Prikolice

Ako lokalni moćnici vuku kojekakve prikolice bez tablica, stranica, signalizacije, budženo i karabudženo a ne diraju ih, nadam se da mi ostali možemo da se provučemo uz njih.
 
Ovo je član zakona koji regulira vuču traktorom, ako se zbroje sve kazne koje se mogu izreći za nepoštivanje one ukupno mogu iznositi 20 000 kn ( ~ 2700 eura ) u maksimalnom iznosu, a minimalna je 1800 kn tj. oko 250 E

Screenshot-20210108-100359-Chrome.jpg
 
Mene nikad nije zaustavljala policija s traktorom a ni jednog kolegu, verovatno kada vide da traktor ima tablicu i rotaciju sa instalacijom nezaustavljaju, ni ove sa pravljenim sumskim prikolicama sto voze drva pa cak i ovi sa dvije prikolice. A ove sa dve prikolice kad zaustave na zaobilaznicama kazne samo za to sto su vozili po zaobilaznici sa traktorom a za prikolice su ih samo opomenu da ne voze vise od jedne, ali i da se uvede da se smiju voziti dvije rijetko ko bi jer su kod nas putevi uski i nakaradni, kombajn ko u mene 4m visine uvijek zakaca neku granu jer put niko skoro ne odrzava a i heder 3.60m uvijek zapinje za granje jer ko sijece granje na putu sijece 2 m sirine i 2m visine da samo njegov fergo moze proc.
Evo kako izgledaju njive kod nas a puteve da ne pokazujem, ovo su cak lijepe njive kakvih ima.
 
Već godinama vučem "malu" Dubravu od 1.5t na rizik...
Nemoguće ju je registrovati kao traktorsku prikolicu...
Osim kao zaprežno vozilo, ali čemu takav trošak...
Viđam po Rumi, komunalno preduzeće vuče jednu malu neregistrovanu Dubravu, za radnike i alat, kao i za šut ili granje, a sa površina gde se ne može prići drugačije...
Bez registracione tablice i svetlosne signalizacije je...
 
Ovo je član zakona koji regulira vuču traktorom, ako se zbroje sve kazne koje se mogu izreći za nepoštivanje one ukupno mogu iznositi 20 000 kn ( ~ 2700 eura ) u maksimalnom iznosu, a minimalna je 1800 kn tj. oko 250 E

Screenshot-20210108-100359-Chrome.jpg
Ovde pise za zaprezna vozila prikolice se ne spominju

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
 
Sa rusom 82 vuku ljudi cca 30t bruto. To bi znacilo da treba 120kw traktor ili 160ks. U praksi sa 160ks vuku 50t bruto.
 
Sada sam nasao u Pravilniku u delu lll dimenzije i mase vozila, član 24 da se odredba od 5kW/t NE ODNOSI na traktore za poljoprivredu i šumarstvo. Mislim da član Pidikanac radi na tehničkom pregledu pa bih ga zamolio da nam malo pojasni ovaj deo.
 
Pa zato da ne bi mogao sa fergulom 539 (ja sam to radio sa rajkom 65) da vuces po putu kamionku sa 14 t robe koja je teska ukupno 19,5t.ta ako naidje na rupu i ritne se, baciće fergulu u jendek pored puta.
 
Pa zato da ne bi mogao sa fergulom 539 (ja sam to radio sa rajkom 65) da vuces po putu kamionku sa 14 t robe koja je teska ukupno 19,5t.ta ako naidje na rupu i ritne se, baciće fergulu u jendek pored puta.
Ajd sto bi se ritnula nego je pitanje kako bi krenuo sa takvom prikolicom i takvim traktorom ako bi stao u sred najmanjeg brda, nije vredno rizika
 
Jedan je kod nas tako sa 533 u žetvi parkirao kamionku od 12 tona u njivu i kada su je napunili normalno da nije mogao da krene.Onda je divljao i divljao dok traktor nije bacio varnicu iz auspuha pa je zapalio i strnjiku a zamalo i on da izgori sa sve kombajnom u njivi.Sreća pa je parcela u samom selu i što su vatrogasci bili u blizini,ne bi ih spasao niko.
 
Ajd sto bi se ritnula nego je pitanje kako bi krenuo sa takvom prikolicom i takvim traktorom ako bi stao u sred najmanjeg brda, nije vredno rizika
Sa malim,ako krenes-krenes...ako ne,ostao si de si...a ako te pri i 20 km ritne ruda,a mali lagan traktor(cesto i bez v.kocnica)-pored sebe mozes i druge nositi na dusi ceo zivot.licno sam maltene iz kanala vukao fergusona i zmajevku pune robe...dve iste situacije-jednom strica,a jednom velikog poljoprivrednika iz obliznjeg sela-koji inace ima traktora koliko i kakve pozelis.stedi naftu.
 
Opasno je ako ne mozes da krenes uz brdo pa pocne da te vuce nazat. Kod nas ima par uspona prilikom izlaska na asfalt, na 20 m je 3m uspona, a moras da se zaustavis i pogledas saobracaj
 
Nazad
Vrh