Prikolice

Ako moze pomoc. Imam dva klipa sa tehnostrojke, cure ko blesavi a na jednom je verovatno i iskrivljen jedan segment, ci se nesklapa ceo, mada na oko je ravan. Ko u novom sadu ili okolini remontuje klipove?
 
Ima majstor u Karavukovu,meni je radio klipove od tehnostrojke menjao segmete koji su bili krivi
 
Evo ja za sad napravio samo zadnju stranicu, a posle vrse i bocne.

5ni2.jpg
uce1.jpg

il3x.jpg
 
Kolege koji imate zmajevke(, a i ostali) , koliko imate lanaca koji povezuju stranice?
Da li ima 2 komada, jedan za donje stranice(pricvrscen u gornjem delu donje stranice), a drugi za gornje (isto tako pricvrscen u gornjem delu gornje stranice)? :sta:
 
Farmer II meni je majstor posle remonta stavio dva lanca ali oba na gornjim stranicama., jedan na vrhu gornje stranice, a drugi na donjem delu gornje stranice. Vidim da je i na nekim remontovanim zmajevkama tako uradjeno. Na mojoj loznickoj su dva lanca, jedan na gornjem delu gornje stranice a drugi na gornjem delu donje stranice. A kako vidim da su drugi clanovi razlicito stavljali, izgleda je tebi na volju.
 
Na donju stranicu nikako. Najbolje je staviti u donji deo gornje stranice ili u donji i gornji deo gornje stranice. Znači na donju nikako a na gornju po želji.
 
Lanac smo resili, jedan komad na donji deo gornje stranice. Hvala svima :ppozdrav:

Nego da li na ovoj slici ima sve sto je potrebno od delova za 2 kociona cilindra ili nesto fali? Da li je cena od 3000 din odgovarajuca za ove delove?
 
Fali jedna tanka klipnjaca , dva semeringa koja uglavnom su od nekog kao tekstila, jesu to gumice za klipnjacu? gde se mogu nabaviti te gumice? ili celi klipovi?
 
@mucobieno
Ne znam odgovor na tvoje pitanje.

Ali imam jos jedno! :osmeh: Drug i ja pricamo oko prikolica u klasi 8-10t dvoosovinkama. Proizvodjaci su Brantner, Fliegl, Tehnostroj (Farmtech) i naravno Zmajevka. Da li neko ima iskustvo sa prikolicama Brantner i Fliegl da nam uporedi sa Tehnostoj DP 800 ili Zmajevkom od 8t? Ne planira kupovinu za sada, ali bi mu trebalo nesto ovako cim sredstva dozvole.
 
Ako je unutra kuciste ravno, tj nije osteceno od lezanja vode onda ce lepo raditi, a ako je lezla voda (kondenzat iz sistema) onda koce, ali ispustaju vazduh jer nedihtuje gumica, i malo se vremenom osteti, kod nas su svi klipovi takvi, ali koce, drze 10-ak min, sto je sasvim dovoljno, nije to komion pa da mora 8 dana da drzi vazduh
 
Nazad
Vrh