Prikolice

Palazoglu je jaca od Zmajvke za bar 30 %.
Po mom misljenju najbolji odnos imaju te od 10 t sa lisnatim gibnjevima i 385 gumama i sa srednjim stubom.
Ove bez srednjeg suba imaju par sitnih mana, al nije strasno.
I po meni je jaca trostani kiper.
 
Najrentabilnija je ona koju ces moci da koristis i za rinfuzu i da utovaris vestacko djubrivo u nju, da preselis komšinicu na drugu adresu, itd... Sta ti vredi neka velika prikolica ako ne mozes da joj sam otvoris gornji deo stranica (zbog visine, zbog tezine...) Ajd i ako otvoris ali kako ces da zatvoris? Po meni 8t nosivosti je nesto najuniverzalnije u nasem poslu. Ako izadje pravilnik o 50% povracaja kod mene ce biti zmajevki na prodaju.
Nemojte zaboraviti i to da u zakonu postoji stavka:potrebna snaga vučnog vozila/masi tereta. Mislim da je u pitanju 4kW/t.
 
Npr ja za moje potrebe više volim 2 prikolice od 5t nego jednu od 10t
Celo leto i jesen se voze Bale!
U transportu bala što manji traktori zbog potrošnje
Visina objekata za Bale 3,1m ako je velika prikolica tovari se samo 4reda
Opet treba ima prostora u dvorištu za veliku prikolicu
Bitno mi je da kipuje nazad zbog istovara u spiralu
I zato te stare Dubrave koje prepravim meni budu idealne
I navukao sam materijal za lafet za Bale trebam sastavljati 2,45x 6m mislim da će biti tandem


Sent from my moto e5 using Tapatalk
 
Ne kapiram kakve veze kamion ima sa svemu ovim....
Почело је Аркадијевим питањем да ли је легално да трактор вуче полуприколицу са "доли", а ја сам написао да код нас нисам видео ни камион (за кога је ова направа и смишљена, негде тамо у иностранству), у смислу - можда код нас није легално да чак и камион вуче то.
 
Kod nas nije legalno vuci dvije prikolice s traktorom i zato se kupuju prikolice s vecom nosivosti ili ko ima para i radi vise zemlje kupuje trosovinca.
 
Dozvoljeno je najvise dva prikljucna vozila.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
F kategorija to regulise. Jedino sto retko ko postuje ta 4 kw/t. To bi znacilo da za 10ak tona mase treba 40 kw, a kod nas je najcesca kombinacija rus 82ka i 2. zmajevke.
 
To krs to je u prenesenom smislu reci. Ne mislim da je bukvalno krs, al kakva god da je radi posao. Po meni najveca mana Zmajvke je ta tanka sasija. Dobre su one jer to je prikolica, a ne traktor. Ja sam jednu celu remontovao pa sam joj usao u bit.
Hocu da kazem da te turske Palazoglu spram Zmajevke izgledaju "5uglavu". Ima dve covek koji se ozbiljno bavi poljoprivredom vec dve sezone i nema i jedne zamerke.
Osnov cele moje price je da ako su nam Zmajevke bile odlicno, ove ce u najmanju ruku biti takve.
Sad se svi nesto pomodarili, pa ako nije Brantner nije nista.
Tanka sasija😂
Tanka je sasija samo kada se tovari repa kaljava preko 9t inace se nemoze iskriviti ni sa jednom drugom robom.
Prevezao sam na hiljade vagona repe na 485 sam u danu iskrivio obe strane ali samo zbog pretovara i cimanja.Na staroj sa uzanim stranicama nikada nisam iskrivio a max teret na njoj preko 11t repe.
 
Kod nas nije legalno vuci dvije prikolice s traktorom i zato se kupuju prikolice s vecom nosivosti ili ko ima para i radi vise zemlje kupuje trosovinca.
Kako nije?

13. Vuča vozila

Član 81

(1) U saobraćaju na javnom putu motornom vozilu mogu da se pridodaju najviše dva priključna vozila za prevoz tereta, odnosno jedno priključno vozilo za prevoz lica, a na autoputu i putu rezervisanom za saobraćaj motornih vozila samo jedno priključno vozilo.
 
U Brcko Distriktu nije dozvoljeno voziti dve prikolice mozda je kod vas u Republici Srpskoj dozovljeno jer imamo razlicite zakone.
 
U Hrvatskoj isto nije dozvoljena vuča više od jedne prikolice.
 
Ali se uglavnom vuku i sretni smo što nas ne diraju zbog toga, iako ima svega stvarno što bi se i trebalo kazniti.
 
Ja sam onda dugo vremena kršio zakon.Vukao 16 t sa 51kw godinama.Sreća što kod nas policija ne pravi probleme inače bi bilo svašta.
 
U Brcko Distriktu nije dozvoljeno voziti dve prikolice mozda je kod vas u Republici Srpskoj dozovljeno jer imamo razlicite zakone.
Nemamo, zakon je jedinstven za cijelu BiH. To samo može biti do nekog priučenog policajca koji tumači po svom i pokušava zastrašiti vozača nebi li izvukao koju paru za sebe.

Član 1

Ovim zakonom utvrđuju se: osnovni principi međusobnih odnosa i ponašanja učesnika u saobraćaju i drugih subjekata u saobraćaju, osnovni uslovi koje moraju da zadovolje putevi u pogledu bezbjednosti saobraćaja na putevima, vođenje Centralnog registra vozača i vozila, pravila saobraćaja na putevima, sistem saobraćajnih znakova i znakova koje daju ovlašćena lica, dužnosti u slučaju saobraćajne nezgode, osposobljavanje kandidata za vozača, uslovi za sticanje prava na upravljanje motornim vozilima, polaganje vozačkih ispita, uslovi za uređaje i opremu vozila, dimenzije, ukupna masa i osovinsko opterećenje vozila, osnovni uslovi koje moraju da zadovoljavaju vozila u saobraćaju, rad strukovnih organizacija u Bosni i Hercegovini, te druga pitanja iz oblasti bezbjednosti saobraćaja na putevima koja su jedinstvena za cijelu teritoriju Bosne i Hercegovine.

Član 2

(1) Organi Bosne i Hercegovine, entitetski i kantonalni organi i organi Brčko Distrikta Bosne i Hercegovine i organi lokalne samouprave i lokalne uprave u gradovima i opštinama (u daljnjem tekstu: nadležni organi) obezbijediće sprovođenje ovog zakona i u okviru svoje nadležnosti donosiće propise i preduzimaće druge potrebne mjere za njegovo dosljedno sprovođenje.
 
Nazad
Vrh