Protestna vožnja traktorima.

Da li ste verovali da ćemo uspeti ?

  • Da

    Glasovi: 248 69,1%
  • Ne

    Glasovi: 111 30,9%

  • Ukupno glasača
    359
Naci ce oni nacina da sprece swim mogucim silama.Prosli put su zaustavljali saobracajci swako vozilo gde su bili vise od dve osobe upisivali u sveske i pitaju kao gde ste se uputili strasno ,ja bas vozio matorog u bolnicu oni me zaustavili poceli da me mrcware ja malo drskije poceo i manijaci me mrcwarili 15 min kao prowerawaju papire .Ja imam predlog , prikljuciti i ljude sa kamionima .
 
Dovoljno je blokirati prilaze gradu,ko ne zivi u velikom gradu(ja sam sad u NS-u ne zna kako je zeznuto kad je grad pod blokadom kao za vreme ovih padavina odmah prazne police po prodavnicama,sve zivo kasni od prevoza do racuna za rezije) tako da je po meni bolje blokirati prilaze nego npr ispred Skupstine.Ovde su bili traktori ispred Izvrsnog veca i bukvalno nisu nikom smetali jer su blokirali samo 1 ulicu,a dok su bili na ulasku u grad to je bilo gore po grad kilometarske kolone od grada do Rimskih Sanceva nazad nema,a napred ne moze.
 
Slazem se sa NA. U BG naprimer treba samo blokirati kljucne saobracajnice i odmah je potpuni kolaps u gradu. Kneza Milosa i na primer prilaz Brankovom mostu sa novobreogradske strane. To bi napravilo takve guzve u gradu da bi celni ljudi ove zemlje odmah dali subvencije po nasim zahtevima.
Jako je zalosno sto u Srbiji sve moras da radis ucenom i silom, ali drugaciji jezik ne razumeju.
 
Ma ako se budu igrali , zna se sta ciniti je najbolje.. Na vise mesta blokirati E-75 put ( auto put ) svi smo blizu njemu .. pa nek vide za samo 6h koliko ce biti u minusu na naplatnim rampama .. To je najlakse nama organizovati ( ako bude bilo potrebe ) Sto neko rece napred nema , nazad ne moze
 
Ima dosta pametnih predloga i najzad da se složimo.Treba odrediti više datuma protesta (mi artiljerci bi to nazvali lažnim vatrenim položajem) koji bi bili u razmaku od recimo 10-15 dana (tako bar 4 twrmina) pa neka oni misle koji je pravi termin.Ako ne budemo pametniji od njih nema nam spasa a imamo posla sa veoma opasnim manipulatorima koji nimalo nisu naivni.Istresite ljudi u par dana šta imate i onda tajac.
 
Ma znam ja da dobro biti neće.Ipak treba imati razlog ili argumente za pokretanje protesta.Verujem da će medijski pritisak na seljake biti strašan.
 
Mi u ovom momentu imamo argumenata koliko hoćeš,nisu subvencije jedini problem u poljoprivredi-da je tako i to bi se dalo lako rešiti.
 
Ја имам једно просто питање које се овде поставља такође од пар колега ? Да ли се зна зашто протествовати'значи прво се морају упутити захтеви министарству па тек по неодобравању или игнорисању тих захтева ићи на блокаде ,,јер ће нас овако медијски уништити :шта траже ови сељаци кад им ништа није ни обећано нити има пара итд итд њихове методе су равне онима за време 2 св рата ..према томе просто ко пасуљ-захтеви ,услови рокови и крај .поззз
 
Ma ako se budu igrali , zna se sta ciniti je najbolje.. Na vise mesta blokirati E-75 put ( auto put ) svi smo blizu njemu .. pa nek vide za samo 6h koliko ce biti u minusu na naplatnim rampama .. To je najlakse nama organizovati ( ako bude bilo potrebe ) Sto neko rece napred nema , nazad ne moze
Nema sanse da se ikako blokira E-75,prvo sto je traktorima zabranjen pristup na auto putu,a drugo mislim da kad bi to i uradili kojim slucajem zandarmerija bi nam prebrojala rebra brzopotezno.
 
