Prikolice

Ajde ako ima neko ili zna nekog ko ima da proda onaj ventil(regulator kod rude prikolice gde se kači crevo vazduha sa traktora) za kočnice na zmaj prikolicama neka javi na pp.
 
dovoljno je nema sta da nije ali svakako uzmi cijevi debljeg mesa, ove na mojoj sad je neki pekar pravio(ako je netko zaista pekar da se ne naljuti to je uzrecica kod nas kada se nesto nenapravi bas naj bolje) pa je uzeo cijevi tankog mesa pa se motaju stranice ko kifle, ja da pravim uzeo bi 50x40 ili cak 60x40 sa 4 mm mesa jer ipak je to duzina 4.80 a i sam znas da ona kad je pšenica dobra nosi skoro 9 tona tak da netreba zaliti ako se sebi radi onda napravi cestito.... ja sad ove moram ojacati a i sam znas kaki je posao za nekim popravljati....
 
Diklofen taj ventil kupi nov pošto od remontovanih slaba vajda a i od polovnih neznaš koji je dobar dok ga neprobaš jest da je nov skup ali je nov i ima neka garacija.
 
Jel mozda neko zna od koje prikolice su ove pakne-obloge za kocnice, kupio sam osovinu a na jednoj strani nisam dobio pakne a ne znam od koje prikolice da trazim u par trgovina sam bio sa uzorkom ali kazu ne znaju a i nemaju nista tako.precnik dobosa je negdje oko 30 cm.,imali gdje za kupiti i po kojoj cijeni

pakne.jpg




sirina pakne je 6 cm

pakne_1.jpg



a evo i slika osovine

pakne_2.jpg
 
Srećno bilo i da te dobro služi:ppozdrav:
Dobra osovina koliko je rastojanje između anker platni a koliko osovinski ploča na koje se veže za šasiju i koliko ::novac::.
 
Ne znam jel se post iznad odnosi na moje pitanje,.

sirina osovine s kraja na kraj je 140 cm dok je rastojanje izmedju ploca za vezanje sa sasijom (opet iz centra ploca-osovinski) 92 cm, debljina osovine je 60 mm,.u planu sam izrade prikolice do nekih 5-5,5 t,mislim da toliko moze nositi ova osvina,sasija ce biti najvjerovatnije od C 16 profila,.
cijenu osovine ne bih tacno mogo definisati jer je bila neka zamjena ali onako priblizno oko 100€
 
diklofen, regulator sile kočenja ima da se uzme u Rumi na vašaru. Košta 100e nov, Prva Petoletka ili Wabco. Za 3000 din rade remont tvog starog. I ja sam skeptičan što se tiče remonta. Koliko sam shvatio, pod remontom oni podrazumevaju uglavnom čišćenje.

-Milan
 
Jel mozda neko zna od koje prikolice su ove pakne-obloge za kocnice, kupio sam osovinu a na jednoj strani nisam dobio pakne a ne znam od koje prikolice da trazim u par trgovina sam bio sa uzorkom ali kazu ne znaju a i nemaju nista tako.precnik dobosa je negdje oko 30 cm.,imali gdje za kupiti i po kojoj cijeni

pakne.jpg




sirina pakne je 6 cm

pakne_1.jpg



a evo i slika osovine

pakne_2.jpg

Pa ovo lici da je od tehnostroj prikolice
 
Prva petoletka je ventil i cena je 13500dinara.Ima i od drugih proizvođača nešto jeftinije ali se nisam hteo sa tim igrati.Inače kompletan kočioni cilindar je oko 8000dinara i takođe prva petoletka.Nisam ga kupio nego ću remontovati moje ukoliko ne budu radili.
 
Čiatao sam par komentara i nisam hteo uzimati polovan.Bilo je i tu gde sam ja kupio Wabco ali mislim da je oko 11000dinara.
 
Nazad
Vrh