Prikolice

evo jedan primer moj prijatelj je imao gosinu kamionku sa balonkama teska prazna 5,5t pa kad natovari 12-13t repe sve skupa 18-19t na cetiri balonke u blatu, a vuce je rx170 propadne tako da nemoze posle ni volvo814 i rx da je izvuku pa kacimo i treci traktor maltene svaka tura tako,a rx170 sa dve zmajevke skoro svuda izlazi sa istom tonazom
 
Kod nas se ne radi repa vukao sam sa 577 kamionsku utvinu od 6,2m i punu pšenice sa njive uvek je izvlačio bez problema,što se tiče vuče pšenice i sl. po meni bolja je opcija i naravno jeftinija od zmajevke manje ljulja, ide lako ,možeš je voziti pun gas da ne misliš o gumi ...
 
jedini spas kod kamionske prikolice sa duplim tockovima,je sto ne tone kad je blato.pa ako i ostanes u njivi sa jos jednim traktorom izlazi bez problema.
 
al taj jos jedan mora biti mnogo jak


















al taj jos jedan mora biti mnogo jaci, ili ce biti kao u filmu e dalje neces moci deco... :haha: :ppozdrav: ::traktor1:: ::traktor::
 
pa i nemora biti mnogo jaci kad ona ne tone.ali zato je najbolje tovari koliko mozes da vuces. :haha:
 
Kod kamionke je problem u blatu to da dupli točkovi guraju ispred sebe blato, jer su jako široki(pogotovo kad se između dva točka napuni blatom) pa to stvara neverovatno velik otpor! Ali čim se nelepi za točkove ekonomičnija je i bolja od zmajevke!
 
ja sam sa mojom imao problema jesenas u repi.dok je bilo manje blata i islo je nekako,ali kad se je okisalo i kad je pao onaj sneg,nisam vi pokusavao da idem jer sam znao da od toga nema leba. :nono:
 
mityoo je napisao(la):
Kod kamionke je problem u blatu to da dupli točkovi guraju ispred sebe blato, jer su jako široki(pogotovo kad se između dva točka napuni blatom) pa to stvara neverovatno velik otpor! Ali čim se nelepi za točkove ekonomičnija je i bolja od zmajevke!
Upravo tako. Još bih napomenuo da veliku ulogu ima širina trapa kamionke, kiperke uglavnom imaju nešto uži trap od sandučarki, tj idu po zemljanom putu za traktorom, dok sandučarke zbog širine trapa više idu po "bankini" koja je meka i odatle lakše hvataju blato... :cao:
 
Dragisa Grujic
I to sto kazes a kome smeta repa koju si iskipovao jek je tovari. :haha: :haha: :haha:
 
Kamionka sa duplim točkovima puna ili poluprazna, u blatu ti je svejedno!
 
Jesu malo skuplje ali vredne svake pare.... :D
Nisam video dali je ranije pisano nesto o prikolici "Tupanjac". Gledao sam je na sajmu i izgledala mi je extra. Neznam nikoga ko je ima a voleo bih neki komentar o tim prikolicama.
 
SKEMBA je napisao(la):
Jesu malo skuplje ali vredne svake pare.... :D
Nisam video dali je ranije pisano nesto o prikolici "Tupanjac". Gledao sam je na sajmu i izgledala mi je extra. Neznam nikoga ko je ima a voleo bih neki komentar o tim prikolicama.

Vjeruj mi da je tako. Platio sam je dosta, no to mi se višestruko vratilo.
 
Video sam i ja na sajmu tu prikolicu što je Tupanjac izlagao.
Na oko lepa, ali mi se cena baš nije svidela. jer ako se dobro sećam to je bila prikolica od 5 tona a zacenjena kao zmajevka.
 
Bila je jedna od 8 tona, meni se jako svidela. Ne secam se tacno koja joj je bila cena ali su bile mnogo skupe.
 
Nazad
Vrh