Prikolice

To je već bolje,mada svako presecanje šasije nosi slabljenje iste,ali bitno je da je ruda iz komada,i tu sredinu gde si spajao ja bih još pojačao pored pločice bi ubacio neku kutiju i dobro zavario,a ono drugo što sam spomenuo,mislio sam na taj profil što ide iznad osovine (5 i 6 slika) ,njega zavari sa svih strana,jer će tu sile najviše delovati ,Sve ostalo je super.
 
hvala puno na savetima i sugestijama,samo celo kao i u profil iznad osovine nisu do kraja uradjeni,zurio sam da je postavim na osovinu s tim da je zavarim samo na naj nuznijim mestima jer sam bio kratak s vremenom,u prvom postu kad sam objavio sam i naveo da nije skroz gotova,treba ce mi jos oko jednog dana varenja da bih je doveo u funkcionalno stanje,s obzirom da se ne zurim puno i da je radim sa ogromnom voljom stici ce i to na red,materijal ne manjka i ne stedim na njemu,radim je za sebe i kad cujem komentare nekih ljudi da je mnogo dati za takvu prikolicu 500-600 evra dodje mi da posizim,jer zaista treba mnogo rada oko nje ako hocemo da ispadne kako treba,jedino sto cu se sloziti sa svima da fali jesu gume ali za sam start bice dovoljno a ako bog da do kraja godine bice i one zamenjene
dosta varova jos ni sam stigao da obradim do kraja tako da kad i to uradim bice za sajam i izlozbu spremna:haha::osmeh:
 
@zicko koliko vidim prvi plan je bio da ruda ide pravo, a ne kao strela, bolje da si ubacio parce profila da spojis prvu precku, i ovako obavezno dodaj ploce da bude kao da je ceo profil... a sto se tice cene realna je, mene pitali koliko bi bila moja za bale 5*2m , plus prikolica ima "kavez" 2m u vis, ja reko 1000e, njima deluje mnogo, a onda kad se zagleda pa pocne da se broji koliko profila ima koliko se vari, onda je situacija malo drugacija.
 
@kremator,jeste bio plan da ruda ide pravo ali ni je zbog toga ubaceno parce od ploce nego jdenostavno ponestalo mi je profila jer sam prvo mislio da bude 1m siroka pa sam je naknadno prosirio jer mi vise odgovara a i ovako je cinimise bolje jer ovako imam jace krajeve u prvom metru dok da sam isao pravo morao bih dodatno da ojacavam a sto se tice ubacivanja parceta u sredinu to cu sigurno da uradim nego prvo moram da odem u selo :osmeh: a sto se cene tice do sad veruj mi da ni sam racunao jer sam neke delove vec imao neke sam sad kupio a neke ranije tako da sam to radio iz etape,cinimi se da je nekako jeftinije mada sto moras da platis ti moras samo dajes ovako u rate:ppozdrav:
 
Ovu za bale sam pravio iz dve etape jesen-prolece, i na kraju je izasla sve skupa 500e, naravno svi profili uzimani na otpadu, bice slika kad krene sezona :ppozdrav:.
 
@zicko super ti je šasija pedantno nema šta i ima lepe dimenzije,ali pošto isto to radim i sebi sam natravio istu takvu moram da ti ukažem na neke stvari čisto drugarski a možda je i to "profesionalna deformacija"....
Na četvrtoj slici gde si slikao sa zadnje strane i gde se vidi cela dužina šasije kao da je zadnji levi kraj pao ,možda je to i do slikanja proveri dok još nisi celu izvario da se nije "uprela" i ako jeste može to da se rasprede i vrati u ravan.
Možda si trebao osovinu vezati šrafovima za šasiju.Zavariš dve ploče na osovinu a dve na šasiju i onda šrafovima spojiš.Može se desiti da ćeš nekada morati da skineš osovinu.
Ovo sam ti napisao čisto drugarski ništa zlonamerno i iz svog iskustva koje nije malo,inače sve ostalo je za desetku :ppozdrav:
 
Tako sam i ja na prednju osovinu od velike zastave 5t, zavario ploce, ali nisam i za sasiju nego sam stegao sa dugackim srafovima.
 
Naravno može i tako sa takozvanim "cugovima " tako su i kamionske osovine vezane za gibnjeve.
 
zlajo hvala na savetu za osovinu ali nemam potrebu da je toliko ucvrscujem samo cu da je celom duzinom izvarim,slazem se da je sutradan lakse odviti 4 srafa nego brusilicom odvajati sasiju a sto se tice upredenosti sasije nije se uprela vec sam ja malo iskrivio mob. dok sam slikao ali svakako cu ponovo prekontrolisati,svaki komentar s tvoje strane sam i shvatio drugarski i dobronamerno,inace ovo mi je prvence sto se tice bravarije i varenja
 
Da kod Kosanovica sam uzeo stranice. Zadovoljan sam kako su ih odradili. Evo telefon:


  • Telefon: 022/329-485; 063/598-752
  • Mobilni Telefon: 065/598-0-777
 
Juče sam na staroj prikolici jednoosovinki mjenjao gume i da bi je malo sredio odlučio sam da zamjenim i ležajeve i semeninge koji su stvarno bili dotrajali.
Nisam mogo da pročitam tačno o kom se ležaju radi ali otprilike je 32870 ili 32270 sa dimenzijama 90x50x17 međutim u katalozima nigdje ne mogu da nađem ovakav ležaj, pa nisam sad ni siguran da li je majstor to dobro izmjerio.
Da li neko zna da li postoji ovakav konusno valjkasti ležaj i ako zna od čega je to ležaj kako bi ga lakše pronašao, inače zamjenio bi odma sva 4 i semeninge i da sam miran.
 
Nazad
Vrh