Prikolice

Kakve su ove alper turske 5t sto nose jel zna neko ?

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 
Зна ли неко за колико пара реално "иду" старе лозничке приколице са ребрастим страницама у стању "мож'-још-дуго-да-послужи-ал'-јој-не-би-смет'о-средњи-ремонт"?
 
Neko me priupitao kako napreduje remont "velike Dubrave"...
Posle skoro 2 meseca od rasturanja i razvaljivanja, svakako, nisam radio svakodnevno, već kad ugrabim vremena, danas je konačno "funkcionalno" završih, ostalo je za sutra da napravim lanac za obezbeđenje stranica i može da čeka branje kukuruza....
Dimenzije sanduka su 3.7x1.7x0.4 metra...
Cevi za osnov i stranice su 30x40 debljina zida 2 milimetra....
Lim za stranice i patos je 1 milimetar...
Komplet novi ležajevi u kvalitetu...
Patos sa donje strane, u osnovi, je popunjen popreko vinklom od 3 mm, 30x30 milimetra na svakih 25-30 cm razmaka...
Cilj je bio što veća korisna nosivost uz što manju težinu prazne prikolice...
Teška je samo 600 kilograma...
Mogu samostalno, ručno da je okrećem po dvorištu, i šetam amo-tamo, što ranije nisam mogao, a bila je drvenarija ali je sva bila ojačavana i krpljena raznom gvožđurijom....
Ležajevi su bili raspadnuti i jedva se vukla...
I da, zatvarače stranica napravih, te tako i tu "uštinuh" koji dinar...
Rudu sam samo, a privremeno, do daljneg, produžio i detaljno izvario i ojačao, dok ne kupim čestit materijal, izprojektujem, pa napravim novu...
Za sada, poslužiće....
Napravio sam i dodatnu vuču...
Jedino se premišljam za dodatne stranice, da li uopšte da ih pravim, i ako pravim, da li na "tradicionalan" način, montaža-demontaža, kako je originalno rešenje na Dubravama, ili da to bude neko savremenije, recimo, na preklop, tako da uvek budu montirane...
I ako bih pravio, kolikih dimenzija, jer sam ove stranice produžio za 5 cm u visinu, i tačno 20 cm u dužinu....
Otom-potom, neću da lupam sremačku polovinu glave.... 🍻
A u neko dogledno vreme, ali nije prioritet, jer nemam vremena, naravno, i budžet mi se otanjio, i ovo je bilo "na mišiće", da razvučem instalaciju, ugradim vazdušne kočnice, nabavim rezervni točak i polovne, ali dobre gume, od ove četiri, jedna je odlična, druga je osrednja, ali druge dve su katastrofa...
Pisao sam u Temi "šta ste radili..." da sam razvalio i da remontujem, tamo negde u Julu, a mogao sam ovde, pa bi ostala neka retrospektiva radova, ali, da ne dužim, evo slika kakva je bila kad sam je kupio, i kakva je sada:







 
Poslednja izmena:
Kod nas su C od kombija naduvane na 5 bara kad je prazna odskače po putu jbg nema gibnjeve

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
  • Like
Reagovanja: nem
Ako je ne pretovarujes 3 bara je dovoljno ali ispod toga ne valja

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
 
  • Like
Reagovanja: nem
Na dvoosovinkama su isto 7,50r16
koje su 1600kg teške i tovarim 4,7_5t isto duvam 4,5_5bar

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Sto je neli lik pohvalio Alper tursku prikolicu kaze nosivost 5t a ona nosi 3t.. izbacio je na polovnimautomobilima da je proda..nista lepo nije rekao za nju i slike sto izbacio ona napukla iskrivljena los materijal

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh