Protestna vožnja traktorima.

Da li ste verovali da ćemo uspeti ?

  • Da

    Glasovi: 248 68,9%
  • Ne

    Glasovi: 112 31,1%

  • Ukupno glasača
    360
Peet, ne budi naivan,pa preprečio 2 auta ili 2 traktora isti je đavo,normalno da se treba uključiti mehanizacija ali sve to ispred Beograda a ne onaj iz Niša da dolazi traktorom za Beograd i tako blokiraš celu srbiju jer policija neće dozvoliti prolaz.Ljudi iz okoline beograda bi išli sa mehanizacijom a ostali kako stignu stigli su.
Svi iz daljih mesta Beogradu sigurno ne bi stigli pa bi se desilo isto sto se desilo prosli put i ne vidim nista lose u onome sto je bilo.
Ostati na onim mestima do daljnjeg. Mada moja varijanta je ta koju sam naveo da svako izlazi u svom mestu.
 
Meni je setvospremac zakacen za jedan traktor,idem da ga natankujem i sto se mene tice mozemo da krenemo,pokret u 2,taman ce pred zoru malo jace mraz da stegne i panduri ce da se sklone u toplo ili da spavaju u automobilima,i do 5-6 smo u BG.
 
vidis drug moj sta je NARODNA policija povlaci se ispred onih koji je hrane i placaju za razliku od ovde kod nas gde je policija rezimska ovi nasi su bili zeljni sukoba i tuce polovina njih je sa sela ali kad su dobili uniformu odma su zaboravili odakle su nikli i gde i dedovi sahranjeni zarad cega te uniforme za koju neznaju sta pretstavlja. to su jedni od mnogih crva koji nas izjedaju iz nutra i da nije toga nebi nama neki gradski dziberi kroili kratke pantalone
 
Mislim da se pogresno predlaze i radi. Njih (vladu) treba tuci njihovim oruzjem a to su strana predstavnistva. Valjda postoje neke udruzenja poljoprivrednika koja treba da problem (subvencije) iznesu tim pametnim glavama iz EU. U iznosenju problema treba da stoji da je to zbog neodgovarajucih subvencija za poljoprivredu i da je krajnja mera u slucaju nepovoljnog resenja dolazak poljoprivrednom mehanizacijom u prestonicu, kao znak revolta na ignorisanje poljoprivrednika od strane vlade. Normalno navesti rok za ispunjenje zahteva, pa da vidim kada su svi obavesteni licno i putem medija dal ce vlada odgovoriti, ili Vas zaustaviti na putu za Beograd. Bitno je da se i napolju (EU) zna za problem. Znam da ove u EU bas zabole za probleme seljaka u Srbiji, ali kada dodje do blokada (ako dodje) imace se opravdanje za to, a oni (vlada) veliki problem koji im bas sada u predizbornoj kampanji i pocetnom koraku ka EU i ne treba. Njima u EU je predstavljeno da ovde vise nema velikih problema i da su ostale samo rutinske stvari da se rese. Ne bi im bas stimalo da se krenu kolone traktora prema Beogradu.
Bilo bi ono : Pa sto niste prvo sa nama razgovarali, pa resili bi problem bez obavestavanja strane javnosti, nije to za napolje itd...). Hajde dodjite da se dogovorimo.
 
Poslednja izmena:
Svi iz daljih mesta Beogradu sigurno ne bi stigli pa bi se desilo isto sto se desilo prosli put i ne vidim nista lose u onome sto je bilo.
Ostati na onim mestima do daljnjeg. Mada moja varijanta je ta koju sam naveo da svako izlazi u svom mestu.

To i jeste loše što su svi razbacani na više mesta.
Nemojte se zanositi da su pristali na dogovor iz straha od traktora nego su dobili po ušima od tate pa su pristali.
Peet-stigli bi do Beograda samo ako hoćemo i zavisi koliko smo motivisani da to ostvarimo.Protest se mora prvo dobro organizovati pa onda krenuti što je u prošlim protestima bilo obrnuto.Jedino se neka organizovanost pokrenula baš na ovom forumu.
Da ti odgovorim i što se tiče subvencija čak i ako ispunim uslove nije mi to jedina briga a verujem i svih vas.Samo ako ostavimo subvencije po strani možemo nešto postići udarajući na goruće probleme,na povoljnije beskamatne kredite,na jeftiniji repromaterijal pa nam onda subvencije neće ni trebati.
 
Danas mi od sve dosade na faxu sinula ideja da svaki seljak da prase,krme,zeca,kokosku ko sta ima potovari u jedan kamion i onda iskipovati u centar prestonice da im malo zamirise trgove.
Francuzi su tako kulturno pustili ovce u jelisejska polja. :osmeh:
 
Al bi ih Beogradjani vijali.:osmeh: Bilo bi tuce ko onomad za hleb na terazijama.::lose::Tu ni jedna zivuljka ne bi stradala od noza.Samo od komadanja.Veselinovu su svojevremeno istresali djubre na ulaz u zgradu.Sve po zasluzi.:haha:
 
I jos jedna bitna stvar za koju bi trebali da se izborimo,da se razdvoje ministarstvo trgovine sa ministarstvom poljoprivrede.To je van svake pameti da jedan ministar bude nadlezan za dve kontrproduktivne stvari.
 
Sto bi rekli sukob interesa.Jos da isti bude i guverner,pa da krpi inflaciju na poljoprivrednim proizvodima pa da se kompletiramo.
 
Evo mene opet bio sam sankcionisan neko vreme:osmeh: e kad bi nasa vlada prosla kao ja!Nema protestne voznje dok to ne kazu veliki!!!da bi se ostvario bilo kakav protest vecih razmera mora politika da stoji iza toga odnosno neka od stranaka pod plastom poljoprivrednika.
 
Evo mene opet bio sam sankcionisan neko vreme:osmeh: e kad bi nasa vlada prosla kao ja!Nema protestne voznje dok to ne kazu veliki!!!da bi se ostvario bilo kakav protest vecih razmera mora politika da stoji iza toga odnosno neka od stranaka pod plastom poljoprivrednika.

Evo ovako da se nadovežem na ovaj tekst ako je ko gledao Vojvođanski dnevnik i posle njega emisiju "Jedan na jedan" bio je Pera Milankov iz Crnje i mogao je čuti da su Zrenjaninci poslali dopis AP i u njemu se kaže da krećemo 12.03. na lokalnom nivou kao upozorenje .U petak je sastanak AP i tamo će se razmotriti dalje mere jer veliki broj udruženja podržava ovu našu odluku tako da nema više čekanja i ako vlada u četvrtak ne donese uredbu kakve su bile prošle godine od nedelje se kreće punom parom.
 
Organizuj ja odma dajem 2 praseta :osmeh:
A kolki su ?? :osmeh:
Da ne moramo cekati dok poraste kao ovnic. :haha:

Budite sigurni da Beogradjani i njihove snase ne znaju ni sniclu da ispeku kako dolikuje,a ne zivu stoku da uhvate.Od druga su braca(momci sa sela) uhvatili-ukrali zivo jagnje da peku i kad su doneli kuci sete se da se jagnje ne suri nego kolje i onda ga zivog vratili nazad,a de oni iz grada nesto da znaju. :svinja:
 
Nazad
Vrh