Prikolice

Čugi

Zaslužan član
Učlanjen(a)
15 Avg 2007
Poruka
2.118

i još mnogo drugih o kojima će biti pisano na ovoj strani....

Moja jednoosovinka 5t u izgradnji.

Moja dvoosovinka 8t, takođe ručni rad mog prijatelja, samo je Zmaj šasija koja je pojačana.

novii

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
24 Jul 2007
Poruka
7.602
Koliko je komplikovano dobiti atest za prikolice, i koliko se ceka da bi prosla ta celokupna procedura?

banePA

Član
Učlanjen(a)
8 Jan 2008
Poruka
1.275
evo moje Zmajevke,letos sam je kupio i super sam zadovoljan, radi posao, planiram jos jednu da kupim ili cu ipak mozda da je pravim jer je i ova moja pravljena (vidi se) a nije ni malo komplikovano samo treba naci dobru sasiju. POZDRAV :D

tine

Član
Učlanjen(a)
14 Avg 2007
Poruka
600

Italijanska firma.

Proizvodi prikolice, cisterne, rasturače, automatske skupljače roto bala...

Informativne cijene:

jednoosovinka, crvena boja, 6 tona, trostrani kiper, 3,50*2,00*0,50+0,50, 5.400 € fco. fabrika.

dvoosovinka, crvena boja, 9 tona, trostrani kiper, zračne kočnice, 4,50*2,30*0,60+0,60, gume 400/60 15,50, 9.800 € fco. fabrika

dodatne opcije za prikolice: boja po želji (RAL) 150, cink 1100-1300 (zavisi od veličine prikolice)

Skupljač roto bala 12 bala, mehanske komande 20.000 € fco. fabrika, automatika +4.000€.
Mogu poslat DVD, zahtjevi na PM.

Link: http://www.muttiamos.it/

Dare

Član
Učlanjen(a)
7 Jan 2008
Poruka
414

sve lepo, ali ovo me je odusevilo na sajmu u NS. ladno kipuje na prvi sprat

novii

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
24 Jul 2007
Poruka
7.602
Koje je marke ova prikolica i kolika bi joj bila cena otprilike. Zaista je prilično fantastično to što može da odradi. To zaista otvara prilično mogućnosti.

kloki

Član
Učlanjen(a)
20 Apr 2008
Poruka
1.244
ja mislim da ona sluzi samo da sipa seme u one velike sejalice za drugo je neisplativa.

Čugi

Zaslužan član
Učlanjen(a)
15 Avg 2007
Poruka
2.118
Prikolica je Tehnostroj, Slovenačka, inače nosi naziv pretovarna prikolica, koristi se za sipanje semena u sejačice, veštačkog đubriva u rasturivače, za prenos i pretovar svih sitnozrnastih poljoprivrednih kulutura od kombajna do kamiona koji čekaju na transport.

Čugi

Zaslužan član
Učlanjen(a)
15 Avg 2007
Poruka
2.118
Evo i moje jednoosovinke, na žalost nisam stigao ove godine da je ofarbam, sanduk 3.6 x 2 x 1.1m, šasija je od Deutz autobusa, ostatak ručni rad. Prezadovoljan sam, izuzetno jaka i povozna, i ima specifičan sistem ogibljenja.
Koga interesuju detalji i slike u visokoj rezoluciji, može ih preuzeti sa ovih linkova- http://www.box.net/shared/3fnj0y99kv

J

johniematfithers

Guest
Kod nas su najvise zastupljene Zmajevke i kamionke cak vise ima kamionki.Vece,jace a i dosta jeftinije prikolice

Čugi

Zaslužan član
Učlanjen(a)
15 Avg 2007
Poruka
2.118
Na HR forumu sa vodila jedno vreme žestoka diskusija oko upotrebe kamionskih prikolica u poljoprivredi. Tačno je da su veće i jeftinije od zapreminski istih poljoprivrednih, ali to konstrukcijski nisu prikolice namenjene za vožnju van asfaltnih površina, mogu naravno poslužiti u letnjem periodu za transport žita po ravnim uvratinama, isto tako i za kukuruz kada je godina kao ova, ali tu im se upotreba zavšava.
Možemo o oveme celu noć diskutovati, pored bavljenja poljoprivredom moja primarna struka je vezana za transport u drumskom saobraćaju, tako da dileme oko upotrebe kamionki nema, no nemaština čini svoje i stare kamionke masovno idu u polje.

cicimoric

Član
Učlanjen(a)
6 Sep 2008
Poruka
4.203
Jermenovci ( opstina Plandiste / juzni banat )
Kamionska prikolica je super stvar. Za male pare se dobija prikolica velike nosivosti. Sve je to lepo i dobro, ali kad padnu kise i pokvare se putevi onda nastaju problemi. Moja je nosivosti 13-14 t i ima duple tockove. Ove godine nisam imao problema sa blatom ali zato sam prosle godine nadrljao. Problem je u tome sto se napuni sa blatom izmedju duplih tockova i prestaju da se okrecu posle odredjenog vremena i pocnu da guraju blato ispred sebe. Kad se vuce sa malim traktorom po blatu i nije tako veliki problem jer se brzo zaglavi kada se ne okrecu tockovi. Ali ja sam se napravio pametan i vuko sam je sa Fiatom i onda kada su prestali da se okrecu tockovi i na kraju kad nisam mogao vise stao sam i video sam da je ispred svakog tocka brdo blata od 50-60 cm. Iscupali smo je sa tako sto smo na rudu zakacili Claasov traktor od 260 ks ispred moj fiat od 180 ks i ispred belarus, ali smo se dobro pomucili jer smo pocepali jednu sajlu i polomili jednu bolcnu. Po suvom nije nikakav problem rus leti sa njom ali ako dodje veliko blato................parkirati je pod supu.

Vrh