Prikolice

komsija je vukao rusom t40 dv i rajkom 65 lifamovu sa zicanim stranicama i NIKAD je nije napunio kao sto ostali pune zmajevke
 
sve zavisi kojim traktorom se vuce ta prikolica
Post je spojen: [time]1265144242[/time]
_________________________________________________
Nabavicu fotoaparat pa cu ti pokazati sta se tesko vuce po blatu.
 
zike je napisao(la):
sve zavisi kojim traktorom se vuce ta prikolica
Post je spojen: [time]1265115442[/time]
_________________________________________________
Nabavicu fotoaparat pa cu ti pokazati sta se tesko vuce po blatu.
Kamionka!
 
branko je napisao(la):
Te prikolice su pre svega bile namenjene za transport silaže.

@mićo

Svetlo plave boje, jako široke, uske gume, pod od rolovanog pleha i nadogradnja na stranice od neke žice.
Mislim da znam, ima jedna u selu.... to ja zovem dečija kolica, a ne prikolica! To je dečija igra odvući, odvuci ti bajo kamionku sa 14 tona repe a ne ovu igračku!
 
Jesenas tovario nji dve 15 tona ciste repe toliko su tovarili i u zmajevke a kamionsku je vukao Zlatkov tata sa MTZ 1221 i nije sigurno tovario ni blizu 14 tona.Montoja bas me interesuje sa cime vuces kamionsku i sta tovaris u nju. :cao:
 
Mico
zlatkov tata je imao sigurnih 14t ako ne i malo vise.video sam par puta da je prosao sa punom prikolicom u koju nisi mogao jos 1 repu staviti.nisi u pravu :nono:
 
Ja sam kamionsku i zmajevku+ursus904 vagao bruto 32-33tone! Preko 20 tona neto!
 
mico 967
mi smo u kamionskoj prikolici vukli repu u to budi sigura
za razliku od tebe koji si vukao pola repe pola zemlje i kad dodje kipovanje sa tvojih 7.5t u kotarici molis boga da iskipujes a mi se i ne osvrnemo kad kipujemo kamionku valda znas :haha:
 
mica967
Pa koliko si ti imao onda tereta sa prljavom repom kad kazes da si tovario 15t ciste repe :haha:
 
mica
ok je to ali si se bunio kada je Zlatko rekao da si imao pola zemle a pola repe a gore si naveo 15t ciste repe.a kad se prica koliko staje u prikolicu.naravno da necemo racunati njenu sopstvenu tezinu.
Post je spojen: [time]1265152029[/time]
_________________________________________________
znaci da nije bitno koliko si zemlje nosio u prikolici vazno je da je bilo 15t
 
Nerazumem kako nije bilo problema sa 9 tona tereta na njoj:haha: :sta:
Kad natovarimo 7,5 tona gibnjevi su vec potpuno ravni a mora se ici sporije da se nesto ne polomi.
Kod nas su stranice visoke 1,10 m, bilo bi bolje da budu malo nize da se nepretovara, samo jednom se nesto desi sa punom prikolicom pa moze biti problema...
 
U pravusi legnu gibnjevi na onaj gumeni oslonac ali nemoj tome da predajes veliki znacaj nikom jos kod nas nije pukao gibanj na njoj, samo gas i ne okrecise. :cao:
 
Evo nasih prikolica :D
28w0xf9.jpg
 
A kakav je to traktor?

Izgleda da je ta kabina od Rajke pogodna za nameštanje na druge traktore.
Video sam u susednom selu takvu kabinu nameštenu na starog Rusa 82-ku.
 
e ljudi, imam jedno pitanje...naime, imam utvinu prikolicu (4t) koja nije kipovala sigurno 15 godina, tj nije korišćena. e, sada, ja bih hteo da je namestim da kipuje da ne moram istovarati stajnjak na gomilu kad čistim kod junadi. da li da probam da kipujem, ili bi prvo trebao da proverim neke stvari...
 
Nazad
Vrh