Prikolice

Izgleda da je Majevica, jednom sam vukao jednu punu zita, to samo skripi i uvija se, nije ni cudo sto se ovo desava.

Послато са SM-A202F помоћу Тапатока
 
Ja preko kompa vidim slike.Inace ako je legla zbog tereta,to i nije bas krivica onog koji je radio sa njom,ne bi smelo ovo da se desi.Pre ce biti da su klinovi za kipovanje mozda bili razlog toga.
 
Koje felge i gume planiraš koristiti? Ako ideš na 22.5" felge, kod njih je prepravka najjednostavnija jer se izradi novo "malo" srce koje se samo uklopi u originalni otvor za glavčinu (čini mi se da je fi280mm pa ono može da se uklopi na gotovo svaku glavčinu a i samo takvo srce nije skupo jer je dosta malo), bez potrebe da se obradjuje sama velika felga što značajno olakšava prepravku (nema svako strug koji može da prihvati 22.5" felgu). Ja sam kod sebe na Tehnostroj jednoosovinki prešao na 385/55R22,5" i riješio se problema sa gumama za sva vremena.
Planirao sam 17,5, ne bih vece. Za 3,5 - 4 tone tereta one su sasvim dovoljne.
 
Da, mogu da nose taj teret bez ikakvih problema. Gledaj samo da uzmeš što šire možeš. Pričao sam o komšiji koji je ljetos stavio 17.5" felge i gume 235 širine i nije nikako zadovoljan. Nose one teret savršeno ali su preuske i pod 4 tone zrna kukuruza toliko tonu u polju da sam ga jesenas morao izvlačiti iz ravne i suve njive jer nije mogao da izvuče prikolicu sa Zetor 3320.
 
Tko nema problema s utovarnom visinom bolje da ima 22,5" gume. Manje tonu u mekanom i lakše se vuče isti teret. Uz to, već je napisano da se lakše i jeftinije nabave rabljene nego manje.
 
Sve ovisi kakva je prikolica tj. kolko je velika. 22,5 gume na prikolici 3-4 t bi stajale ko kravi sedlo. Tu je dovoljno 17,5 i što je rekao kolega tražit šire 245 ili 255 i to vozi.
 
Nabavka je posebna stavka. 17,5" i 19.5" se stvarno teško nabavljaju u mom kraju, ja sam prvo htio ići na 17.5" pa sam odustao zbog širine, nemoguće je naći šire od 255, potom sam krenuo tražiti 19.5" ali je su one nevjerovatno skupe i izbor je mali, ili su preuske ili preširoke (425 od labudica) a felge su još veći problem, cijene ih kao da su od zlata. Na kraju sam izabrao 22.5" i najširu varijantu koja može da stane pod prikolicu (kad je bal nek je maskenbal) a istovremeno su baš česte, mogu svugdje da se nadju (mada realno male su šanse da se kod mene pohabaju) i nisu skupe. Gume su plaćene 35 Eur komad i mogao sam da biram od nekoliko stotina komada, felge su plaćene 50 eur komad i tu sam tražio isključivo one sa offset nula a širina felge 11.75", tj. kod kojih je srce tačno na sredini felge, nova srca su me izašla džabe jer ih nisam platio novcem već uslugom (imam prijatelja koji ima radionicu i radi zupčanike pa sam mu izračunao par komada u zamjenu), radjena su od 15mm debelog lima, ja ih povario na felgu bazičnom EZ50 elektrodom, ispalo kao fabrički da je uradjeno. Prepravka na neke kamionske gume je daleko najisplativije rješenje, posebno za velike prikolice jer su originalne gume baš skupe a izbor je, bar kod mene, skroz loš. Htio sam da uzmem 7.5-16" nove ali kada sam vidio kakve su odustao sam, ima samo da se nadje Trayal i neke turske koje izgledaju kao da su izlivene u pješčanom kalupu od mljevene otpadne gume.
 
Sve ovisi kakva je prikolica tj. kolko je velika. 22,5 gume na prikolici 3-4 t bi stajale ko kravi sedlo. Tu je dovoljno 17,5 i što je rekao kolega tražit šire 245 ili 255 i to vozi.
Što kao kravi sedlo, baš dobro izgledaju 385/55/22.5"

fbecb8afb596fe4a92b0af083009dc0c.jpg

d9578aa35d3feb8e2539a316dc034be3.jpg

c470212a2dc73e474e633fad8dcb3901.jpg

4f0eae3062b1637af84dc7557e84dc67.jpg
 
17.5 265 bi bila idealna guma za male jednoosovinke pa ajde i 245 al' to nemas gde naci...
215-225 ima u svakoj basti

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Jel zna neko pod kojom bojm se u saobracajnoj vodi prikolica Dubrava S.Mitrovica 3,5 t nije kiperka(1983 god.) da li vise "vuce" na zelenu boju ili plavu, ubih se pokusavajuci da utrefim boju ali mi se nikako neda, da li su npr. iste boje i felge i stranice?
 
Nazad
Vrh