Prepoznavanje bolesti i zastita od istih kod jagoda

Pozdrav ljudi,Hristos vaskrse! Ne mogu nikako da stavim sliku,jer sve ovo radim preko telefona nisam sigurna ali mislim da je crv u pitanj. Biljka samo vene,u korenu sam videla šupljine,prskala sam fobosom pre dve nedelje,da li ima nešto da se pusti preko kpk da ide direktno u koren? Htela sam da stavim sliku ali nešto mi ne ide.
Instaliraj aplikaciju Tapatalk i preko nje sa telefona posećuj forum, mnogo je lakše pratiti ga tako i lako se postavljaju slike. https://play.google.com/store/apps/details?id=com.quoord.tapatalkpro.activity
 
Radashine hvala za aplikaciju,evo šaljem sliku odmah!
efb9ba70c196f76060a39bd44a51384d.jpg


Послато са SM-J500FN уз помоћ Тапатока
 
Pa do sad sam naišla na par ovakvih,ne više od deset! Videću danas,kad odem u jagode ima li još! Nisam pravila presek,danas ću.

Послато са SM-J500FN уз помоћ Тапатока
 
Jel zna neko sta je ovo.Lici na glistu samo ima gomilu nogu.Jel ovo cudo smeta biljci.Jel zna neko kako se postavljaju slike preko Tapatoka.
 
Poslednja izmena:
Pop step ne znam kako je kod tebe na telefonu,ja imam samsung u donjem levom uglu na ekranu stoji mali krug sa strelicom ka gore,na njega kad kliknem pojavi mi se galerija.

Послато са SM-J500FN уз помоћ Тапатока
 
bese u planu ali i bor i sve redom,ali kisa s...ala stvari. Odradicu sutra bor i svich! da pomesam ili odvojeno?
 
Bor si trebao uraditi jos oko 1 aprila da bi bilo efekta pa onda na pocetku cvetanja sad je naglasak na kalcijumu i magnezijumu u vidu nekih aminokiselina folijarno i na gvožđu ako bledi mladi list iz sredine.

Poslato sa HUAWEI Y560-L01 uz pomoć Tapatoka
 
Bor si trebao uraditi jos oko 1 aprila da bi bilo efekta pa onda na pocetku cvetanja sad je naglasak na kalcijumu i magnezijumu u vidu nekih aminokiselina folijarno i na gvožđu ako bledi mladi list iz sredine.

Poslato sa HUAWEI Y560-L01 uz pomoć Tapatoka

slazem se, ali ako vec nije, nece smetati i sada da odradi bor, ima mozda jos sto treba da procvtaju.
 
Sad sam u jagodama primetila male puževe,koliko oni mogu da škode? i videla da su mi jagode u 90% prilepljene za foliju,šaljem slike da bude jasnije.
cd82baeceb5779e650c2b5e6200d8ae7.jpg
cb9990b9fc160cc86b4ee1375ecb22ef.jpg
153958b4987302a02c4cdb73e03ad9de.jpg


Послато са SM-J500FN уз помоћ Тапатока
 
Sad sam u jagodama primetila male puževe,koliko oni mogu da škode? i videla da su mi jagode u 90% prilepljene za foliju,šaljem slike da bude jasnije.
cd82baeceb5779e650c2b5e6200d8ae7.jpg
cb9990b9fc160cc86b4ee1375ecb22ef.jpg
153958b4987302a02c4cdb73e03ad9de.jpg


Послато са SM-J500FN уз помоћ Тапатока
Ovo je sve normalno, to je prva godina jagodama, iduće godine neće biti ovako. A i što se tiče puževa, i to je normalno, samo čisti travu između redova da ih bude manje, ili stavljaj pužomor u međured. Ali otkidaj ove donje stare listove sa jagoda.
 
Ok hvala,sad mi je lakše. Mislila sam da im fali nešto pa su zato savijene.

Послато са SM-J500FN уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh