Prikolice

Prikolica je registrovana davno još dok je sve to radilo i dok se nije sve slomilo. Sećam se da sam imao crvene katadioptere pozadi, ali ne i ove napred i sa strane, to je sad po novim pravilima. Hteo bih da stavim signalizaciju, idem na duži put.

Послато са DN2103 помоћу Тапатока
 
Пошто смо јелте били на дужем одмору, на изменично данас настављени радови на приколици. Сутра треба да се варе закачке за киповање леве стране, тј. отварање. Требако би да се то одради за дан-два....таман да се спреми за вршидбу соје од после приображења госодњег...има све да стане у њу...наравно надстанице су направљене и оне треба да се накаче....кубикажа је 20м³, тој око 17 тона носовости, можда мало мање...
IMG-20220817-151601.jpg


IMG-20220817-151626.jpg
 
Kako ste resili kacenje lanca na sredini prikolice?
Napravio sam drvene nastavke na imt jednosovinku i napravio bih lanac na sredinu da se ne siri.
Ako neko ima resenje da moze lako da se otkaci lanac ako treba da kipujem na stranu?

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
 
Trebao si ostaviti jedan stub od nastavaka malo visi pa da njega mozes montirati lanac
Ja nastavke koristim samo za silazu i zito, kad vucem silazu samo napred skroz do prednje stranice prevezem spanerom, a kad vucem zito onda opasem skroz okolo u gornjem dijelu nastavaka jedan spaner od 10m
 
Mislio sam da stavim bas na sredinu a to mi je izmedju stubova.
I meni treba tako za silazu ili zito, skoro da nikad necu kipovati na stranu al sam mislio kad vec pravim da napravim da se lako otkaci

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
 
Ako ne kipaš često na stranu onda napravi na šaraf pa ako zatreba da možeš odvrnuti sa vanjske strane. Možeš komad navojne šipke i lanac za njega zavariti ili kao što recimo mi imamo šipku cijelom dužinom koja na krajevima ima navoj, jednostavno, a efiksano rješenje.
Španer opasan okolo ne drži da se na srediti ne rasturi, on samo drži gornju zonu, u kojoj svakako nije veliki pritisak.
 
Verovatno da cu tako i uraditi, sa spoljne strane se lako odvne i to je to, sve sto kipujem ide na zadnju stranu

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
 
Ako ponekad koristis to ti je najprostije i najlakse, da cesce koristis mozda bi imalo smisla praviti kao na novijim prikolicama rucku koji kad okrenes lanac se otkaci.
 
Kod mene su one kuke sto natezes lance za sneg. Stoje na sredini stranice skroz gore. Lako se otkacinju, samo sto moras da se penjes u prikolicu posto se kace na sredini izmedju stranica.

Послато са M2002J9G помоћу Тапатока
 
Kako ste resili kacenje lanca na sredini prikolice?
Napravio sam drvene nastavke na imt jednosovinku i napravio bih lanac na sredinu da se ne siri.
Ako neko ima resenje da moze lako da se otkaci lanac ako treba da kipujem na stranu?

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
На средњем стубу постоји ланац у горњој зони, а ми смо поставили и у доњој, нека га не смета. Иначе на седини страница у горњој зони исте смо направили ока и заварили их и ту ћемо везати ланце. Ту је уједно и највећа сила која јелте шири страницу. Систем имамо такав на другим приколицама и ради добро.
 
Nazad
Vrh