Ја имам једно просто питање које се овде поставља такође од пар колега ? Да ли се зна зашто протествовати'значи прво се морају упутити захтеви министарству па тек по неодобравању или игнорисању тих захтева ићи на блокаде ,,јер ће нас овако медијски уништити :шта траже ови сељаци кад им ништа није ни обећано нити има пара итд итд њихове методе су равне онима за време 2 св рата ..према томе просто ко пасуљ-захтеви ,услови рокови и крај .поззз

Normalno,izaći sa jedinstvenim stavovima,i ja sam na prošloj strani to stavio na prvom mestu i izaći sa zahtevima i odabrati nekorumpirane predstavnike koji će izaći pred ministarstvo
 
Sad dok još imamo vremena da se organizujemo, da li možda neko zna ko proizvodi igračke na naduvavanje (čitaj između redova...)? Bilo bi mnogo zgodnije da se na proteste ide sa rancem i pumpom, pa se blokada može postaviti bilo gde, a i bez nekih zakonskih posledica :osmeh:.
 
Nemoraju oni nama nista da obecaju duznos svakog ministarstva pa i ovog naseg Ministarstva poljoprivrede je da brine o poljoprivredi i o poljoprivrednicima ako bilo ko misli drugacije onda nam ministarstvo i netreba,ali da bi bili konkurentni ne na stranaom trzistu nego na trazistu i kod nas treba na :
1,plan ,strategija (dugogodisnji) i pre setve na pocetku sezone e ne na kraju godine
2, subvencije ( i to svako ko ispunjava uslove da dobije bez trazenja racuna,) i isto tako pocetkom sezone pre uzimanja kredita a ne kada se vec zaduzimo (ako tezimo ka evropi a kao tezimo dokle god bude bilo kod njih bice i kod nas subvencija ne zato sto oni zele nego zato sto oni to moraju ali sada kako ce to oni izmanipulisati to cemo da vidimo kao i ova zadnja uredba koja je trajala par dana i poznate su nam vec njihove igre)
3, kontrolisati malo trziste u poljoprivredi ograniciti im marze na 20% jel im malo ili ih pustiti neka uzimaju koliko hoce i udariti im porez na ekstra profit
4, Svaki uvoznik staviti mu kvotu izvoza koju mora da ispuni

Ja bi te zahteve,samo blokada BEOGRADA ostalo njima nije vazno
 
  • Like
Reagovanja: raf
Kukulele #3744
Ima dosta pametnih predloga i najzad da se složimo.Treba odrediti više datuma protesta (mi artiljerci bi to nazvali lažnim vatrenim položajem) koji bi bili u razmaku od recimo 10-15 dana (tako bar 4 twrmina) pa neka oni misle koji je pravi termin.Ako ne budemo pametniji od njih nema nam spasa a imamo posla sa veoma opasnim manipulatorima koji nimalo nisu naivni.Istresite ljudi u par dana šta imate i onda tajac



Nisam drgačije mogao da citiram ovu poruku! :sta:


Pametan predlog tačno tako trebali bi u slučaju potrebe razviti vojnu strategiju prvo pustiti u Beograd ,,Mehanizovanu pešadiju i tenkiste(ja sam vozač tenka) " a vi aljtiljerci znate svoj deo svako nek radi svoj deo za šta je obučen u JNA ili VS! :haha::haha::haha: :ppozdrav:
 
Ја имам једно просто питање које се овде поставља такође од пар колега ? Да ли се зна зашто протествовати'значи прво се морају упутити захтеви министарству па тек по неодобравању или игнорисању тих захтева ићи на блокаде ,,јер ће нас овако медијски уништити :шта траже ови сељаци кад им ништа није ни обећано нити има пара итд итд њихове методе су равне онима за време 2 св рата ..према томе просто ко пасуљ-захтеви ,услови рокови и крај .поззз

Znaju oni vrlo dobro sta mi trazimo .. ko razume shvatice , a pogledajte ovaj dokumetarac Borisa Malagurskog http://www.youtube.com/watch?v=9MLi41jNpWk, ceo film ima na par sajtova , torenta itd ... poljoprivreda je jedina grana ostala koja nije totalno unistena . Americke i zapadne agencije nama prave uredbe ... jos samo nasi atari donekle nisu postale kolonije ! Ali dokle ??
 
Apelujem na sve asocijacije poljoprivrednika ako uopste postoje da zakazu pod hitno sastanak sa ministarstvom poljoprivrede i vladom republike Srbije i da najkasnije za sedam dana izadju sa svim uredbama za ovu godinu. u protivnom onda bi se postovane kolege i drugari mogli dogovarati oko protesta. Sto se protesta tice ja bi licno bio zadovoljan kada bi se skupili u onolikom broju i na onim mestima kao prosle godine. Verujem u uspeh.
 
Nazad
Vrh