Prikolice

Kojicice da li kipujes nazad na spiralu? Kako podnosi teret kada se nakipava? Da li curka na coskovima roba? Kako se ponasa kada peti tocak se jako podmota pod prikolicu?
 
Jednom sam imao samo potrebu da kipujem u nazad i sve je ok, uglavnom na stranu kipujem. Stranice malo treba da se našteluju da se dotegne otvarač/zatvarač i to je to. Hoće koje zrnce žita da se provuče u uglovima ali ništa strašno. Inače vozio sam ih normalno, okretao u njivi, na putu, vozio u nazad na prednju poteznicu, sa teretom i bez tereta i to je sve ok. Bilo je nekih sitnica (npr. promenio sam sigurnosne klinove pošto su origanalni bili kraći, otvorio kućište ležaja točkova i napunio fest sa mašću, obavezno proverio i dotegao šrafove točkova i sve druge šrafove što vidim proverio i ako treba dotegao, podmazao gde god ima mazalica. Koštala 5250 eura sa povraćajem
 
Шта мислите о овим Турским приколицама Палазоглу?Па и ове Тиназ из АП не знам чије су....Ове дубраве из СР Митровице ми некако танке,треба ми приколица до 6т макс двосовинка....
Tinaz im jako tanke stranice moze jedan jaci sam da ga zatvori, sasija mu je ok
 
Kakvog ste misljenja o ovom resenju?
postavljen klip na sanducarku prikolicu ,najcesce kamionsku,da malo pomogne pri skidanju,naravno opet mora da radi lopata,ali malo je lakse
 
Poslednja izmena:
Bolje peti tocak da trpi nego kicma.Kad ne moze drugacije dobro je i ovako,koliko puta su meni kamionku kipovali ultom,viljuskarom ili katarpilarom pa eno je jos je ziva i zdrava!
 
Zato što peti točak spaja osovinu sa šasijom prikolice. Kada se prikolica ovako kipa, sa teret pada na lijeve ili desne točkove. Za zadnju osovinu to nije problem jer je ona vezana za šasiju u dvije tačke (gibnjevi npr). Prednja osovina je vezana petim točkom koji je u stvari veliki ležaj tako da se on praktično lomi - jedna strana želi da se izbije prema patosu prikolice (na na koju se kipa) a druga hoće da se izbije na dole.
 
Ili ispod svake osovine klip ili naterati prikolicu na platformu koju dižu cilindri, vazdušni jastuci, viljuškar, kip rampa.....
Drale, slažem se. Ali šta kad ti pod teretom izleti prednja osovina sa sve petim točkom? Još ako se desi u saobraćaju pa neko ne daj bože nastrada?
Arkadije, peti točak i šasija trpe jer cilindrom na sredini prikolice dižeš prikolicu dugu 5-7 metara i par tona tešku. Jedan točak ostaje na zemlji a drugi ide u vazduh a teret pritiska preko onoga što je na zemlji samo tako. Sto puta ćeš tako iskipovati i neće biti problJema ali jednom će se desiti. Zašto se kip rampe prave tako kako se prave?
 
Da li neko zna broj boje za prikolicu dubrava 3,5 t , nije kiperka nego drvene stranice?
Ja sam radio po uzorku
Moje se vode kao svetlo plava, i drvena i metalne
38558a0abb3f250e9865710190ebfbec.jpg


Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Nazad
Vrh