Prikolice

Još jeftinija varijanta, odeš na otpad i skineš sa nekog kamiona koji ne stoji dugo na istom i kupiš ga za 40-50 din/kg i izađete oko 200 dinara ako treba zameniš samo gumu prašinarku a iznutra su uglavnom "lakirani" bezbojnim lakom ili onim što lakiraju namotaje u el. motorima pa posle ispeku. Površina iznutra glatka, nehaba gumicu brzo, neće oksidirati (zarđati) u svakom slučaju mnogo povoljnije. Naravno ako neneletiš na neki totalno izrđali :haha:
 
jel ima neko tehnostroj prikolicu onu tandemku treba mi slika da vidim kako stoji zadnja stranica mislim onaj sistem kad kipuje da se i stranica podize
 
Evo slike,možda se ne vidi najbolje taj mehanizam koji te interesuje a druge slike trenutno nemam.:ppozdrav:

img3069.jpg

img3070.jpg
 
Ja mislim da je ovo od one samoutovarne prikolice namijenje za rad na ekstremnim nagibima, ima na YT mnogo takvih snimaka. Ovo bi stvarno vrijedilo ugraditi na prikolicu, nema teorije da zapadneš sa ovim. Kod mene u brdu bi mnogo značila i na uzbrdici i na nizbrdici.
 
Konačno prelazak na 22.5 zola.Puno puno niže gume.Takođe i jeftinije a mislim da su i bolje jer su tubeles.
n4d4l4.jpg
148m2yq.jpg
24mwzd1.jpg
 
Ovu od kamiona po onim rupama što bliže felgi i izvadio sredinu (srce) sa 10 rupa i bacio .Ovu od traktora uspravio i tačno pokraj srca.Odbacio onu stranu sa ramenom a ostavio ovu prednju gde se postavlja onaj osigurač.Samo tako ulazi u kamionku u knap. Ako izvadiš samo srce od traktorske dvadeske ima lufta i teško zavariti i centrirati.

Uzgred ,možda nek zna kako se ovo duva?Dali ovo može bez one explozije sa benzinom?????Čime mazati obruč da nepušta????
 
Nazad
Vrh