Protestna vožnja traktorima.

Da li ste verovali da ćemo uspeti ?

  • Da

    Glasovi: 248 68,9%
  • Ne

    Glasovi: 112 31,1%

  • Ukupno glasača
    360
Jel ste čuli Petrovića."prošle godine 82 hiljade RPG ostvarilo subvenciju a ove će 450 hiljada"
Javno nam kaže kao su nas varali prethodnih godina.Samo neka nastavi.
 
Najveće blokade će mislim biti od 10 aprila ali na benzinskim pumpama.Za one koji ne znaju da se vratimo u stara vremena.To će biti slika i prilika građana drugog reda.Toliko o protestima.Trajaće do 15 aprila kada ističe rok za kupovinu regresiranog dizela.Ako još i ne bude tuče biće dobro.
Ti vise neznas sta hoces. Jesi hteo subv. e pa ako su ti uklonoli PIO onda umesto price o blokadama na pumpama izvoli na blokade radi ostvarivanja mnogo boljih subv. nego ove ponudjene.

---------- Poruka napisana u 00:48 ---------- Prethodna poruka je at 00:33 ----------


Kovin, Pancevo, Kovacica, Alibunar, Plandiste, Vrsac zasto u ovim opstinama niko ne kaze niti jednu rec o, vec, danasnjoj pred protestnoj voznji?
 
sa par rodjaka sam pricao sto su prosle god. izasli na protest, i kazu da ove god. nece izaci zarad velikih a veliki sede kuci, nisam hteo da se objasnjavam jer je njihov stav ne promenljiv, i vidi da se nagovestava manji odziv nego lane...
nego hteo sam reci, da su dosta njih ovde na forumu pisali a i uopsteno je plasirano da su na blokadama lane bili vecinom veliki polj. sto stvarno nije tacno, jer recimo iz mog sela jedini traktor sto je otisao za pancevo je bio Moj, i iz okolnih sela znam ljude koi su izasli uglavnom mali i srednji polj. a bogatasi su radili na njivama i bolo ih k...
i tako razmisljam da ovi mali i srednji polj. nekim slucajem (sad im se pune usi kako su bili budale i borili se da za velike koi su kulturno radili svoje njive) ne izadju kada bude vreme, da ce biti slaba vajda...
 
Pett,za razliku od tebe i tebi sličnih ja sam uvek znao šta hoću.Vi što ste prošle godine tražili to ste i dobili i propustili ste priliku da tražite još nešto.I bilo vam je lepo i ismejavali ste nas ali se sada to ismevanje vraća kao bumerang.
Što se PIA tiče-ukinut je i šta sad-nije trebao ni biti uveden (dobili su po nosu od TATE).
Ja se jedino nadam regresiranoj nati i ničem više a ako treba i odreću se toga da bi ti dobio više jer više ne možeš ti tražiti 14000 po ha kada imaš još skoro 400 000 gazdinstava više koji prošlih godina nisu dobili ni dinar a ti jesi pa ako si nešto uspeo da ostvariš ostvario si i tu je kraj priče.Toga više nema.
 
Konstatacija da uža Srbija ćuti, ne stoji. Pre bih rekao da uža Srbija, a posebno zapadna, ključa.
Možda ne spremamo proteste, ali radimo nešto što ih mnogo više boli i čega se mnogo više plaše.
 
Poslednja izmena:
Ne zelim izazvati revolt ali morate svatiti odrekli ste se hobista ,sada i sitni razmisljaju dali ici pa gde smo sada.U pravu su oni sto govore ostvarili ste ono sto ste hteli i niste isli do kraja,niste se obazirali na ostale koji su ostali kratkih rukava a bili su sa vama u kolonama celo vreme protesta.Pa ljudi oni su izigrani najtacnije receno.A onaj koga dvaput izigraju je verovatno l.d.Tako da se treba dobro organizovati a ne stihijski i ne lupetati ,praviti razdor i potcenjivati bilo kojeg poljoprivrednika.
 
Prosle godine smo imali kapacitet i Obamu da smenimo, al nismo iskoristili. Ove godine mozemo i vise, jer su izbori blizu, i Vlasti ne odgovaraju dugotrajni protesti. Jedina bitna stvar je izaci na protest. Mislim da to nije tako tesko...
Ne moraju svi da isteraju traktore, ali npr 2-3 komsija da isteraju jedan traktor, a oni da se menjaju na blokadi, to je i vise nego ok.
 
Zrenjanin 12.03.2012

21aixcp.jpg


5kogw5.jpg


avir6g.jpg
 
Poslednja izmena:
veceras ce imati sastanak pa ce mo saznati sutra sta su dogovorili. namerno ce nas zavlaciti sto duze mogu, trba po kratkom postupku isterati mehanizaciju, pa onda pregovori, drugacije nista ne postizemo, cista DANGUBA.
kaze da je kis nesto govorio al ga nisu nista culi, pa mali covek ne uhranjen.
 
Nije lose u Zablju. Vec okacili setvospremace, iz opstine pravo na njivu!
Trebali smo protestovati jos u januaru jer nisu izasle uredbe, cemu sad ovo, upozorenje za cega? Ima da nas olajavaju po TV kako smo nezahvalni jer eto oni nama dali naftu po 60 din, a mi trazimo jos...E kolege moje, kao i obicno, dok nama dodje iz d...ta u glavu, setva gotova, pa tako do sledece prilike!
 
pa koliko sam ja shvatio ovo su protesti jer je uredba katastrofalna daju ti naftu ali te ucenjuju do kada moraš da je kupiš daju ti subvencije po kilogramu a ne po hektaru pa šta da rade oni koi svoj kukuruz prodaju kroz stoku a u mom kraju velika većina prodaje nakupcima tako da za njih nema subvencija tako da je ovo po meni ucena prodaj meni po ceni koju ja odredim pa ću ti dati subvencije ako grešim ispravite me
 
Nazad
Vrh