Protestna vožnja traktorima.

Da li ste verovali da ćemo uspeti ?

  • Da

    Glasovi: 248 68,9%
  • Ne

    Glasovi: 112 31,1%

  • Ukupno glasača
    360
Ta hajte...
-ljudi iz uze Srbije nemaju adekvatnu mehanizaciju ni za svoje njive a ne da idu za BG a nemaju ni sredstava da natoce goriva
-malinari su danas potpisali ugovor sa Austrijancima o otkupu maline, na subvencije nisu ni navikli a malina ce imati cenu, razloga za proteste nemaju
-u Vojvodini oni mali, kao i braca iz uze Srbije nemaju mehanizaciju za pohod na BG
-a one vece i jace u Vojvodini, koji su dobijali subvencije ce delom zavaditi, delom zastrasiti a jednim malim delom i podmazati...a i uredbe ce izaci u sezoni dok poljoprivrednici budu sipali regresirano gorivo i spremali i sejali svoje njive...tako da... sve ce da protekne mirno i bez trzavica
Slazem se, ali protest moze biti i na drugi nacin organizovan. Nemora ni jedan poljoprivrednik da sipa rezervoar goriva da bi se nasao ispred zgrade vlade u Nemanjinoj. Kada bi se tako ljudi organizovali mislim da bi se barem neki signal ili neka lampica ljudima u vladi upalila. Naravno za to treba koordinacija i jedinstvo , a mislim da je to ono sto nama fali.
 
Kod nas ljudi kupuju po 10-20 litara nafte na benzinskoj pumpi koja je od sela udaljena 10-ak km. Dovoze je na biciklama ili motorima a i u traktorskim korpama. Djibrivo se kupuje na džak ili dva. Ono malo para što je dobijeno jesenas ili u januaru je potrošeno na račune za struju i izmirivanje ostalih obaveza. Opšta apatija i beznadje, mnogo će vode Moravom proteći pa da trtomudjenje nekog kvazi-ministra u predizbornoj godini digne narod u bunu.
 
Ta hajte...
-ljudi iz uze Srbije nemaju adekvatnu mehanizaciju ni za svoje njive a ne da idu za BG a nemaju ni sredstava da natoce goriva
-malinari su danas potpisali ugovor sa Austrijancima o otkupu maline, na subvencije nisu ni navikli a malina ce imati cenu, razloga za proteste nemaju
-u Vojvodini oni mali, kao i braca iz uze Srbije nemaju mehanizaciju za pohod na BG
-a one vece i jace u Vojvodini, koji su dobijali subvencije ce delom zavaditi, delom zastrasiti a jednim malim delom i podmazati...a i uredbe ce izaci u sezoni dok poljoprivrednici budu sipali regresirano gorivo i spremali i sejali svoje njive...tako da... sve ce da protekne mirno i bez trzavica

Sa svakom stavkom se slažem.Potpuno realno tumačenje situacije.
Uspeli su da nas zavade.Vrlo smišljeno su to odradili ali mnogi egoisti od subvencija sa uslovom PIO nisu videli dalje a to će se sada lepo manifestovati.Sada treba čekati novu šansu za neke nove proteste ali ih ja ne vidim u petogodišnjem planu.
Taj čuveni PIO će sada biti ukinut ali će on mnogima i dalje ostati na grbači a to im je i bio cilj.Sada će tražiti i dug za one koji nisu izmirili iz prethodnih godina.
Za očekivati je oštru politiku prema seljaku i probuditi one koji misle da su vlast poplašili prošlogodišnjim protestima.
 
Ne morate skrenuti sa teme. Nego aj nesto konkretnije. Sto je najgore da ako se krene pre uredbe recice da smo izasli a jos uvek nismo znali kakav oblik subvencija nas ceka. Nego jednostavno remetimo mir i ugrozavamo saobracaj. Sa ovima se jako tesko izadje na kraj.
 
Ja tebe nisam ni prošle godine video pa mi je bilo dobro i uspešno na blokadama.Ako te i ove godine ne budem video neću patiti kao ni ostali učesnici.To nije moranje ići već slobodna volja.
Mislim da ukoliko ove godine dođe do protesta broj učesnika će biti veći.Bar je kod mene takvo raspoloženje u okolini.
 
Kukuruz se pusta iz robnih rezervi.Cena pada.::lose::Odobren uvoz prasica.Cena po nekim pricama pada na 120 dinara.Po toj prici ce i tovljenici verovatno na 100.::lose::Po svemu sudeci se zeli jeftin glas na izborima.Seljak ce da bude zrtva,a i nije neko glasacko telo.:osmeh: E sad dali ce biti protesta u vreme izbora,videce se.Inace od ponedeljka skuplja sojina i suncokretova sacma za 2 , odnosno 4 dinara.Sve sto seljak ne proizvodi poskupljuje.Gorivo,struja,gas,a ovo nase moze i dzaba.::jako_besan::
 
