Prikolice

Ja sam planirao da na moju jedno osovinku stavim tocak od neke cisterne koji se spusta odvijanjem kao tocak na plugu.. Ili mozete pronaci negde onaj vint koji stoji na Sip beracima... :ppozdrav:
 
Sada mi je jasno,samo sve to treba uklopiti fino da bude dovoljno visoko kada se zakači za traktor i još uz to da može da istrpi tereta+deo težine prikolice.
 
jednoosovinka u mom krju jedino moze da se vozi, traktori su mooj i jos 2-3 sa 75ks i ostalo sve manje i nema terena za dvoosovinku, zato trazim ovakvu kao sa oglasa sa jakom sasijom, jakim gumama i dobrim kocenjem
 
Jos malo prikolica...
imag0029.jpg

imag0037.jpg

imag0038.jpg

imag0039.jpg

imag0093.jpg
 
Jako slične prikolice se koriste kod postavljanja drenaže , da idu iza mašine za spuštanje crijeva i nasipaju ščjunak ili nešto slično u kanal . trebalo bi da ima jače točkove i traka da izlazi bočno.
 
zmajevke nigde nema,trazim samo sasiju,pa da napravim stranice, a tehnostroj ima mnogo jaci i livenu sasiju za razliku od zmajevki,pa cisto pitam gde ima da se nadje neka tehnostroj
 
Livena sasija?
Da li ste vi sigurni?

liMMMMMMMena gore pise a ne livena...


Ja ne znam ali kruzi prica da su stare zmajevke imali sasiju od livenih djelova a nove da imaju od vucenog zeljeza i da su novije ZMAJ prikolice dosta mekse. Sto bi se reklo prva "livena" a druga, novija, "limena"...

Mislim da je svejedno i da to nema neke razlike osim u samoj tezini prikolice.
 
Nazad
Vrh