Prepoznavanje bolesti i zastita od istih kod jagoda

Stojkovic.

Član
Učlanjen(a)
4 Mar 2017
Poruka
34
U septembru prošle godine,Zenga.

Послато са SM-J500FN уз помоћ Тапатока

Stojkovic.

Član
Učlanjen(a)
4 Mar 2017
Poruka
34
Dobre su,nisu sve ovakve. Nisam odmah u početku prepoznala da im nešto jede list i grize stabljiku,dok sam to primetila jagode se prepolovile.

Послато са SM-J500FN уз помоћ Тапатока

Stock 84

Član
Učlanjen(a)
11 Avg 2016
Poruka
62

Da li je ovo neka bolest na listu,ili ? Prskano je sa swicom pre 4 dana,pre prskanja nije bilo tako...

Stock 84

Član
Učlanjen(a)
11 Avg 2016
Poruka
62
Ok hvala na odg...voleo bi da jos neko kaze svoje misljenje,i ako je ta bolest u pitanju sa cim da je sprecim ?

nidza25

Član
Učlanjen(a)
1 Mar 2016
Poruka
54
Signum, quadris, promesa... kod promese je jedino karenca malo duza 10 dana za ova dva je 7 dana stim da je signum i za sivu trulez i antraknozu

Sent from my iPhone using Tapatalk

pop step

Član
Učlanjen(a)
17 Mar 2016
Poruka
903
Da li je ovo od pegavosti lista lezija ili sta vec.Ako neko zna molim da mi odgovori.Na takvim mestima mi se lomi list i ima ga dosta.Da li je moguca neka zastita.Branje mi kreće za nekih 7 dana.

Poslato sa HUAWEI Y560-L01 uz pomoć Tapatoka

pop step

Član
Učlanjen(a)
17 Mar 2016
Poruka
903
Kod mene list je ok samo na peteljkama od lista se pojavljuju braon fleke i na tom delu se lomi list.Ovde kod mene kad dune severac sve mi polomi list na takvim biljkama.To mi se desavalo i prosle godine i dvogodisnje biljke pred kraj branja ninašta nisu izgledale pa sam ih povadio.

pop step

Član
Učlanjen(a)
17 Mar 2016
Poruka
903
Primetio sam da negde i na stalonama koje su krenule pojavljuju se te fleke na stabljici.Da li neko zna sta moze da bude.

sinisa76

Član
Učlanjen(a)
16 Jul 2014
Poruka
258
Moguce da je jagodina pipa ako ti se pojavljuje i na cvetnim drskama onda je sigurno ona.

Послато са F3111 уз помоћ Тапатока

nebojsa

Moderator
Učlanjen(a)
11 Dec 2008
Poruka
2.694
Bitno je ispostovati dozu, t.j. kolicinu preparata po jedinici povrsine! Naravno da i kolicina vode igra ulogu, ali presudna je doza.

Послато са 5045D уз помоћ Тапатока

Vrh