Postujem misljenje gdina Radivoja ali moram samo malo da dodam ako ne skodi a sve sto ne skodi moze da koristi .Radivoje nije bas sve tako kako si spomenuo ajd malo da pomognem ,,jeste istina da centralna Srbija nema cime ali ,,moze se,, ima i drugih nacina ,,nema to veze sa malinarima ,,jesu oni potkrepljeni ali su se sami snasli ,,nije im drzava pomogla i oni su ogorceni na ovu vlast jer jos uvek nisu isplacene pare ,,prema tome oni su sa nama .E sada je poenta PROTESTA..kada kako i zbog cega ako ce biti zadovoljeni samo oni koji cekaju samo subvencije onda nije za ocekivati da ce biti kao prosle godina ali ako idemo svi zajedno onda ce biti bolje i jace i efikasnije nego prosle godine- ali ponavljam samo sa zajednickim interesima i zahtevima ,,A ovi malobrojni potkupljeni su marginalne licnosti i nisu bitni za proteste jer i prosli put su pokazali ko su i sta su tako da i ne treba racunati na njih .Poz i samo svi zajedno
 
veci i jaci u vojvodini su prosle godine bili na protestima....bar kod nas nisu bili poplaseni, ni potkupljeni, ili nesto trece...svi zajedno...
 
Ako dozvoljavate da se mešam u vaš posao : E to provac što si sad napisao j..e nas već dvesto godina.Nikad složni i to su koristili i unutrašnji i spoljnji neprijatelji seljaka.Dokle god se ne napravi UNIJA SELJAKA za zaštitu ne grane nego celokupne poljoprivrede dotle će vas deliti i na deobama lagati i pobeđivati.Prema tome dok se ne rodi nekoliko sasvim pošternih seljaka poljoprivrednika dotle poštenog posla sa državom nema.Jer,ko je država,grupa ljudi koji su nam ponuđeni na izborima da ih glasamo.Ne koje smo mi iznedrili iz naših glava,nego koji su nam nametnuti da glasamo za njih.A oni su na liste stavljeni u interesu da vladaju i siromaše seljaka u ime nekog koga i ne znamo,za koga nismo ni čuli.Dok se narod ne izbori da sam predlaže i sam bira i dok se ne izbori da izabrani ne idu za svoje mišljenje u inostranstvo nego da slušaju glas seljaka i naroda,dotle neće biti dobro.Zato seljaci mogu da uspeju ako se udrzže u Unije za zaštitu svojih interesa,ali samo ako sami izaberu predstavnike a ne da im ih raznim tajnim kanalima bira vlast.Malinari i svi drugi imaju velike veze s vama,jer da je bilo sreće i vi bi izašli kad su oni štrajkovali,a taj Ugovor što su napravili za ovu godinu ne znači da će im i ove i iduće godine sve ići potaman,pa bi valjalo kad bi ih svi ako im ne krene podržali kao što bi i oni trebali podržati vas.Međutim,izgleda u ovoj zemlji više pametnih i poštenih nema - svi se vade na jeftin štos MENE POLITIKA NE ZANIMA a ceo nam je život politika i od nje zavisimo.
 
Imam informaciju da su se Poljoprivrednici iz Zrenjanina i okoline juče na sastanku udruženja dogovorili da se 12.marta okupe i krenu u mirnu protestnu šetnju ispret zgrade opštine Zrenjanin ukoliko do tada neizađu iz Min.poljoprivrede sa uredbama povoljnim i prihvatlivim za poljoprivredne proizvođače. Na tom protestu bi trebali da odrede datum kada kreću na proteste za Beograd. Ovo je moja dosta pouzdana informacija ali tačnije o čemu se radi bio mogli da nam napišu kolege iz Zrenjanina koji su prisustvovali na tom sastanku :ppozdrav:.
 
E brate Vebra sto posto si u pravu samo moram malo da ti pojasnim neke stvati iako su iz delokruga asocijacije ali cisto da se zna Malinari su clanovi APS i mi smo se njima odazvali kada su prvi put protestvovali i dali podrsku i imali ostre pregovore u min i uspeli koliko toliko da se izborimo za neke hladnjace itd itd da ne davim ,,medjutim protesti kojii su usledili prosle godine su bili nedefinisani od strane samih protestanata pa je i to na kraju reseno pozitivno i sada su stvari dovedene na svoje mesto tako da slobodno mozete racunati na podrsku malinara ali samo kazem ako nastupimo jedinstveni i ako normalno jedan od zahteva bude SELJAK U PARLAMENT ali na vrlo prost nacin, znaci cirkularno i po potrebi, nikada da jedan zastupa interese svih nas(jer se desava da se taj poodredi tudjim interesima) vec da se pojavljuju ljudi iz struke i oblasti koja je ugrozena -jer nema logike da se ratar pojavi ako je problem kod vocara i obrnuto .pozzz
 
Slazem se, ali protest moze biti i na drugi nacin organizovan. Nemora ni jedan poljoprivrednik da sipa rezervoar goriva da bi se nasao ispred zgrade vlade u Nemanjinoj. Kada bi se tako ljudi organizovali mislim da bi se barem neki signal ili neka lampica ljudima u vladi upalila. Naravno za to treba koordinacija i jedinstvo , a mislim da je to ono sto nama fali.
Tesko da bi se naslo 2 takva derana,mozda bi i krenuli jedan sipa u traktor a drugi u gajbu,al kad se dodje do blokade ko bi prvi proterao i cije bi registracije upisali za kaznu ... ?
 
Nazad
Vrh