Protestna vožnja traktorima.

Da li ste verovali da ćemo uspeti ?

  • Da

    Glasovi: 248 68,9%
  • Ne

    Glasovi: 112 31,1%

  • Ukupno glasača
    360
E vidiš ti sam sebe demantuješ a da to ni nevidiš-normalno da domaćin koji proizvodi jeftinu robu nemože da napreduje kao onaj sa skupom robom i to sa hektara.
BRAVO IRONMAN-upravo si sam sebe demantovao
Ako je i vama loše dođitei podržite nas pa ćemo i mi vas
ILI još bolje idemo svi zajedno.......ali vi nećete ili nemožete.......

---------- Poruka napisana u 23:09 ---------- Prethodna poruka je at 23:05 ----------

Fazon je da se jeftino jede a sve ostalo skupo proda-vidi k...ca
 
Pa nisi me očigledno razumeo.
Možda je cilj da ova vlast svaku kilu gurne kroz papire i naplati porez(koji bi najviše pogodio te koji prodaju sitnice da bi PREŽIVELI!)
Da bi to ostvarili tj imali uvid kako se roba kreće subvencionisaće svaku kilu hoću reći LEVOM rukom daju a DESNOM uzimaju(malo više).
Da ja lično bi voleo da sam prodao firmi nekoj po 25-30 dinara jesenas i platio državi 8% nego što sam prodao po 40-60 i nisam platio državi ništa!
 
Imenjace ta nisi valda popusio na pivarcu ?? A tako si ga hvalio da sam te jeseni bio ubedio i tata Micu da i on seje,srecom malo pametniji od nas dvojice zajedno pa je posejao za probu samo 0.5kj. :osmeh:

Ipak je nasa drzava nasla nacin da nas ustroji jos vise nego za PIO,jer ce sad izgleda biti PIO preko 10ha,do 10ha(u glavnom malo psenice za brasno,malo svinje za svoje potrebe i koje za prodati,malo kukuruza proda komsiji i opet mimoidje drzavu) ovako su nas lepo obradili,jos jednom bravo za njih.

Nista od nasih protesta kad vise nemamo Asocijaciju koja bi zalagala nase interese.
 
Biće naturalna razmena kao u srednjem veku:haha:da bi mogao od lopova da opstaneš

---------- Poruka napisana u 23:16 ---------- Prethodna poruka je at 23:15 ----------

Kakva Seka i kriza,kriza je u glavama manipulanata

---------- Poruka napisana u 23:17 ---------- Prethodna poruka je at 23:16 ----------

A mi ovce za šišanje
 
normalno da domaćin koji proizvodi jeftinu robu nemože da napreduje kao onaj sa skupom robom
Pa i ja kazem da ne moze da napreduje.
Kukuruz i psenica su jeftina roba.

Ako je i vama loše dođitei podržite nas pa ćemo i mi vas
Ima para kolko 'oces, samo ko vise otme :)

Komplikovanije je to mnogo moj Miroslave .
 
E to mnogo komplikovanije nas i j..e.
Kukuruz i pšenica su jeftina roba,to si dobro rekao kolega-ALI SU STRATEŠKI PROIZVOD SVAKE NORMALNE ZEMLJE.
Mislim da ćeš shvatiti posle desetog puta koji već pišem ili nećeš ili neželiš
Ali i nemoraš,to je tvoje ustavno pravo,ustavom zagarantovano:haha:
 
Mislim da ćeš shvatiti posle desetog puta koji već pišem
Pa vala stvarno pretera :)
I objasnjavam ti ja sta znaci stratesko, da je nesto stratesko samo do one kolicine dok predstavlja obezbedjenje prehrane sopstvenog stanovnistva a da preko te kolicine prestaje da bude stratesko vec posatjesamo jeftina roba al ti neces da shvatis.

Kakav npr strateski znacaj za Srbiju ima kukuruz prodat Bosni? Nikakav. Ima znacaja onoliko koliko je para uzeto za njega i nista vise.
Ali kukuruz koji stoji u drzavnim rezervama pa u slucaju neke nuzde (rat, kataklizma, politicka ucena neke sile ko zna iz kojih motiva....) njime se ishrani stoka kojom se prehrani stanovnistvo ima strateski znacaj.
Dakle valjda je sad jasno da nije bilo koja kolicina kukuruza strateski vazna za drzavu vec samo jedan deo. Ono sto se prodaje nema stratesku vrednost vec iskljucivo trzisnu, a ona je kad se o kukuruzu radi, mala.
 
