Prikolice

@ mica967

Mene to ne buni jer ja znam kolika je njihova dozvoljena nosivost, ali sa tolikim prerovarom treba imati hrabrosti izaći u javni saobraćaj.
Prikolica koju sam posle kupio ima nosivost 4,5 tona, a teška je 1160 kg. Doduše, reč je o jednoosovinki.
 
Imamo dve lifamove prikolice od 4 tone. Ojacavali smo sasiju na njima jer se prilikom kipovanja malo krivila, tj. dosta, nije se dala stranica zatvoriti ali sada je u redu. U njoj je najvise bilo 8 tona kukuruza :D, ali onda jedna prikolica i zetor 7745 najvise u 3 brzini. Ako nekog interesuje jos nesto, samo pitajte. :ppozdrav:
 
Ona se najcesce iskrivi mislim na sasiju kada se ne izvade klinovi, ima kod nas ko je u nju tovario 9 tona repe pa nije bilo problema.A nosivost od 4 tone je verovatno zbog manje carine tada je uvezeno negde oko hiljadu komada. :ppozdrav:
 
jesu to one prikolice sa plavim stranicama??
ima kod mene u ulici decko pa ga jebava u kampanji repe jer je sira od traktora pa bude povuci-potegni
 
Jeste to je ta al vam kazem da cu i na jesen opet vuci repu sa njih dve iako imam i zmajevku i kamionsku prikolicu. :D
 
Prikolice ruske su namenjene za vece traktore koji mogu vuci dve i ti traktori imaju siri gaz npr. torpedo 75 i 90 ks. mtz 82(i jaci) imt 577 tj. traktori koji imaju sire gume. :ppozdrav:
 
dajte neku sliku, da ljudi znaju o cemu se prica.... ima kod mene u selu jedna al je crvene boje i belom ispisano LIFAM siroka u PM
 
Nije se krivila zato sto su bili klinovi ostavljeni vec zbog 7 do 8 tona na slabijoj sasiji i jednim klipom na sredini.
mica967 sa kojim traktorom vuces prikolice?
 
miroslav k
Po meni je velika greska suziti tockove na toj prikolici.ta prikolica je dosta siroka i kad joj suzis tockove pa uletis u vagase dolazi lako do prevrtanja.A ovako kako ih je fabrika postavila je super,samo gas i nesekiraj se.
 
miroslav k
Jeste da su vagasi sirine standardne prikolice.Jesenas je MIca967 vukao repu sa takvim prikolicama.I primetio sam da njegov belorus ih vuce sasvim solidno nije imao problema.Neznam kako je kod vas,ali kod nas takve prikolice uglavnom vuku sa vecim traktorima.
 
Prijatelju nema potrebe da se sire tockovi na traktoru jel vagasi ionako budu siri.Torpedo RH Volvo zatim zmajevka 511 takozvana vagonka imaju isti gaz kao i ruska prikolica to ce ti potvrditi i nas clan Zile koji aktivno ucestvuje u kampanji repe vec nekoliko godina. :ppozdrav:
 
mica967
Hvala bogu da nas ima pa mozemo da prosirimo te vagase. :haha:
 
Dajte neku sliku, ja nikako nemogu da prokljuvim o kakvoj prikolici je reč!
 
Te prikolice su pre svega bile namenjene za transport silaže.

@mićo

Svetlo plave boje, jako široke, uske gume, pod od rolovanog pleha i nadogradnja na stranice od neke žice.
 
zlatko je napisao(la):
I prevoz slame a tacno je da se lako vuce posto se tovari 4-5t repe :haha:

U te prikolice se mnogo više tovari, ali je njihova propisana nosivist 4 tone i teško se vuku, pogotovu po blatu!
 
Nazad
Vrh