Prikolice

Kolega , moze on da vuce jos par komada pozadi bez problema , ali ja mislim radi sopstvene sigurnosti i sigurnosti ostalih ucesnika u saobracaju.
 
Godinama sa IMT 558 vucemo 2x5t (oko 15t bruto, traktor, prikolice i teret) i kada su vazdusne kocnice u funkciji koci u par metara. Ne vidim zasto ne bi mogao sa 565 slican teret (+-1000kg) da vuce.
 
E bre kolega , pa nemaju svi vazdusne kocnice. Evo sa ovom kombinacijom moj brat hteo da najebe. A lepo sam ga savetovao pre sezone , da optereti traktor sa prednje strane sa jednom masinom od oko 1000kg. Evo sta se desilo: na jednom putu gde ima uspon jedva je izvuko obe prikolice. Tacnije traktor nije bio dovoljno tezak.
11bnqxd.jpg
35i8v8w.jpg
2mbt4o.jpg
 
Ja sam nagrabusio kao klinac isto tako,dve zmajevke sa 577 DV,a u svakoj po 4 kubika sljunka i izvlacio sa sljunkare,bese lepo dok nije 577 u drugooj sporoj poceo da skace kao jarac sa prednjom vucom i blokadom.Mogao sam da platim samo tako,sva sreca neki matori me je video i otkacio svoju prikolicu i zakacio mene sa 560,pa smo jedva izvukli.Ne bi mi se nista desilo da nisam slusao pametnog ultistu,debil.I jos povrh svega mi se iscupa rudica na prvoj zmajevki kada sam stigao kuci.A sutra dan je drugar isao sa rusom 1025 i njega je svuklo sa dve zmajevke.NARAVOUCENIJE : Petrinacka sljunkara u Belegisu,dve zmajevke samo ako je traktor preko 130 konja i 6t tereta!
 
Dragane, to sto tvoj brat sa tim traktorom i tim prikolicama jedva izvukao to je u velikoj meri do vozaca.
Inace IMT 565 se lako nosi sa ove dve prikolice, nije to Rakovica 65.
 
Ne moze je povuci 539 gde god pomislis bez one specijalne kuke , jer je ipak ova jednoosovinka malo veca od nasih Ljutomerki. U njoj staje minimum 5000kg psenice. Mi nikada nismo imali na nas 539 ugradjenu tu kuku , pa zato nismo ni smeli puno da se opustamo u velike rizike. Ima i jos nesto , na ovom forumu pisu samo oni koji su uspeli da predju odredjene prepreke , dok ovi drugi koji nisu uspeli , njih odavno prekriva crna zemlja i oni nemogu da se dopisuju s nama. Koliko je samo ljudi u celoj Srbiji poginulo , samo iz tog razloga sto nisu imali sredstava i mogucnosti da priuste sebi tezi traktor , nego su s 539 vukli velike terete. Nije problem povuci , nego je veliki problem zaustaviti traktor.
 
Stvar je samo do vozača.Sa kakvim su se sve grdosijama od traktora ljudi zaglavljivali da je to smešno i napisati.
 
Ma vuče 565 ovu punu pronarku bez ikakvih problema. Svake godine je po nekoliko puta odvuče na silos, nisam probao nikad vuči te obadvije pune sa slike, pošto je motor več bio slab, ali punu pronarku 7t žita+2t ona, ukupno 9t tereta ide bez problema i sa polja je izvuče na put i sve do silosa.
Obavezno imam prokopčane zračne kočnice koje rade i na traktoru i prikolici i apsolutno nema nikakvih problema. Sve je ravnica, tek gdje koji uspon na neki brežuljak, ništa strašno, sve u 3. direktnoj izvlačim:osmeh:

Tek ove godine bude vukao po dvije prikolice na silos, pošto je na motoru rađena generalna, al samo nek se razradi još malo.
 
Stvar je samo do vozača.Sa kakvim su se sve grdosijama od traktora ljudi zaglavljivali da je to smešno i napisati.
to apsolutno,ali dzaba vozac na imt 539..ipak treba i malo veca masina...znam primer kada se komsiji desilo da sa fiatom duplakom 54ks,na pola pruznog prelaza stane,i vuku sva cetri i ne moze da izadje..sa prikolicom dvo-osovinkom 8t.srecom isla je rakovica iza njega sa silo kombajnom,pa ga je izgurala...meni za t40dw je jedna dvo-osovinka puna kapa,a kamoli za ove manje i lakse traktore..msm moze on i 10 da vuce,ali nije to-to...

- - - - - - - - - -

Ne moze je povuci 539 gde god pomislis bez one specijalne kuke , jer je ipak ova jednoosovinka malo veca od nasih Ljutomerki. U njoj staje minimum 5000kg psenice. Mi nikada nismo imali na nas 539 ugradjenu tu kuku , pa zato nismo ni smeli puno da se opustamo u velike rizike. Ima i jos nesto , na ovom forumu pisu samo oni koji su uspeli da predju odredjene prepreke , dok ovi drugi koji nisu uspeli , njih odavno prekriva crna zemlja i oni nemogu da se dopisuju s nama. Koliko je samo ljudi u celoj Srbiji poginulo , samo iz tog razloga sto nisu imali sredstava i mogucnosti da priuste sebi tezi traktor , nego su s 539 vukli velike terete. Nije problem povuci , nego je veliki problem zaustaviti traktor.

Apsolutno si u pravu,tako je jedan poznanik pustao zmajevku punu sa zitom sa 539 niz brdo,pa je preturio i prikolicu i traktor,sva sreca pa je stigao da iskoci iz traktora..a,imao je kuci mnogo vece traktore..nego to ti je ono :"ma moze,teraj"...
 
Sta vise reci za 539 , kad sa njim kad god sam povuko Rakovicu 60 da upali , nikada nije mogao da vuce prazan traktor uzbrdo , a da ne iskopa celo dvoriste. Vecito sam vuko Rakovicu uzbrdo , pa posle predjem s druge strane , pa povucem nizbrdo. 539 je dobar , ali samo za ono zasta je predvidjen , zato sto je lak. U Vojvodini moze da povuce i voz , zato sto je takav teren , dok u Srbiji 539 moze da radi samo sa onom malom ljutomerkom , sto je kao igracka uz ovu standardnu . Ja sam svojevremeno vuko Rakovicom 60 Lutomerku i dvoosovinku prepune sa seno. A desilo mi se i da umalo sto nisam poginuo sa lutomerkom prepunu stajskog djubriba. Bio sam krenuo putem do njive gde sam stalno isao . i na sred brda Rakovica nece vise da ide 2gom brzom , ja vratim u prvu , krene malo pa malaksa , ja vratim u 3cu sporu , kad traktor se podize u 2 tocka , i nisam uspeo da ga spustim na zemlju sve dok nisam izaso brdo .
 
Verovatno je mislio 5t rinfuze zrna neke robe gustine 0.8-0.85t/m^2. A klipa stane oko 60-65% od mase navedene rinfuze.
 
Može ferga svašta......
Kad su pune nosivost im je ko jedna zmajevka ili zapreminski ravno 10 m3

Snimano je sa mob. tel pa je kvalitet na nivou:osmeh:
 
Izviniter sto se mesam ,al mi ravnicarski vozaci nemamo pojma sta je voznja tereta u brdu. Pola bi nas izginulo na prvom ostrijem spustu sa krivinom.
Kod mene u Macvi ja mogu dati mom klincu da vozi teret bez da razmisljam, jedino sto moze to je da se ukopa i nista vise.
 
Nazad
Vrh