Prikolice

Kad je krenuo uvoz bilo je svašta,reklamacija sa svim i svačim ali kako je odmicalo vreme radili su na popravljanju nedostataka tako da sad ove na terenu bar kod nas u selu su ok.Problem su imali i sa onim prvim Caprol ,mislim da ih imaju još u krugu firme ,te više ne uvoze.
Mi imamo 3 u selu i vlasnici nemaju primedbi,imamo i jednu iz VGP i vlasnik se ne žali mada sam čuo priče da hože malo da zinekad je puna pšenice.
E sad pošto znam da čita a ne piše evo mu prilika da počne i da prenese utiske iz prve ruke.
 
Kod vas ne stvara policija probleme jer je maksimalna dozvoljena brzina prikolice manja od maksimalne brzine traktora. Ovdje su to dosta kontrolirali i kažnjavali. Pa čak neke stanice za tehnički pregled nisu puštale na tehničkom ako takvu prikolicu dovučeš s traktorom koji ide 40, 50 ili 60

dubrava.jpg
 
Kod nas lokalni veleposednik vuče traktorom kadu sa doli već godinama.Traktor je 260 ks i lepo ga prže u prevozu.
 
Шта троосовинац? Кажем да код нас нисам видео оригинално полуприколицу са тим... "колечкама" са седлом које можеш одвојити. ....или ја просто нисам регистровао да је то - то.
 
Kod nas lokalni veleposednik vuče traktorom kadu sa doli već godinama.Traktor je 260 ks i lepo ga prže u prevozu.
Vukla je i nasa zadruga luk i krompir sa kadama + sedlo. Vuce to traktor i 110ks jer je podvozno, naravno po suvom. Nisu izlazili na asfalt pa je to islo. Dolly su imali sa jednom osovinom, pa se dobar deo tereta nasloni na traktor. Najveci problem je bilo po meni sto je na toj jednoj osovini prevelik teret i zapada kao dva i dva po mokrom. Ne pomaze ni Claas 200-220ks (arion neki 8xx), jednostavno propadne. Po suvom mislim da bi i moja Arma dovukla do sela polako.
 
Шта троосовинац? Кажем да код нас нисам видео оригинално полуприколицу са тим... "колечкама" са седлом које можеш одвојити. ....или ја просто нисам регистровао да је то - то.
Ne kapiram kakve veze kamion ima sa svemu ovim....

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
14 evra za 10 t. Palazoglu je skoro duplo jeftinija.
Da nema subvencije drzave ja vec znam sta bi
Samo malo da odem u off. Da li ce ove godine biti 50% povracaj za masine? Po uredbi o raspodeli podsticaja u polj i ruralnom razvoju za 2021.godinu, od 29. decembra 2020, clan 8 tacka 1, ima simbolicnih 1000din za tu namenu. Nadam se da nisam u pravu ili da ce to promeniti posto i ja bih voleo jos neke masine da kupim.
 
Ima druga fora po meni kod tih turkinja.
Fora je sto istu platofmu dele prikolice i samo se doplacuju malo dublje stranice, pa kad pogledas za nekih 300e se dobije oko 2t veca nosivost, a sasija,ruda,gume sve isto.
Prikolica nosivosti 10t ima 2.9t, prikolica 8t nosivosti ima 2.8t. Zmajevka u proseku 2.2-2.5t od 8t nosivosti. Pronarka 10t nosivosti ima 3.5t.
 
Nazad
Vrh