Prikolice

Osovina tih kolica 100% ne poseduje kocnice...
 
ne posjeduje 1000000 posto kocnice, neg da ja vas opet nesto pitam vezano za rinfuzu za zmajevku, znaci spingla osovinice kratke flahovi ocidi idu osovinice u biti komplet jedan koliko kosta to i di se naj jeftinije moze nabaviti.....???????????
 
od kolica hedera...
3a0cb5239908546.jpg
[/URL] [/IMG]

Kod mene u selu jedan covek koristi kolica od hedera za bale i za duvan.I verujte mi ta kolica su samo za hedere i za nista drugo_On kada natovari duvan ili bale to se tako uvija ,a tockovi se bukvalno odvale,pa vuce tako po asvaltu bez jednog tocka...To su jako dugacka ,a slaba kolica za tu namenu
 
trenutno sam u izradi sumske prikolice i sve ide ok ali zapelo je oko rude,naime,stvorila se polemika sta je bolje za istu da li od U profila,L profila ili od kutijastih debelozidnih cevi kockastog-pravougaonog oblika(ako moze debljina koja je ok) velicina je 2metra,jedan metar unutar prikolice a drugi do traktora,molio bih prijatelje sa foruma za misljenje i predloge
 
trenutno sam u izradi sumske prikolice i sve ide ok ali zapelo je oko rude,naime,stvorila se polemika sta je bolje za istu da li od U profila,L profila ili od kutijastih debelozidnih cevi kockastog-pravougaonog oblika(ako moze debljina koja je ok) velicina je 2metra,jedan metar unutar prikolice a drugi do traktora,molio bih prijatelje sa foruma za misljenje i predloge

U profil naravno bez razmišljanja,sa L profilom ne množeš napraviti ništa, a koliko god da tražiš debelozidne kutije nećeš naći sa 8 mm zida kao što imaju U profili (liveni) ,dve upari zavari i udri ,e sad je samo pitanje koliki teret će da nosi,pa da vidiš da li ćeš ići sa 12 ili 14 cm,profilom,
 
dimenzije su 1.2m sirina i 3.0m duzina,osovina na zadnjem metru ili na jednoj trecini inace sasija je od U profil 16 CM,takva se zadesila::namigivanje::,znam da je dosta jaka cak i previse za moje potrebe,@markokurjga-meni najvise odgovara ova od 14cm zbog ostalog dela sasije,koliko moze da kosta dva metra od nje tj puta dva da se upare
 
dimenzije su 1.2m sirina i 3.0m duzina,osovina na zadnjem metru ili na jednoj trecini inace sasija je od U profil 16 CM,takva se zadesila::namigivanje::,znam da je dosta jaka cak i previse za moje potrebe,@markokurjga-meni najvise odgovara ova od 14cm zbog ostalog dela sasije,koliko moze da kosta dva metra od nje tj puta dva da se upare

Ako si išao sa 16 cm,šasiju onda idi 14 cm U profil, nije neka razlika , 6 metara 14 cm je oko 100 Evra, a 6 metara 12 cm je 80 Evra .U svakom slučaju ispod 12 cm nemoj ići to je slabo.
 
hvala puno na pomoci kad je zavrsim okacicu slike da se vidi kako je uradjeno pa da cuje komentare:cao:
 
@markokurjega,juce uzeo po preporuci(tvojoj) 12-icu U profil 4 metra za 5800 jeste da nije bas jeftino ali zaista vredi,ovih dana moram da kupim jos jedno 3 metra 10-ke U profil e one su malo jeftinije,inacce ako nekome treba kalkulacija oko tezine u profila 12 je 13,75kg po metru
 
prednje 13/65-18 zadnje 12.5/80 18 i mislim da je cijena oko 2.500 kuna ali ako te bas zanima mogu projeriti sto posto koliko su.....cijeci su 40x40 na stranicama i ako sam te dobro razumio to si pito, kanatama su stranice ili?????
 
Nazad
Vrh