I opet sam sebe demantuješ-kukuruz kad je za Bosnu išao imao je barem 10,20%veću cenu a neretko i 30%.To znam jer su mnogi ljudi tamo prodavali,čak šta više cene su varirale i do 5din po kg.

---------- Poruka napisana u 23:50 ---------- Prethodna poruka je at 23:48 ----------

I to da ti kažem da je bilo pre pet,šest godina kad je evro bio 78-80dinara.Toliko o tvom poznavanju tržišta
 
E takve kao sto si ti posebno volim :)

'oce nesto da napsie a ne zna sta bi :)
Sto sam smesan i nedokazan?
Sta to ne moze da mi se dokaze?
Da je kukuruz strateski proizvod u bilokojoj kolicini ili nesto drugo?
Veruj mi na rec da sam stvarno spreman da saslusam argumente i da razmislim o njima, samo, nesto i ne vidim da ih iznosis vec samo parolice?
Ali evo,ako ih imas, slusam

---------- Poruka napisana u 23:52 ---------- Prethodna poruka je at 23:50 ----------

I opet sam sebe demantuješ-kukuruz kad je za Bosnu išao imao je barem 10,20%veću cenu a neretko i 30%.To znam jer su mnogi ljudi tamo prodavali,čak šta više cene su varirale i do 5din po kg.
Pa dobro i kakve to veze iam sa strateskim znacajem po drzavu?


 
Ironman__pa u pravu si ti priznajem ,nema nikakav značaj za državu
JER DRŽAVE I NEMA:haha:
E svaka ti dala vode sa bunara:haha:

---------- Poruka napisana u 00:02 ---------- Prethodna poruka je at 00:00 ----------

Kol'ko su Bosanci nama seljacima vise placali,toliko nam sad drzava uzme poreza ...
Još sad kad uvedu porez na kerove:haha:-a ja držim pitbula
Povešću i njega na proteste-mislim na pitbula
 
ronman__pa u pravu si ti priznajem ,nema nikakav značaj za državu
JER DRŽAVE I NEMA

A od koga trazis subvencije ?

Ne mozes to da spojis uglavi, ne mozes ?
Znas kako, da bi drzava imala od para za subvencionisanje ona mora da nekakao da napuni budzet, a ko prodaje jeftine proizvode on ne moze da ima dovoljno novca, i to je taj zacarani krug.
Kako iz njega izaci?
Pospesivati proizvodnju skupljih proizvoda.
Koji su to proizvodi?
Ajd pogodi sam.
 
A od koga trazis subvencije ?

Ne mozes to da spojis uglavi, ne mozes ?
Znas kako, da bi drzava imala od para za subvencionisanje ona mora da nekakao da napuni budzet, a ko prodaje jeftine proizvode on ne moze da ima dovoljno novca, i to je taj zacarani krug.
Kako iz njega izaci?
Pospesivati proizvodnju skupljih proizvoda.
Koji su to proizvodi?
Ajd pogodi sam.
Ja netražim subvencije tj.REGRES baćo moj,nego ja ih ispunjavam i to je razlika između mene i tebe.A pogotovo ih ispunjavam za razliku od tebe i tebi sličnima tako što kupujem najskuplji dizel u regionu i najnekvalitetniji,najskuplje đubrivo i najnekvalitetnije,seme đenem đenem.
Ajd da pogađam-voćarstvo
Imaš svu moju podršku i dosad sam jeo pekmez, al odsad ću i na njivu da ga nosim za užinu
 
nije u redu potcenjivati proizvodnju drugog, svakom je svoja muka najteza. Al cinjenica je da su neki proizvodi ipak vazniji od drugih. Pogledajte samo proizvode u potrosackoj korpi, gde se kao osnovne namirnice hleb, mleko, meso. E sad, ukoliko drzava ne utice na formiranje cena na trzistu kroz pojeftinjenje proizvodnje, a to ne moraju biti regresi vec smanjenje marzi, pdv-a recimo na repromaterijal, iako u okruzenju pdv iznosi i do 22%. Moze se naci nacin da drzava pomogne u finansiranju proizvodnje, i tako dobila nezaduzenog seljaka, veliku kolicinu proizvoda koji moze da izveze i koristi za ishranu svog naroda. A sve ostale grane poljoprivrede naci ce svoje mesto u budzetu, bas kao i lovstvo i pcelarstvo sa kojima se zapocela ova kalendarska godina, nadam se da cete se sloziti. Pokusajmo da shvarimo jednim druge, a samim tim i poistujemo svakog ko se bavi ovom proizvodnjom. I priznati, da hleb nasusni, sto bi rekli, i mleko i meso zasluzuju malo paznju drzave. A ako neko ne misli tako i to je u redu. Veliki pozdrav i ne dozvolite ovakve rasprave medju nama seljacima svi smo u istim g....ma!:osmeh:
 
Strateška grana u našoj zemlji je cela poljoprivreda ali država koja izdvoji 2,5 % iz budžeta ne misli tako.Tako da se raspravljate oko strategije nema smisla.U novije vreme što nedostaje oni uvezu (to smo dobro osetili svi).
Cilj ove vlasti,prethodne i sledeće je čuvanje socijalnog mira i što duži ostanak na vlasti.Tu i tamo po nešto sitno odrade radi reda i to se uglavnom svodi na dažbine,tj. uzimanje para od građanstva.
Kada oni čuvaju socijalni mir onda poljoprivrednici trpe i tako će biti i u budućnosti ako mi nastavimo ovako da se prepucavamo.Dignimo malo glave pa ratari malo neka razumu stočare,ovi voćare i povrtare.Svi mi radimo i mučimo se i svako svoj rad stavlja kao najteži i na prvom mestu,to se mora prevazići inače nam se loše piše.Uspeli su da nas razdvoje na par frakcija i sada još kada te frakcije podele na pola onda smo viđeni.
Oni koji su dobili subvencije sada su momentalno zadovoljni ali ne znači da će tako uvek biti.I sami znamo da u poljoprivredi ne može da se radi od danas do sutra a to se nama sada dešava jer u napred ništa ne znamo.
Dajte jednom da definišemo zahteve koji su od vitalnog značaja za sve nas i da izaberemo predstavnike koji će to predati ministarstvu pa da vidimo kakav će se odgovor dobiti i da li će nas uopšte konstatovati.Ima nas dosta članova,i imamo ljude koji su bliži ministarstvu pa se taj posao možeodraditi.Pa i prošlogodišnji protesti su krenuli sa ovoga foruma i onda je zasluga prebačena na druge.
 
Strateška grana u našoj zemlji je cela poljoprivreda ali država koja izdvoji 2,5 % iz budžeta ne misli tako.Tako da se raspravljate oko strategije nema smisla.U novije vreme što nedostaje oni uvezu (to smo dobro osetili svi).
Cilj ove vlasti,prethodne i sledeće je čuvanje socijalnog mira i što duži ostanak na vlasti.Tu i tamo po nešto sitno odrade radi reda i to se uglavnom svodi na dažbine,tj. uzimanje para od građanstva.
Kada oni čuvaju socijalni mir onda poljoprivrednici trpe i tako će biti i u budućnosti ako mi nastavimo ovako da se prepucavamo.Dignimo malo glave pa ratari malo neka razumu stočare,ovi voćare i povrtare.Svi mi radimo i mučimo se i svako svoj rad stavlja kao najteži i na prvom mestu,to se mora prevazići inače nam se loše piše.Uspeli su da nas razdvoje na par frakcija i sada još kada te frakcije podele na pola onda smo viđeni.
Oni koji su dobili subvencije sada su momentalno zadovoljni ali ne znači da će tako uvek biti.I sami znamo da u poljoprivredi ne može da se radi od danas do sutra a to se nama sada dešava jer u napred ništa ne znamo.
Dajte jednom da definišemo zahteve koji su od vitalnog značaja za sve nas i da izaberemo predstavnike koji će to predati ministarstvu pa da vidimo kakav će se odgovor dobiti i da li će nas uopšte konstatovati.Ima nas dosta članova,i imamo ljude koji su bliži ministarstvu pa se taj posao možeodraditi.Pa i prošlogodišnji protesti su krenuli sa ovoga foruma i onda je zasluga prebačena na druge.
potpuno se slazem! Socijalni mir se cuva, primarna proizvodnja poskupi, poskupi cena proizvoda, uveze se izvesna kolicina koja ce smiriti cene primarnih proizvoda, a samim tim i cene proizvoda u prodavnicama. Ali, tada ne bi trebalo raditi na poskupljivanje imputa u poljoprivrednu proizvodnju, ne bi se smelo igrati sa marzama! Pa pogledajte sta se desava sa cenom nafte. Puno toga moze da se uradi a da se ocuva taj socijalni mir a da se ne pojeftini seljakov rad! Svi paori su paori! Bez obzira koja grana je u pitanju!!!
 
Nazad
Vrh