Protestna vožnja traktorima.

Da li ste verovali da ćemo uspeti ?

  • Da

    Glasovi: 248 68,9%
  • Ne

    Glasovi: 112 31,1%

  • Ukupno glasača
    360
Momci spremite debele gaće-ako bude nešto neće biti kao prošli put.
 
Kolege sa protesta u Raci, zarad istine, recite da li Vam je savest mirna, odnosno da li ste prema drzavi Vi korektni ili ste tu nasu drzavu MALO slagali....:sta::sta:

Комшија из Крагујевца, ако ти нешто није јасно, Рача тј. Сипић одакле сам ја и већина ових људи који су били на протесту, ти није далеко па можеш да се распиташ за нас (или да нас обиђеш), конкретно за Јована Голубовића и Жилета Ђорђевића који смо на снимку, колико земље радимо.
Нама је савест апсолутно мирна, јер ми земљу радимо и нашег посла се не стидимо, а држава оно што обећа очекујемо да испуни, ако неће ми ћемо да јој помогнемо да хоће, на пример блокадом пута.
Да ли си поставио питање да ли је савест мирна онима који наше производе и нашу муку узимају за џабе, да ли знаш да је литар млека појефтинио за два динара, да је евро скочио преко 110 динара, колико је отишла цена нафти, ђубриво, семе ?
Ако ти и даље није баш све јасно опет ти кажем колега Chatarak распитај се у Сипићу или Рачи за мене и мој број тел. па да ти појасним.
А ови што раде те радње на које ти мислиш, на протест нису дошли нити би на њега били примљени.
 
Kolega JovaneG, cemu nervoza, ne moram da se raspitujem za vas dvojicu jer se licno znamo, stoga me vise i cudi zasto pravi domacini kao vi ulaze u nesto sto im ne dolikuje. Za sve ostalo sto se tice nasih postova, ponesi 2 l. coca cole i svrati kod mene, Karadjordjeva 37 Raca.:ppozdrav:
 
Хвала Марко, ове године придруижи нам се и ти са твојом 549 машином , мада бих ти вероватно неко на томе замерио, важно је да нас подржаваш.<br>Chatarak, увек се мимоилазимо у мишљењима када дође до регистрације, свратићу кад могу, можда сутра. Понећу ти мој интерни списак њива које радим, па га упореди са оним што ти имаш. А кока кола није здрава, али ако инсистираш...<br> Знам да се знамо, него се правим ...ха ха<br><br>
 
[h=1]Конференција за медије након седнице Владе[/h]29.02.2012.
Министар пољопривреде, трговине, шумарства и водопривреде Душан Петровић обратиће се новинарима на конференцији за медије, у четвртак 1. марта 2012. године у 15 часова, по завршетку редовне седнице Владе у Прес сали (Немањина 11).



Latin

 
Ja mislim da je vreme da mi poljoprivrednici ponovo palimo traktore i pravac za Beograd, ovo je sve čista za-------ja, ako se nedignemo na noge neće biti ništa od subvencija. A ovo što se priča da će biti subvencija po kilogramu umesto po hektaru to je gubljenje vremena i od toga nema ništa, to bi svi trebali da znaju da te subvencije ako i budu nisu namenjene nama poljoprivrednicima već prerađivačima i preprodavcima (sunoku,viktoriji ....). I ovakve subvencije nigde u Evropi nepostoje za koju se bori ova naša vlast.
Petrović je sve rokove o donošenju uredbi već odavno prekoračio, prošle godine za vreme protesta nam je obećao da će se uredbe za 2012 početi pripremati još osd septembra 2011 a evo već je mart a od subvencija ni glasa. Svi bi trebali da se zapitamo gde je taj veći buđet za poljoprivredu koji su objavili na sva zvona ?
Mi bismo po meni trebali da tražimo da nam isplate subvencije do 100h pod istim uslovima kao prošle godine (iako i tih 14hiljada je već obezvređeno u odnosu na evro, naftu ,veštačko....) i još plus da gazdinstvima do 10h ukinu obavezu plaćanja Pio. I od ovok nebi trebali da odustanemo.
 
Smatram da se protesti onog intenziteta kao lane nece vise nikada ponoviti

Treba biti optimista!!!

Mislim da je potrebno da samo neko probije led i da ce odziv biti jos veci. Ma dozlogrdili su ovi svima i njihova prazna obecanja. Ne ni toliko obecanja koliko ne postovanje nekih nacela ljudskosti, principijelnosti. Karikiram, da su i rekli para nema , pa znamo na cemu smo. Naprotiv ovi pricaju, culi su i ljudi iz associjacija koje su bile na sastanku, da je budzet uvecan za 50% i da je predvidjeno 33 milijarde ove godine da se izdvoji za poljoprivredu.
"Vuku oni nas za nos" izgleda! Dosta vise toga!!
 
  • Like
Reagovanja: raf
Ako nastave u min.poljoprivrede kao što su počeli krenuće svi, a protesti mogu da budu i veći nego 2011 godine
 
Ta hajte...
-ljudi iz uze Srbije nemaju adekvatnu mehanizaciju ni za svoje njive a ne da idu za BG a nemaju ni sredstava da natoce goriva
-malinari su danas potpisali ugovor sa Austrijancima o otkupu maline, na subvencije nisu ni navikli a malina ce imati cenu, razloga za proteste nemaju
-u Vojvodini oni mali, kao i braca iz uze Srbije nemaju mehanizaciju za pohod na BG
-a one vece i jace u Vojvodini, koji su dobijali subvencije ce delom zavaditi, delom zastrasiti a jednim malim delom i podmazati...a i uredbe ce izaci u sezoni dok poljoprivrednici budu sipali regresirano gorivo i spremali i sejali svoje njive...tako da... sve ce da protekne mirno i bez trzavica
 
Nazad
Vrh