Protestna vožnja traktorima.

Da li ste verovali da ćemo uspeti ?

  • Da

    Glasovi: 248 68,9%
  • Ne

    Glasovi: 112 31,1%

  • Ukupno glasača
    360
У целом нормално свету, се субвенционише пољопривреда, а ми сад треба да размишљамо дали изаћи на протесте, па наравно да треба ма ко да их организује. Био сам прошле године и ове ћу. Проблем код нас у Шумадији јер немамо никакво удружење а ова што код нас постоје раде под будним оком министарства и састајемо се стихијски као прошле године. Али кад се састанемо онда се лако договоримо, јер нас све иста мука мучи.
 
Objavili sada na prvoj sve u pozativi,cak bio i ministar Petrovic,....uredba do kraja nedelje(obecao covek)jos vise i bolje nego prosle godine-njegove reci...
 
Jovane g imas ti jaku asocijaciju u tvom kraju samo se malo raspitaj a posto ce ovih dana biti skupstina APS ja cu okaciti ovde na forumu mesto i datum pa ce svi clanovi dobre volje biti dobro dosli gde cemo ustanoviti konkretne zahteve od kojih necemo odtupiti (ne samo subvencije)pa da vidimo dal ce nas neko razumeti ili ne ..mi imamo i volje i snage da se POMOGNE SVIMA bez iziuzetaka bilo koje grane poljoprivrede ,dacemo im rok pa ako ne bude onda zna se sta sleduje .pozzz
 
[h=1]Protestna vožnja nezadovoljnih poljoprivrednika[/h] Subotički poljoprivrednici, nezadovoljni agrarnom politikom države, izrazili su nezadovoljstvo protestnom vožnjom traktora do centra grada. Oni traže kontinuitet mera podrške poljoprivredi, kao i da se poveća iznos subvencija po hektaru na 17.000 dinara. Međutim, koji dan ranije, Vlada je usvojila određene uredbe za podršku poljoprivredi, a ministar Dušan Petrović je najavio zaokret po pitanju subvencija – rekao je da se razmatra subvencionisanje po prinosu, a ne kao do sada po hekatru.Prolećna setva već je počela, a uredbi za subvencionisanje repromaterijala, odnosno semena i đubriva, potrebnog za kvalitetno zasnivanje novog roda još uvek nema, navedeno je u poziovu na današnji protest poljoprivrednika. Kako bi pokazali svoje nezadovoljstvo, poljoprivrednici su došli traktorima pred Gradsku kuću. Na skupu je pročitan i proglas u kojem poljoprivrednici traže kontinuitet mera agrarne politike iz prethodnih godina, sprovođenje nacionalne strategije ruralnog razvoja i povećanje subvencija na 17.000 dinara po hektaru.Dan pre protesta, ministar poljoprivrede Dušan Petrović najavio je da će u 2012. za subvencionisanje biljne proizvodnje biti izdvojeno najmanje 22 milijarde dinara, za 3,5 milijardi dinara više nego lane. On je kazao kako bi bilo korisno promeniti način subvencionisanja i preći sa davanja po hektaru, na ostvareni prinos, te da će time biti obuhvaćeno više proizvođača nego ranije.To je prilično iznenadilo poljoprivrednike, koji još od oktobra skupljaju račune kako bi ih priložili za subvencionisanje proizvodnje.Vlada Srbije je tek krajem prošle nedelje usvojila Uredbe o podršci poljoprivredu, među kojima su subvencionisanje dela kamate za kredite i subvencionisanje nabavke goriva sa 60 dinara po litru.Na drumovima su danas bili i poljoprivrednici iz drugih krajeva Vojvodine i Srbije. Asocijacija poljoprivrednika, koja okuplja 53 udruženja iz cele Srbije, u narednih nekoliko dana će odlučiti o daljim koracima.
vlcsnap-00333.jpg


 
Vidim ja da cemo sunku pod misku i u opsadu Ministarstva tj Beograda, stvarno je dosta glupiranja ma pun mi je k.... ovih klovnova iz ministarstva . Sada kada su ljudi vec sve spremili za setvu oni kao daju naftu i to su ti strucnjaci koji treba da unaprede poljoprivredu ? Ej bre pa oni neznaju ni kada pocinje setva? mi ljudi stvarno nismo normalni mi dozvoljavamo da nas takvi strucnaci vode i oni nam kroje kapu?
E sad ocu da znam na sta se ide i koji su nam ciljevi i ko pregovara?
1. uslov zabrana prodaje zemlje strancima bar do 2015
2. uslov subvencije po hektaru (moze da se odbije ono sto daju naftu ali pod uslovom da bonovi vaze cele godine) pojednostavljenje procedure
3. uslov ograniciti marze na djubre i seme.
4. uslov isplata subvencija u predvidjenim rokovima kako za ratare tako i stocare.
5. uslov kontrola vetackog djubriva, i kvaliteta semena. kao i vaga i vlagomera na otkupnim mestima. ( ti od mene ocekujes a ne preduzimas nista ako me neko zavrne)

ako ima jos kojih stvari koje vas muce dajte da dodamo u uslove i da posaljemo udruzenjima da vidimo dali se slazu i da palimo traktore.
 
Poslednja izmena:
Jovane g imas ti jaku asocijaciju u tvom kraju samo se malo raspitaj a posto ce ovih dana biti skupstina APS ja cu okaciti ovde na forumu mesto i datum pa ce svi clanovi dobre volje biti dobro dosli gde cemo ustanoviti konkretne zahteve od kojih necemo odtupiti (ne samo subvencije)pa da vidimo dal ce nas neko razumeti ili ne ..mi imamo i volje i snage da se POMOGNE SVIMA bez iziuzetaka bilo koje grane poljoprivrede ,dacemo im rok pa ako ne bude onda zna se sta sleduje .pozzz

Све што сазнаш јави ми jovan977@open.telekom.rs ја ћу окупити јаке људе из моје околине , сви смо заинтересовани за боље сутра у пољопривреди.
 
Sad ako se otrgnu da pobegnu iz fotelja nasim novcem iz agrara .. nek nam je bog u pomoci ubuduce .. Isplata od minimum 10 000/Ha do 15.04 , a naftu neka odbiju . Inace odosmo svi u P..M...
Iskreno verujem u jedinstvo stava u AP i ostalih udruzenja i da se izadje sa jedinstvenim stavovima .. Malo vremena jos ima
 
6. uslov izlazak petogodisnjeg plana o subvencijonisanju poljoprivrede znaci ratarstvo,stocarstvo,vocarstvo i povrtarstvo.
Dali se neko od clanova asocijacija izjasnjava o ovim zahtevima, dali ima neko koce se prihvatiti da iznese zahteve pred ministarstvo?
 
Sa ostalim zahtevima ce se izaci i pred novog ministra i predsednika vlade , izbori su tu ... ali sad ne treba popustiti.
 
Nazad
Vrh