Priključci, strojevi i mašine "made by savoris"

.... hidraulika, jel moze dvosmerni klip da se koristi kao jednosmerni?
može
na izvod koji nećeš koristiti stavi nešto nalik na kutijicu od mesnog nareska i napuni je komadom spužve , u prevodu stavi filter na stranu koju nećeš koristiti da ti ne ulazi prašina time ćeš mnogo produžiti radni vijek klipa
 
može
na izvod koji nećeš koristiti stavi nešto nalik na kutijicu od mesnog nareska i napuni je komadom spužve , u prevodu stavi filter na stranu koju nećeš koristiti da ti ne ulazi prašina time ćeš mnogo produžiti radni vijek klipa

Znaci filter za vazduh.
Imam vise opcija u glavi, pa reko kad ga kupujem da za svaki slucaj uzmem dvosmerni.

Ako sa druge strane djeluje neka sila koja će ga vraćati u početni položaj može.

Bice tezine, sve zavisi koji princip odaberem.Cim to napravim eto i slika.

A šta da radi sa mesnim nareskom?

Kako sta da radim, pojedem ga prvo u sumi, onda donesem konzervu kuci i eto filtera :bravo:.
 
Gubi ova tema na kvalitetu.
Umesto mašina, kolomasti i motornog ulja, sve neka živina kakoće.
 
E Savoris sta ovo bi sa tvojom temom... ? Odavno je postala samo za caskanje ... nema vise vrednosti
iskljucujem se sa pracenja
 
@petre
sve je manje vremena za ove inovacije , pogotovo sada u ljetnim danima kada treba da zaradim koji dinar da zimu prezimim , sve što radim po pitanju ove moje gvožđurije se dešava zimus kada imam viška vremena , zato ti se čini da je tama otišla u ćaskanje
 
pošto sam nevino optužen da ništa ne radim evo još koja slika završene skalamerije za utovar drva
mašina je isprobana i teret od 400kg je diglo bez problema , ostaje samo da se stave još dva ojačanja gore kod ruke i kočnica , normalno moram napraviti i ovu čaklju malo uljudnije

image102ld.jpg


image101cg.jpg
 
dizalica isprobana , sakupila i podigla je ove trupce za 10 minuta , traktor je radio na leru , stabilnost zadovoljavajuća

image110m.jpg


image111l.jpg
 
@ savoris

Ne mota ti bas lepo sajlu tako nece dugo trajati. To bi trebalo malo popraviti da lepo reda sajlu.
 
kada bude namontirana kočnica onda će se i sajla bolje držati na koturu jer se ovako pri odmotavanju malo raspe
 
Nazad
Vrh