Protestna vožnja traktorima.

Da li ste verovali da ćemo uspeti ?

  • Da

    Glasovi: 248 68,9%
  • Ne

    Glasovi: 112 31,1%

  • Ukupno glasača
    360
[h=6]Stav Udruženja Poljoprivrednika Opštine Zrenjanin

Na proširenoj sednici upravnog odbora Udruženja poljoprivrednika OZ, održanoj 02.03.2012.g. doneta je sledeća odluka:

Ministar i Ministarstvo poljoprivrede, vodoprivrede i šumarstva ne donosi odluke o subvencijama za 2012.g. a obećano je da će do 01.02.2012. sve odluke „biti na stolu“ !

Naši konkretni predlozi su sledeći:

Subvencije po hektaru 14.000 din. do 100 hektara po registrovanom Gazdinstvu, u 3 rate, po tromesečjima 35%, 30%, 35%.
Da se do 10.03.2012.g. donese odluka o subvencijama, bez bilo kakvih ultimatuma za poljoprivrednike.
U suprotnom Udruženje poljoprivrednika OZ preduzima I meru upozorenja i 12.03.2012.g. u 12:00h izlazi sat vremena ispred Opštine Zrenjanin i upozoravamo Lokalnu samoupravu i Ministarstvo poljoprivrede, vodoprivrede i šumarstva da smo spremni za prolećnu setvu i za dalju radikalizaciju mera protiv Ministarstva poljoprivrede.

Molimo asocijaciju poljoprivrednika da obavesti sva udruženja i predloži istim da u svim sedištima svojih udruženja učine isto što i mi, 12.03.2012.g. u 12:00h.

Hvala, Udruženje poljoprivrednika Opštine Zrenjanin

U Zrenjaninu, 04.03.2012.g. Sekretar udruženja,
Šaca Đera[/h]
 
Zrenjaninci su opet najorganizovaniji,izasli su za psenicu da protestuju zbog niske otkupne cene medju prvima,izasli su lane organizovano,a i ove godine su za primer. :bravo:
 
Malopre me jedan drugar zvao i kaže čuo da se poljoprivrednici u Pančevu okupljaju danas:sta:
Ovde niko ništa ne zna.
Pančevci jel se nešto dešava ima li iko informacije??
 
Molio bih moderatore da otključaju temu "Hobisti" ako je moguće ne bi li videli i prodiskutovali da li je i nama mesto u ovim protestima.
 
Ovako je bilo prošle godine
11bqgeo.jpg
 
Molio bih moderatore da otključaju temu "Hobisti" ako je moguće ne bi li videli i prodiskutovali da li je i nama mesto u ovim protestima.
Nemam nista protiv otvaranja teme. Glasam ZA, ali nije mi jasno ako nije vise uslov PIO sta treba prodiskutovati o tome dali bi trebalo da i vi izadjete. Pa valjda sad je i vama u interesu da dobijete i vi subvencije.
 
Malopre me jedan drugar zvao i kaže čuo da se poljoprivrednici u Pančevu okupljaju danas:sta:
Ovde niko ništa ne zna.
Pančevci jel se nešto dešava ima li iko informacije??
Ima večeras u Pančevu okupljanje sastanak svih udruženja Južnog Banata, čim saznam šta je dogovoreno javljam !. Inače udruženje Banat je nastalo pre dve nedelje u Padini udruživanjem svih udruženja iz Južnog Banata , I danas je u Pančevu sednica. Čim saznam novosti javljam:ppozdrav:
 
Ima večeras u Pančevu okupljanje sastanak svih udruženja Južnog Banata, čim saznam šta je dogovoreno javljam !. Inače udruženje Banat je nastalo pre dve nedelje u Padini udruživanjem svih udruženja iz Južnog Banata , I danas je u Pančevu sednica. Čim saznam novosti javljam:ppozdrav:
Što niste javili i ostalima ima puno sela koja nemaju osnovna udruženja ali to ne znači da se ne možemo skupiti u zavidnom broju što smo i dokazali.
 
Ima neko zvanicno saopstenje da PIO vise nije uslov ?

Oteo si mi reč iz usta.
Ni u jednom od ova 2 saopštenja se to ne navodi.Samo se traže subvencije.
opet sve po starom,subvencije se kao zahtev podrazumevaju ali treba i druge stvari navesti.
Kao jedan od zahteva predložio bih i subvencionisanje polovne mehanizacije za nas kojima nova nije dostupna,bez predračuna.
 
Al će im biti "dobra" predizborna kampanja....
Ovo uzima mnogo većeh maha nego prošle godine.
braso ovo sto moze da ima maha i snage samo kada bi neka politika to uvidela i dala malo vetra u ledja bilo bi jako veliko.
Danas sam pricao sa nekim ljudima iz neke druge branse nevezano sa poljoprivredom da se i oni ukljuce u tu pricu podrske nama a i oko izrazavanja svog nezadovoljstva sa svojim vozilima nekih 50 kom. jos kada bo se i neka politika umesala.
AKO neko od citalaca a simpatizera SELA ima nekog politickog uticaj neka se odma PROBUDI,
 
Udruženje poljoprivrednika OZ preduzima meru upozorenja 12.03.2012.g. u 12:00h
Pozivamo sve poljoprivrednike da nam se pridruze u jednocasovnom najavljenom protestu ispred zgrade opstine zbog nedonosenja uredbi za poljoprivrednu proizvodnju u 2012.god

Dobro bi bilo kada bi se i druga udruzenja na lokalnim nivoima organizoval da izadju u jednocasovni protest da omasovimo ovo i da vidimo li imamo li snage za neku borbu u ovoj godini.


 
Nazad
Vrh