Prikolice

Evo i moje prikolice jednosovinke bez gornjih stranica stane tacno 5tona.

2nroklu.jpg


29mowlv.jpg


nz4ow4.jpg



Edited by mityoo: spojio sam ti postove i smanjio rezoluciju slike, da se lakše učitava!
 
Po glavcinama bi rekao da je ovo FAK od 5 tona jer ona ima ove glavcine sa 8 brezona dok ove manje imaju glave sa po 5 ili 6 brezona :ppozdrav:
 
Koliko mi je poznato da su seovakve prikolice prodavale pod IMT imenom nosivosti 5tona.

Ima jedna takva u mom kraju i same rijeci hvale za nju, Covjek ima na njoj povisenja od 1metra i s njom vozi 7 tona kukuruza na silos. Felge su stavljene jace (deblje) i 6.25 gume sa puno platana (ne znam iz glave koliko). Zetor 120ks je u njoj vukao 64 metra psenice i prosipalo se iz nje. Kretao je s mjesta samo tako, al posto nije imao kompresor, stajao je 15-ak metara s punom prikolicom. Uspjeli su ju slomiti tek u berbi kukuruza, jer su na ta metarska povisenja jos stavili i fosnu 20-ak cm i tako klipove vozili kuci. pred kraj dana prilikom kipanja na zadnju stranu, sasija je kod cilindra pukla ko sibica. To je povareno i pojacano i dan danas ju ganjaju i preopterecuju, al jadna ne posustaje.
 
Sta mislite o prikolici upejki-tandemki ako neko ima sliku nek je ubaci da bi mogli lakse da je komentarisemo, :ppozdrav:
 
Bobo je napisao(la):
Koliko mi je poznato da su seovakve prikolice prodavale pod IMT imenom nosivosti 5tona.

Ima jedna takva u mom kraju i same rijeci hvale za nju, Covjek ima na njoj povisenja od 1metra i s njom vozi 7 tona kukuruza na silos. Felge su stavljene jace (deblje) i 6.25 gume sa puno platana (ne znam iz glave koliko). Zetor 120ks je u njoj vukao 64 metra psenice i prosipalo se iz nje. Kretao je s mjesta samo tako, al posto nije imao kompresor, stajao je 15-ak metara s punom prikolicom. Uspjeli su ju slomiti tek u berbi kukuruza, jer su na ta metarska povisenja jos stavili i fosnu 20-ak cm i tako klipove vozili kuci. pred kraj dana prilikom kipanja na zadnju stranu, sasija je kod cilindra pukla ko sibica. To je povareno i pojacano i dan danas ju ganjaju i preopterecuju, al jadna ne posustaje.
Opasno dobra prikolica,ranije je vukao 560 nije mu bilo lako uz breg a sada je tu ruja i nema problrma samo gas,gume imaju 18 platana i jos su fabricke nisu nikad menjane.
 
mica967 je napisao(la):
Koje proizvodjac te prikolice i kolikaje nosivost mislim na upejku. :cao:
Zelena je Tehnostroj 12t nosivosti.
Ova druga na drugoj slici je Zmaj isto 12t, te zmajeve prikolice je pravila Metalogradnja u Vrbasu.
 
case ih
sta kazu za ursusa? dobro radi? mislim da je bas taj sa slike nekad bio nas, pa smo ga mi prodali u kucuru. :D
 
Peter je napisao(la):
case ih
sta kazu za ursusa? dobro radi? mislim da je bas taj sa slike nekad bio nas, pa smo ga mi prodali u kucuru. :D
Da, taj ursus je iz pivnica, posle je pet godina bio kod mene pa sad opet u kucuri. Dobar traktor, a kombinacija sa tom prikolicom je idealna.
 
koliko moze da kosta prikolica 3 tone jednoosovinka,trostrani kiper,u dobrom stanju?
 
bacan je napisao(la):
koliko moze da kosta prikolica 3 tone jednoosovinka,trostrani kiper,u dobrom stanju?
sve zavisi u kakvom stanju hoces prikolica da bude.sredjena ili da je ti sredjujes.
 
Nazad
Vrh