Protestna vožnja traktorima.

Da li ste verovali da ćemo uspeti ?

  • Da

    Glasovi: 248 68,9%
  • Ne

    Glasovi: 112 31,1%

  • Ukupno glasača
    360
Ljudi ova kompletna situacija bi trebala vrlo brzo da se resi,jer ne zaboravite da nam za mesec dana(a mozda i pre) krece sezona,i vremena ce biti jako malo.Mozemo mi da sedimo ovde i pisemo,pretpostavljamo,nagadjamo ali od tog nema nista,nego da se predstavnici asocijacija pojave u ministarstvu i iznesu jasne zahteve da znamo na cemu smo,ili nek kazu za 7 dana ne izadju uredbe poljoprivrednici krecu u protest.
 
Bes i inat zato su ostali a ne zato sto vas vole,vas sto imate vise od 30h.Vole bi da napisete koliko ko ima prijavljene zemlje i zasto je bio na protestim.Nemoras da budes toliko ostar i nagao.Svako ima pravo na svoje misljenje.

Nije merodavno napisati koliko nas ima sa vise od 30 ha zato sto iz mog mesta ima samo oko petorica koji su clanovi foruma a oni svi rade preko.
Znam na desetine i desetine odavde i iz okoline koji imaju vise. Tako da ono sto tvrdis kao i MM da nas ima samo 10 % pada u vodu. Nisam nikako ostar ili bar nisam imao nameru ali stvarno pricati da su ljudi izasli a nisu znali zasto jako je smesno. To ti je isto kao kad si otisao u toalet seo na solju i ako te neko pita zasto si tu ti mu odgovaras da ne znas.:osmeh:
 
To je Banat.Srem je truga prica.Mi bas nememo toliko zemlje.Kod mene u seli samo 2 coveka imaju prijavljeno 30h.U okolini takodje nema velikih gazdinstava mozda 3,4.Kada je krenula ta prica o blokadi ja se zapalio da idemo.Kaze mei komsija:jel ti imas 100h?...Koji ces onda djavo!Bio je u pravu.Evo neka kaza Kis zasto je isao?
 
opet odlazite u bespotrebne rasprave! jos jedna tema ce se zakljucati! ko je sedeo ko nije mi smo svi subvencije dobili! Ko moze da radi vise od 30ha, neka radi sta bre koga briga, ako stoji da do 100ha dobijam svi jednako subvencije! Drzava je pred slomom zbog nerealne politike, bespotrebnih ulaganja, kao isada kad se umesto u hleb, mleko i meso ulaze u hobi velikih bogatasa! Shvatite da smo svi u istim go....ma i da ne smemo da se razjedinimo! Svo nezadovoljstvo izrazite lepo tako sto cete biti jedinstveni. A porucila bih svin predstavnicima asocijacija da se probude vec jednom i posalju lepo jedno javno obracanje ministru da se izjasni povodom ovih problema oko kojih se naklapaju tolike stranice vec mesecima, pa se to lepo pusti na drugi dnevnik u pola osam pa da vidimo kako ce se onda ponasati!!!
 
To su nam samo neke zelje koje cemo tesko videti u vezi tv dnevnika. Vidis da ovi iz asocijacije su se sakrili u misijim rupama i niko ziv nista ne pisne. Sacicu ljudi je najlakse kupovati. Da nije tako ne bi proslo toliko vremena a da niko nista ne kaze u odbrani poljoprivrednika.
 
Kada se radi o strategiji, najednostavnije je poraziti neprijatelja kada se razbije na više frontova, pa ga selektivno uništiš! Ovaj deo podseća na odnos ministarstva sa poljoprivrednicima, pa bi zato trebalo da se držimo zajedno, i da podržavamo jedni druge, jer ako nas razbiju na "male" i "velike", prvo će stradati ovi "veliki", a ako oni puknu, nemojte misliti da će oni podržati ove "male" kada na njih dođe red. Problemi su nam svima isti, pa zato nemoj da se mi sami razbijamo.
Po meni bi trebalo da se krene sa pritiskom na ministarstvo, da se uredbe što pre donesu, i to prvo sa dopisima, zahtevima, a na kraju krajeva ako nikako drukčije i sa protestima,ŠTO PRE, jer kada krene setva, izbori, pa dok se dogovore ko će kako kome i sa kim u vladu, doći će i jesen, a od subvencija neće biti NIŠTA!!! (Što je izgleda i plan)
 
Pa hajde! Dajte neko udruzenje da se napravi, neka asocijacija koja postoji neka napise zahtev, pa svi imamo mail svi koliko nas ima da saljemo mailove na sajt ministarstva, dajte neki savet pa da krenemo!

---------- Poruka napisana u 00:37 ---------- Prethodna poruka je at 00:36 ----------

Ako se formira NOVA vlada od uredbi nista do jeseni!!!!!!!
 
Moje licno misljenje da svaki sledeci protast ili blokada nece biti masivan kao ovaj proletos.Cini mi se da mnogo ljudi nije ni znalo zasto ide nego jednostavno iz besa i muke je izaslo da podrzi velike i nista drugo.
Izasli oni sto bi prodali veru za veceru narodski receno. Krkalo se pivo svaki dan,a kupovali su prolaznici koji su morali da prodju i onda je gajba piva resavala prolaz.
U mom selu je bio cirkus prvo su "blokatori" pustali za gajbu piva,pa su dobili konkurenciju jednog coveka iz sela koji nema toliko zemlje onda je on ljude iz kolone vodio okolo seoskim putevima isto uz nadoknadu. :osmeh:
 
dobro ajde sad bilo pa proslo, pa se sad o tome pripoveda. dajte da vidimo sta ce dalje biti! kako pokrenuti ministarstvo na resavanje ovog problema?!
 
N.A. Nije bas svuda tako bilo,bilo je pokusaja ali takvi nisu prolazili ni sa 5 gajbi piva.A u Pa.su cigani prokrcili nekakav put pa su za 100 din provodili ljude tuda,ali su Padinci brzo taj put zatvorili.A da se pilo pilo se ali o svom trosku.
 
Izasli oni sto bi prodali veru za veceru narodski receno. Krkalo se pivo svaki dan,a kupovali su prolaznici koji su morali da prodju i onda je gajba piva resavala prolaz.
U mom selu je bio cirkus prvo su "blokatori" pustali za gajbu piva,pa su dobili konkurenciju jednog coveka iz sela koji nema toliko zemlje onda je on ljude iz kolone vodio okolo seoskim putevima isto uz nadoknadu. :osmeh:
To nije istina a za tog jednog jeste istina.Štaćeš,snašao se čovek na tuđoj muci al umalo nedobi po tamburi
 
Nazad
Vrh