto ušparali su mi 1000+ eura... idem na more...jupi!!
Ali tako se ne gleda na budućnost u našem poslu!
Drug jel ti mene zezas?:sta: :osmeh:Takodje sve sam nabavio od repromaterijala + nafte, a oni me teraju da trosim do 15 Aprila + 1000 evra za njihovu ''pisljivu'' naftu.
 
Prijatelju Peet,bez ljutnje,ali to uopšte nisu sitnice.Ne treba uzeti KAN,ne treba uzeti gorivo.......i kad se okreneš sve prođe pored tebe i onda je gotovo.
Meni nije malo da dobijem na 3000 litara uštedu od 228000dinara.Kod mene u mom okruženju je veoma veliko interesovanje za gorivo i nisam čuo nikog da je imao išta loše reći o tome.Meni gorivo treba i razum mi kaže da je bolje da ga platim po 65 din nego po 141din.
E sad mnoge stvari zavise kako će se razvijati subvencionisanje semena i đubriva da bih mogao da kažem da sam u globalu zadovoljan.Za jesen će opet biti nafte po ovom sistemu samo malo više.
Ja sam od onih koji nije nikom obećao deo subvencije(ili celu) za zakup i ja zemlju radim.Subvencija mi ne treba da otplaćujem kredit jer ga nemam(više).Prinosi su mi dobri i ukoliko se bude subvencionisalo po kg sve kulture ja nemam razloga da protestujem.
Slobodno me napadnite i ispljujte ali je tako.

Tko lepo si poceo i onda si se prosro ko plovka.

Ljudi skapirajte vise da nije bitan pojedinac da pojedinac moze samo da zasere stvar s tako prostim izjavama a ne da ostvari nesto bolje za celu naciju. moramo SVI da smo zajedno.

Ministre ministre meni je dobro. Pa sad ti mico udari susa pa kisu dobijes za 3 meseca i onda padne obogacena gradom pa iskulira mesec dana pa u taj tvoj srednji, banat malo ti dune kosave pa ti pola strovali pa moz i malo da predje vatra od komsije i onda ce na jesen da ti bude dobra jedna BUDZA ne po kili neg od dve kile subvencije.
Bemte srbijo u kolektivnu slogu

---------- Poruka napisana u 23:55 ---------- Prethodna poruka je at 23:34 ----------

gle sta sta kaze covek sta nam guca na vrata, a mi nemozemo da se organizujemo oko 150 e sta ce da radimo tek sa ovim stvarima

http://www.facebook.com/groups/191583914283450/

[url]http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=gSC7abuxmtg

[/URL]
 
Drug jel ti mene zezas?:sta: :osmeh:Takodje sve sam nabavio od repromaterijala + nafte, a oni me teraju da trosim do 15 Aprila + 1000 evra za njihovu ''pisljivu'' naftu.
Ma ja to malo sarkastično,levom rukom su mi dali a desnom uzeli!
Naravno da ne podržavam ovakav vid subvencionisanja koji je samo trenutno (mesec dana) dobar jer će nam ušparati neki dinar da imamo za more a ceo sistem oko subvencionisanja je farsa pred izbore.Samo me interesuje da li će se glasači upecati na "prividni boljitak svog novčanika".
Jednom davno je Radivoj N. na forumu napisao : "Riba kad je upecaš pamti 30 sekundi pa ponovo grize a mi izgleda pamtimo mnogo kraće"
 
Ribice iz akvarijuma svega 5-6sekundi znaju da su prethodno jele tj. da su site.Ako baciš puno hrane one se prejedu i crknu.E taj vremenski termin je nama mnogo približniji.
 
Pa nemojte hraniti ribice,ovi naši su ribetine,oni se neće prejesti,pa umesto ribicama dajte našim ribetinama i nema problema.
 
I dalje se pitam sta je s ljudima...
Drzava NEMA para da daje svima po 14 000/ha,ovako svi seljaci dobijaju bar tu naftu bili u PIO sistemu ili ne pili.
 
a sto bi davali ovima koji nisu poljoprivrednici u pio?ako nisu u pio oni su vec negde zaposleni,zar ne?
 
Menjam bonove za laktofriz od 100 l uz moju doplatu.Cena bona 50 din.Količina od 400l.
mrtav sam ozbiljan.
 
Negde sam procitao da "dobra Vlada vlada zakonima, a losa uredbama". Uredba sluzi da se zavrsi neki posao koji je kratkog roka, manje znacajan, ili lokalnog karaktera... A posto je za ovu zemlju poljoprivreda STRATESKOG karaktera ( nista manje nego za Rusiju nuklearni arsenal, ili Ameriku nosaci aviona), pitanja bi trebala biti resena zakonskim aktima, a poneka, zasto ne, i Ustavom.
 
ne ,ne ....ovde j... lud zbunjenog e to se desava.od toliko praznih prica i obecanja koje su nam napricali lepo su nas zabunili pa nas j... kako hoce nazalost
 
Zar nije bolje da budemo ludi nego zbunjeni. Sta je sa asocijacijama? Ima li kakvih novosti? Niko nista ne govori a setva se blizi.....
 
Danas bio upravni odbor asocijacije.Ne znam sta se desavalo.Trebalo bi da bude skup u master centru,da dodje sto visa poljoprivrednika.Mislim da je u cetvrtak,nisam siguran.Kada nesto preciznije saznam javicu.
 
Nazad
Vrh