Priključci, strojevi i mašine "made by savoris"

Svaka čast savo majstore ::super:: ,negde sam video na nekom sajtu ugradi se plastični valjak da pritiska sajlu i ona se složi extra u rolni
moje mišljenje je što se tiče hidro motora i daljinca - više elektronike - veća glavobolj i globa ... mehanika je zakon
 
Savo, danas sam na otpadu u Bijeljini (velikom) vidio kompletnu "mačku" od neke mostne dizalice, nije previše velika, sa kompletnim prenosom, dobošom, slaganjem sajle, cirka nekih 80-100kg, ma ubilo se za vitlo - sve gotovo, samo riješiti kopčanje na kardan. Mislim da tebaš pogledati, to je prava stvar za tebe.
 
Poslednja izmena:
ja sam bio na oba otpada pa nisam vidio , na kojem si vidio i gdje je stajala ?

Juče ujutru bio na velikom otpadu, onaj pred zaobilaznice. Kad udjes sa kapije ides samo pravo, stajalo tu pored prolaza na gomili nekih limova, mačka je bila plave boje, preko puta one metalne konstrukcije (kao neka hala sto je bila). Ma ubila se tza vitla bila, odmah sam se tebe sjetio kad sam je vidio, sve je imala, bez lomova, jedino joj elektromotor falio.
 
može
na izvod koji nećeš koristiti stavi nešto nalik na kutijicu od mesnog nareska i napuni je komadom spužve , u prevodu stavi filter na stranu koju nećeš koristiti da ti ne ulazi prašina time ćeš mnogo produžiti radni vijek klipa
A jel moze da se jednostavno zasrafi cep na onaj kraj klipa gde bi trebalo da dodje drugo crevo, umesto ovog improvizanog filtera?
 
Razumeo, ja sam mislio da ce kroz taj filter da istera ulje pri radu, a ne bih znao kako da ga pricvrstim da izdrzi i pritisak, sad znam da mu je namena da obezbedi cirkulaciju vazduha i da ulje nece da izbaci.:cao:
 
kosilica za travu u voćnjacima sa tri noža ( boja je ista ali telefon i foto aparat to vide drugačije)
un52e.jpg

cjped.jpg

s4wbhv.jpg
 
ODLIČNO ::svaka cast:: upravo o nečemu takvom razmišljam , može li jedna slika odozdo ako je moguće

svaka čast za upotrijebljene komponente , veoma inteligentno i jeftino rješenje ::svaka cast::::super::

dali je dovoljan taj jedan remen na tako malom prečniku remenica , hoće li doći do istezanja ?
jesi li ga probao , kako se ponaša ?
koliki ti je prenosni odnos (ukupni) ?
i koliki je zahvat ?

ako može malo više informacija jer me upravo ovako nešto zanima :ppozdrav:
ko je to pravio ? ti ili neko drugi
 
Svaka čast juki a ako može da slikaš bliže taj donji lančanik jer me intresuje prenos sa lančanika na remenicu.
 
ODLIČNO ::svaka cast:: upravo o nečemu takvom razmišljam , može li jedna slika odozdo ako je moguće

svaka čast za upotrijebljene komponente , veoma inteligentno i jeftino rješenje ::svaka cast::::super::

dali je dovoljan taj jedan remen na tako malom prečniku remenica , hoće li doći do istezanja ?
jesi li ga probao , kako se ponaša ?
koliki ti je prenosni odnos (ukupni) ?
i koliki je zahvat ?

ako može malo više informacija jer me upravo ovako nešto zanima :ppozdrav:
ko je to pravio ? ti ili neko drugi

kada je prvi put upotrebljavana kosilica dolazilo je do proklizavanja na remenicama zbog vibracije i trešenja kaiša pa je između svake remenice ubačen po jedan španer ili jedna kontra remenica zbog većeg petljanja za sada radi ekstra, pokosila je dva puta po dva hektra prvi put trava je bila negde čak i preko metar visine uglavnom korov i zelje . drugi put je visina košenja bila od 5 do 7 centimetara . slike košenja ću postaviti u temi slike voćnjaka ! uradiću druge remenice i to duple za dva kaiša *13 *pošto su aluminiumske odlivci i nisu skupi velika remenica i 4 male koštaju 2500 din i probaću sa remenicama za kaiš *19* odnos remenica je 3x1 donje kućište gde je velika remenica uzeto je od resturivača veštačkog đubriva košta od 50 do 70 E odnos zupčanika je 1x1 lančanici pogonski veliki je 30 zuba a donji 15. zahvat je 145 cm tri noža po 50 cm kovani od gibnja . ručni vlastiti rad. ovako je izgledalo u prototipu poz
 
Vrlo ljepo napravljeno ,ali molio bi ako može isto kao i Savoris ,jedan pogled sa aparatom na donji lančanik iprenos. Hvala unaprijed.
 
juki, zbog cega si zatvorio zadnju stranu, zar nemislis da ce malo da je gusi ? inace sve ostalo izgleda odlicno
 
Svidja mi se dizalica Savina za utovar drva.Ja bi je stavio na Dajca vojnog.Kao pogon bi koristio hidromotor ili vitla na elektro pogon od 24v.Molio bi Savu za mišljenje.Ne verajem da će vitlo na elektro pogon izdržati.Ram dizalice sam vec napravio kao i čaklju,sajla 10mm.Hvala Savi za ideju dizalice.
 
elektro pogon ne preporučujem nikako
pristalica sam mehaničkih pogona ako ikako imaš mogućnost za to , znači ti samo vitlo možeš montirati bilo gdje ispod kamiona ako imaš neki slobodan kardan ili pogon i provesti sajlu koturačama do ruke
a može i hidro pogon , mada prilično je skup i pomalo komplikovan , po meni je jednostavnije dva zupčanika ili lančanika umjesto cijelog hidrauličnog sistema
 
Nazad
Vrh