Prikolice

Imaju vulkanizeri prstenove pa opašu felnu u krug a prsten legne na gumu i kada počne da duva i guma uhvati za felnu prsten sam sklizne.
Felnu mazati vulkanizerskim lepkom a gumu kalijevim sapunom ili bilo kojom tečnošću za pranje sudova ili šamponom za kosu.
 
Ako je to kao kod mene na prikolici, kod mene kad stavim gumu na felnu, prvo stavim neki gumeni obruc da prilegne nuz gumu, pa onda ide neki veliki metalni obruc i on pritisne taj gumeni obruc i sabije ga uz gumu pa onda onaj sigurnosni obruc, a pre toga felna se cela namaze sa tot mascu i to je dosta namazes, da samo klizne taj obruc. Tako mi je vulkanizer rekao da radim i tako radim i normalno duvam gumu-nigde neispusta.
 
Nevalja poso. Na jednom ventilu izgorio o ring i pušta ,a problem sad se nemože odvrnuti jer je tesno i nemože ključ 14 da priđe .::jako_besan::
 
Nevalja poso. Na jednom ventilu izgorio o ring i pušta ,a problem sad se nemože odvrnuti jer je tesno i nemože ključ 14 da priđe .::jako_besan::

Odma se vidi da smo zemljaci.Ja prilikom štelovanja razmaka zadnjih uzanih točkova primetio napuklinu na felni pa da malo ZAVAIM kad ono šššš.ode 15e za montažu lepljenje i montažu,al sam je bar onda momački izvarioOdseci ventil i nabavi nov nije mnogo skup.
 
57kaf.jpg

Evo kako je to ispalo i sad je zaj....no .Još će par dana stojati ,možda zapekne i prestane puštati i možda neka ideja sine.Kad se okreće vijak nema sile da držiš ventil kombinirkama da se neokrene .Mora izgleda demontaža gume pa držati iznutra.
 
Ako budeš menjao ventil uzmi onaj mali pravi, jedno 10cm viri napolje, neće ti zapinjati i lako ga zaviti može da naiđe cevasti ključ ili gedora.
 
menije trebala nasao sam na internetu za 200e ali sam odlucio da napravim bila mi mnogo skupa

- - - - - - - - - -

zna li neko od cega su felne 16 sest rupa presnik glavcine 90mm
 
Napokon posle duze potrage jedno 2 god kupili smo dubravu 3,5t trostrani kiper malo zapustena,zardjala nije trula duple metalne stranice doduse kopce su pokidane ispravne kocnice ispravna kipa(malo kriva sasija zinula 10 cm) posledica kipovanja sa 4 klina ispravna signalizacija 4 dobre kamionske gume od rez. tocka samo felna gibnjevi ok takoreci spremna za zetvu jedna zavesica za stranicu da dihtuje dva dzaka u coskove i teraj celo zadovoljstvo smo platili 1150e i doneo nam je u toj ceni iz Kovacice u Obrovac to je 140km
 
Sasoje@ Ne vredi da zatežeš izgorela gumica ispod,zato se i okreće.Mora demontaža gume a nov ventil dovoljno i rukom zavrnuti neće puštati
 
1365254171232.jpg

Evo i mog proslonedeljnog rada doduse jos nije gotova ali pri kraju je ostalo da jos malo pricvrstim osovinu i uvarim kuku i da stavim instalaciju uuhh... umalo da zaboravim i da ofarbam zavrsnom farbom,e sad ako moze komentari prigovori,sugestije,pohvale,grdnje.... inace ovo sam prvi put u zivotu radio i kompletno je izasla iz glave
 
@Zicko,voleo bih da te prikolica služi bez ikakvih problema,ali vidim par stvari koje mi se ne sviđaju,reci mi samo da li si rudu "sekao" u ovom delu gde se susreće sa čeonim profilom,ili si je "propustio" kroz čeoni profil,ako si je sekao,onda je to velika greška jer si je oslabio za sigurno 50%, bolje je rešenje da si rudu postavio pod uglom a da prolazi ispod čeonog profila,drugo,zašto nisi vario ovaj profil koji ide iznad osovine,ne znam da li si ga vario sa druge strane jer to se ne vidi na slici,ali si u svakom slučaju trebao variti sa svih strana koje su ti dostupne.Inače vrlo pedanto urađeno,vidi se da je nov materijal,vučno oko si dobro odradio.

Koje su tačne dimenzije.
 
ma zafrkava me postavljanje fotki inace ni sam "zalepio"rudu za celo vec je cela i varena je gde god se moglo prici sa elek.3.25 ali se sa ove slike to ne vidi,ruda je iz prvog metra i duga je 2 metra a postavljena je tako po principu "makaze" dimenzije su duz.3.05m sirina 1.15m,ruda je od 12-ice a sasija od 16-ice u profila

- - - - - - - - - -

1365254293357.jpg

evo cela sa druge strane,jedva htede da mi postavi sliku

- - - - - - - - - -

1365254271753.jpg


- - - - - - - - - -

1365254263889.jpg


- - - - - - - - - -

1365254228213.jpg


- - - - - - - - - -

1365254246116.jpg


- - - - - - - - - -

1365254240670.jpg


- - - - - - - - - -

1365254255820.jpg


- - - - - - - - - -

1365254183777.jpg

@markokurjega,nadam se da sada mozes bolje da ocenis moj rad inace slike su slikane mobilnim pa mozda nisu bas najbolje a i kisica je padala :cao:
 
Nazad
Vrh