Prikolice

mzupunski je napisao(la):
e ljudi, imam jedno pitanje...naime, imam utvinu prikolicu (4t) koja nije kipovala sigurno 15 godina, tj nije korišćena. e, sada, ja bih hteo da je namestim da kipuje da ne moram istovarati stajnjak na gomilu kad čistim kod junadi. da li da probam da kipujem, ili bi prvo trebao da proverim neke stvari...
proveris klinove, samim tim proveris u kom su stanju ''uši'' i proveris creva, a onda ju dignes, praznu, pa nastavis uvidjaj... posto ces voziti stajnjak,dobro ju pregledaj, jer on je tezak i tesko se kipa, tj kad krene masa, krene sve odjednom.... :cao: :cao: :cao:
 
Najbolje da neko gleda dok ti polako dižeš, da se nije negde iskrivila pa zapinje ili ti je negde puklo crevo.
 
Gospodo pa ja vamama ranije rece kad veci traktor vuce ruske prikolice da tu nema nikakvih problema sto se tice gaza. :D
 
Pa stoda ne naprimer onaj od 105 ks bio bi idealan mada kad je veliko blato u repi i on bi vukao samo jednu. :cao:
 
hvala puno na odgovorima, jedno jos samo, sta sa uljem u crevima, da li bi trebao proveriti i dosuti ulja u diferencijal...nisam nikad oko toga nista petljao pa da budem siguran.
 
Ja ti savetujem da prvo poskidas cilindre za kipovanje i izmenjas gumuce u njima!Ako nije kipala 15 godina,onda su zaptivke sigurno propale!
 
Da sam na tvom mestu jabi pod malim gasom probao da kipujem ipak je sva ta hid. instalacija u ulju :ppozdrav:
 
Slazem se sa tobom mico probati kipovati nebi trebalo da ima problema posto ta prikolica nije kipovana i sve na njoj stoji fabricki.
 
za te lifamove prikolice kod nas kaze jedan covek u selu da su najbolje za prevoz perija :haha: :haha: :haha:
Post je spojen: [time]1265486427[/time]
_________________________________________________
a sasija banana
 
2hqtdfc.jpg

okrim. Ovo se tesko vice.
 
@ zike

Super je prikolica! Zar nebi moglo na nju staviti jednostruke točkove da se lakše vuče van puteva?
 
Okrim
pa moze da se stavi,ali morao bi menjati glavcine a to mi je skupo nema se trenutno ::novac::
 
Paaaa teško se vuče po blatu! Kad se ne lepi za točak lakše se vuče nego dve zmajevke... a prenese maltene isto!
 
Nazad
Vrh