Prikolice

Samo taj belorus je masina koja moze iz dve da se sastavi a ovo ostalo samo iz vise komada,al opet hvala clanu aca 74 sto nas obavestio s obzirom da ja nisam znao a zivim na 500m od zadruge :)
 
Evo mene u akciji od pre neki dan.


zsuyhv.jpg
zles5s.jpg
 
kupio sam zmajevku nekaku, 8 tona pravljene stranice nije losa biti ce slike koji dan pa da cujem komentare, zanima me dali tko zna di da trazim broj sasije??? jbte navozo sam se ti prikolica ko lud a nikad nisam zagledo dije broj sasije, molim ak netko zna(a zna sto posto) gdje da trazim.... hvala unaprid.... da da sam da dodam jos jedno pitanjce, koliko kosta kod vas mehanizam za rinfuzu????
 
Za broj sasije imas odgovor na 119 strani.
Na koje mehanizme mislis?Ja sam komplet zatvaraca sa spinglama platio 220e.
 
koliko brojeva ima ne znam,ali mislim da ide prvo slovo z,pa tip prikolice(485,487,489...)pa onda brojevi
 
Treba mi jedan savet. Radim nisku prikolicu za bale. Sasija duzine 5m. Sta predlazete za glavni skelet na koji dolazi potos? Ja sam razmisljao da stavim na tu duzinu 7 poprecnih profila 80*60. Inace planirana sirina prikolice je 2.20m.
 
Takvu mislim tih dimenzija sam i ja u planu da radim,broj porecnih ce ti najvise zavisiti od onoga sto ce ti biti glavna-primarna sasija,dal su u piranju C profili ili cijevi,.ja sam mislio raditi od cijevi 100*60 stijena 4mm stim da bi i sasija i ispuna bila od ovih dimenzija,jedino rudu malo ojacati,
 
Vidjao sam prikolice za bale radjene od kolica za heder od Zmaj 142... Sta mislite o tome??? Samo je na kolica stavljena mreza i nose se bale bez problema...
 
Takvu mislim tih dimenzija sam i ja u planu da radim,broj porecnih ce ti najvise zavisiti od onoga sto ce ti biti glavna-primarna sasija,dal su u piranju C profili ili cijevi,.ja sam mislio raditi od cijevi 100*60 stijena 4mm stim da bi i sasija i ispuna bila od ovih dimenzija,jedino rudu malo ojacati,


Cevi svakako, a sa 80x60 imam u ponudi debljinu zida 2.8mm i 3.8mm. Razmak izmedju poprecnih cevi bi bio 76cm. A vec sam napisao da planiram ici 7 poprecnih jer vecim brojem poprecnih smanjujem raspon izmedju cevi a samim tim i opterecenje po jednoj cevi.
 
Mozda i moze proci,nisma imo priliku da vidim ta kolica za eder i njenu konstrukciju,ali opet mislim da eder nije tezi od 1 t,dok recimo ja radim bale tezine oko 20 kg tako da i kad bi tovario 100 komada na prikolicu to ide oko mozda i vise od 2 t i dok dodamo tome lose poljske puteve sa dosta uvala rupa i svega mislim da bi bilo pod veliki upitnik ta kolica od edera

Ja bi svakako uzeo ovu deblju stijenku
 
Vladj pošto stavljaš patos možeš i ređe da ih staviš a možeš i da smanjišpoprečni presek cevi,mnogo je bitnije da ti je šasija i ruda jaka ovo gore je nadogradnja samo je otežavaš sa velikim profilima.
 
I ja sad sacuvao isto sliku,zanimljiva je i ko zna mozda nekad zatreba slika... :osmeh: Vidjao sam po oglasima dosta kolica za hedere a nisu preterano skupa,moglo bi ovako nesto na brzinu da se napravi...
 
Zanima me kolika je nosivost tih kolica odnosno osovine i frofil rude dimenzije poprečnog preseka i debljina zida?
Da li osovina tih kolica poseduje kočnicu?
 
Nazad
Vrh